reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z kupka:(((

Bluberry u nas jest dokładnie to samo co u Was! Gdy podaję małemu Lacidofil (nie Lakcid, bo jest na bazie mleka czy coś takiego) to kupy są ładne- taka gesta musztarda, ale gdy tylko odstawię Lacidofil, to mały zaraz coś ma nie tak z kupą (rzadkie, że wsiąkają w pieluchę, czasem nawet z lekkim śluzem, śmierdzące), też już świruję, bo nie wiem czy to przez to że ja jem cos nie tak; na wszelki wypadek odstawiłam nabiał, niestety:baffled: Teraz miał znowu nie fajne kupy i robił ich po 3-4 dziennie to podawałam mu Enterol, i jest już poprawa (tfu tfu by nie zapeszyć), zastanawiam się nad badaniem kału:baffled:
 
reklama
Enterol to coś w rodzaju Lacidofilu, Lacidu, wskazania to ostre biegunki, ale tez profilaktycznie w przypadku kuracji antybiotykowej, aby przeciwdziałać biegunkom. Ma działanie osłonowe na żołądek, nawadniające.
Tyle że podałam już małemu 3 dawki, a kupy bez śluzu, ale rzadkie nadal, tak że wsiakaja w pieluchę niemal całe, że gdyby mi przyszło pobrać kał do badania to nie miałabym wiele:baffled: Czy kurczeu Waszych maluszków też zdarzają sie takie kupcie??:eek: Bo sama nie wiem czy interweniować i zgłaszac to lekarce?
 
Nadia moim zdaiem powinnas to skonsultowac z lekarzem ... oczywiscie nie znam sie na tym , ale tak na wszelki wypadek :happy:
 
Trochu mnie nie bylo bo mialam problem z netem. Ale juz nadrobiłam temacik na formu. U mnie nadal problem z kupka u Olusia. Choć... podaje soczki i desery z hippa (np. śliwka, jabłko, marchewka). Niestety wczoraj bylam zmuszona dac czopek :eek: ale dziś postęp!! po deserze z jabłuszek zrobił samodzilnie kupcie i to sporą... hihi a i podaje espumisan (tak radziła mi pediatra) i wydaje mi się, że te soczki i deserki to nie jest taka zła rzecz, wręcz przeciwnie... poprawia samopoczucie Olusiowi.. a jak je wcina:-) :-) :-)
A lakcid podawałam tez na te kupcie, bo tam są bakterie potrzebne w trawieniu,obojętne czy biegunka czy zatwardzenie.
 
Chyba tak jak radzisz Monia skonsultuje to z lekarką, choć wolałabym nie musieć iść do ośrodka, zwłaszcza teraz przy panujących wirusach i pogodzie, co prawda idziemy na Zdrowe dziecko, ale zawsze to ośrodek:baffled: A czy to możliwe że te kupy są po NAN 1 HA którym teraz dokarmiam Wiktora? czy możliwe że uczulenie na to mleko tak się objawia?
 
Nadia dziecko nie ma jeszcze tak wyrobionego ukladu trawiennego ze jest to bardzo duzo prawdopodobne ze tak sie dzieje po Nan 1 Ha ... jakby nie bylo jest to zmiana, a dla takiego maluszka tym bardziej
 
Hmm byłabym spokojna wiedząc że to po mleku i że musi przywyknąć. Bo dokarmiać go musze bo pokarmu mi nie zawsze starcza względem apetytu synka:-D No nic będziemy musieli się pofatygować w tą środę do lekarki:baffled: Dzieki Monia za odp.;-)
 
Nadia buszowałam po necie i znalazłam artykuł pewnego leakrza profersora, że kupy ze śluzem i rzadzsze mają często dzieci dokarmiane (karmione) mlekiem nan ha lub bebilon pepti. Ja moją dokarmiam właśnie bebilonem. Dziś wezwałam lekarkę, zbadała, wysłuchała co mam do powiedzenia i poleciła dalej dawać acidolac dwa razy dziennie i jeszcze 3 razy dziennie 5 kropelek bobotiku. Powiedziała, że jak kupka jest żółta to nie ma bakterii.
 
reklama
Ja tez uwazam,ze te soczki to nie taka zla sprawa...a deserki konsultowas z lekarzem???bo moze ja tez bym sprobowala...
 
Do góry