reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

Ewka29 ja tez uzywam Dentinoxu.Niby na ulotce jest napisane,że dwa razy dziennie stosować, ale to przecież jest niewykonalne.Nic sie nie stanie jak posmarujesz częściej.Pozatym możesz spróbować popsikać Tantum Verde.Diała lekko znieczulająco i przeciwbólowo.Chyba nawet dłużej niż te żele.Moja mała już buzie szeroko otwiera jak tylko to widzi :D Pozatym jak czytałaś posty na forum to napewno się natknęłaś na Viburcol w czopkach.U mnie też jest problem ze spaniem w dzień, ale jak dam jej czopek to z reguły pomaga :) Pozdrawiam.
 
reklama
a u mnie jak byla poprawa po bebilonie comfort kolosalna tak jest znow to samo...powtorka z rozrywki, napinanie sie, prezenie, ciagly placz...ja juz nie wiem o co chodzi...
 
Witam wszystkich!!
Na poczatku sie przedstawie bo jestem tu nowa, ma na imie Krysia i jestem mama dwu miesiecznej Maryski. Od przeszlo miesiaca wchodze na to forum w poszukiwaniu odpowiedz na dreczace mnie pytania i dzisiaj postanowilam sie do Was przylaczyc.
Postaram sie w miare skladnie i krotko napisac co jest u nas nie tak. A wiec po porodzie karmilam mala piersia i po okolo tygodniu zaczal sie placz, prezenie i wiercenie przy piersi. Bylam u pediatry ktora nie umiala mi pomoc i po okolo miesiacu katorgi przeszlam z bobasem na butelke i mleko Nan. Mala pila, przybierala na wadz (chyba az za duzo bo w ciagu 1,5 miesiaca przytyla 2100) . Jednak pare dni temu zaczela jesc duzo mniej, a od trzech dni zaczela plakac przy butli. Zaciaga mleko jak jest juz bardzo glodna i po paru minutach wypluwa smoczek i placze, ja probuje znowu dac mleko to wypluwa, prezy sie. Jak podaje herbatke to pije tyle ze az sie boje, tazke wiem ze jest glodna. Oprocz tego praktycznie od poczatku malo spi, ma problemy z zasypianiem w dzien. Czesto jest tak ze jeden dzien spi caly a na nastepny jest pobudzona na maxa, nie spi, marudzi, placze. Od okolo dwoch tygodni dostala potwornej ciemieniuchy ktora nie chce zejsc mimo przeroznych zabiegow. Najpierw podejrzewalam u niej napiecie miesniowe ale teraz mysle ze moze to nietolerancja laktozy. Co o tym sadzicie?? Prosze napiszcie bo jestem juz wykonczona.
 
Może ktoś zna sposób na spokojny sen w dzień:-), lub może jakąś maść lub żel na dziąsełka, ja stosuje Dentinox-Gel szybko przynosi ulgę, ale ma krótkie działanie, a moża go stosowac tylko trzy razy dziennie, będę wdzięczna za każdą porade.

Też stosujemy/stosowalismy ten żel i.... i na parę chwil działał, ale bez zachwytów.
Dowiedziałem się z różnych medi, że chyba najlepszym jest Babyolail (może być błąd w pisowni), ale jest nie do dostania normalnie w Polsce, więc trzeba korzystać z ebay itp., pewnie za zach. granicą do kupienia bez problemu (tak zdobyliśmy "chyba" lek/pomoc na kolkę "LEFAX"). Choć z drugiej strony myślę, że, leki/łagodzacze na ząbki są tak samo (jedne lepsze, inne gorsze) jak przy kolce - kombinuje się do tąd, aż "może samo mija" (taka refleksja po czasie).
 
Postaram sie w miare skladnie i krotko napisac co jest u nas nie tak. A wiec po porodzie karmilam mala piersia i po okolo tygodniu zaczal sie placz, prezenie i wiercenie przy piersi. Bylam u pediatry ktora nie umiala mi pomoc i po okolo miesiacu katorgi przeszlam z bobasem na butelke i mleko Nan. Mala pila, przybierala na wadz (chyba az za duzo bo w ciagu 1,5 miesiaca przytyla 2100) . Jednak pare dni temu zaczela jesc duzo mniej, a od trzech dni zaczela plakac przy butli. Zaciaga mleko jak jest juz bardzo glodna i po paru minutach wypluwa smoczek i placze, ja probuje znowu dac mleko to wypluwa, prezy sie. Jak podaje herbatke to pije tyle ze az sie boje, tazke wiem ze jest glodna. Oprocz tego praktycznie od poczatku malo spi, ma problemy z zasypianiem w dzien. Czesto jest tak ze jeden dzien spi caly a na nastepny jest pobudzona na maxa, nie spi, marudzi, placze. Od okolo dwoch tygodni dostala potwornej ciemieniuchy ktora nie chce zejsc mimo przeroznych zabiegow. Najpierw podejrzewalam u niej napiecie miesniowe ale teraz mysle ze moze to nietolerancja laktozy. Co o tym sadzicie?? Prosze napiszcie bo jestem juz wykonczona.

Witaj. Powiem Ci, że to podobnie jak u nas. Z pokarmem (chyba było mało) przestaliśmy po kilkunastu tygodniach (Ania się prężyła, wrzeszczała etc.), przeszliśmy w 90% na NAN - bez zmian. Wprowadziliśmy NAN Sensitive (bez laktozy) + TT smoczki antykolkowe (było lepiej) i nam też zaczęła hmm... tyć, według statystyk miała przytyć max. 800-1000 gr a przytyła 1200. Co do prężenia obecnego to wygląda jak u nas było - kolka:wściekła/y:
Co do ciemieniuchy to "podobno" świetnie działa oliwka dla dzieci - pomsmarować główkę nią przed kąpielą - 20-30min przed, założyć czapeczkę, potem spłukać i po paru dniach jest ok. Nasza deramtolog dała nam też nazwę pewnego leku (gdzieś mam ulotkę) ale o ile pamiętam jest cholernie drogi i do tego nie potwierdzę skuteczności.
 
Ostatnia edycja:
Tak Baby Orajel jest super i my go tylko używamy i jest dostępny w Polsce....nawet an takim zadupiu gdzie aj mieszkam i kosztuje 19, 50 heheh..be problemu w kazdej aptece na zmówienie z hurtowni
Silan ciemieniuch jest też czesto skutkiem alergii-skaza bialkowa, u na stak było z ciemieniuchą
Może warto zmienić mleko na Bebilon lub Nutra-oba na receptę................no i wizyta u dobrego pediatry i alergologa
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz, co do ciemieniuchy to robilismy juz oliwka dla dzieci przez pare dni i zero poprawy. Kupilam Olejuszke zrobilam dwa razy i tez nic. W poniedzialek ide do lekarza od chorob dzieciecych wiec moze nam pomoze. Odezwe sie po lekarzu. Pozdrawiam
 
Tak Baby Orajel jest super i my go tylko używamy i jest dostępny w Polsce....nawet an takim zadupiu gdzie aj mieszkam i kosztuje 19, 50 heheh..be problemu w kazdej aptece na zmówienie z hurtowni

A u mnie w aptekach powiedziano mi, ze nie ma w hurtowniach i jest to juz nie sprowadzane:wściekła/y: szukalem po internetowych aptekach i tez wszedzie - nie na stanie:wściekła/y:
 
Niestety firma,która zajmowała się dystrybucją ORAJEL-u w Polsce
wycofała się z dalszej działalności w tym zakresie.
Nie wiem jak w innych krajach Europy,na pewno jest w Stanach.
 
reklama
Do góry