reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z zajściem w ciążę :(((

bezdzietna co słychać?

robiliście badanie nasienia ?

ja miałam jutro iść na HSG, wszytsko było już dobrane a tu zonk, po badaniu czystości pochwy wyszło, że mam jakąś drobną infekcję, niby nic poważnego ale to już uniemożliwia zrobienie zabiegu, fuck, ciągle coś, no nie mogę tego HSG od czerwca zrobić :wściekła/y:
 
reklama
Hej Karola może to jakiś znak że wcale tego nie potrzebujesz tylko masz twz blokadę psychiczną za bardzo chcesz dziecka i dlatego nie zachodzisz w ciążę. Albo w tym cyklu zaskoczysz:tak:. Ja w tym cyklu kilka dni po owulacji miałam bolesne i tkliwe piersi i do tego bolał mnie brzuch jak na @ jajnik też się odzywał więc sobie myślę ''czyżby się udało?'' ale teraz jestem w 29 dc (ogólnie mam 32 dniowy) i stwierdziłam że to jednak nie to nawet testów nie muszę robić:no:
 
Hej ;-)
Ostatnio w 22 dc lekarz stwierdził u mnie grubość endometrium 19 mm. Czy ktoś mi podpowie co to może oznaczać? Mam cykl 30dniowy. Z góry bardzo dziękuję :-)
 
Witajcie dziewczyny!
Postanowiłam dołączyć do Was,ponieważ zaczynam wpadać w panikę....:-( Od połowy sierpnia staramy się z mężem o dzieciątko....niestety nic z tego nie wychodzi....:-( Kiedy dziś rano w toalecie zobaczyłam początek plamienia...i po upewnieniu się w kalendarzu,ze to właśnie czas na @......popłakałam się....:-( Znowu się nie udało....:-(
Brałam kiedyś tabletki antykoncepcyjne ale odstawiłam je jakieś 4 lata temu,więc to chyba nie jest powodem braku ciąży....:-( Przy mojej ostatniej wizycie u ginekologa (było to dawno temu-jakieś 3 lata temu!) pani doktor stwierdziła,że widzi bardzo delikatne zrosty,ale to NIC.....tak powiedziała.... Wczoraj znajoma powiedziała mi,ze miała problem z zajściem w ciążę przez zrosty!(od razu przypomniała mi się moja wizyta u Pani doktor i jej stwierdzenie,ze delikatne zrosty to NIC!):-( Może któraś z Was może się wypowiedzieć na ten temat? Zastanawiam się nad wizytą u lekarza i zrobieniem jakichś badań.....tylko jakich.....? może ze mną jest coś nie tak?:-(
Dodam,że mam jakieś 10 kg nadwagi.....w związku z tym zmieniłam swoje nawyki żywieniowe-postawiłam na zdrowe odżywianie....(wyczytałam,że zmiana diety może pomóc...)
Z góry dziękuję za pomoc!
 
cześć Paula,

widzę, że założyłaś nowy wątek i nikt nie odpowiada. to pewnie dlatego, że takie tematy są już na tym forum.

zajrzyj sobie np na temat pod tym linkiem
https://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/starania-po-raz-pierwszy-42617/
tam spotkasz takie kobietki jak Ty. uzyskasz wiele wskazówek i podpowiedzi. nie załamuj się, głowa do góry i najważniejsze znajdź dobrego lekarza.

życzę Ci powodzenia:-)
 
Paula - u mnie pomogło badanie tarczycy (uważam, że powinno być zlecane każdej kobiecie starającej się o dziecko). Niedoczynność tarczycy jest dość często spotykana u kobiet, a skutkuje powaznymi problemami zajścia w ciążę lub wczesnymi poronieniami. To proste badanie z krwi i proste leczenie. Przyjmowałam eutyrox przez kilka miesięcy, poziom hormonu się ustabilizował i bez problemu zaszłam w ciążę. Pozdrawiam
 
Idź do lekarza.

Problem może być banalny - hormony, różne, za dużo jednych za mało drugich. Leczy się to farmakologicznie
albo gin robi monitoring cyklu.
albo rzeczywiście jakieś problemy z jajnikami/jajowodami/macicą.

Jak nie byłaś 3 lata u gina to i bez planowania ciąży warto się przejść
 
Nie wiem ile masz lat, ale jeżeli jakiemukolwiek lekarzowi powiesz, ze starasz się od dwóch miesięcy i znowu nie wyszło to Ci powie, że generalnie rok jest uważany z normę. i jeśli przez ten czas się nie uda to wtedy można myśleć o badaniach.

A tak generalnie starania powinnaś zacząć od wizyty u lekarza, ale nie w celu badań tylko po prostu dla kontroli.

i wrzuć na luz, a podobno będzie dobrze. Piszę podobno, bo ja właśnie zaczynam 13 cykl i badania:)
 
Nie wiem, czy dobrze rozumiem BYŁAŚ TRZY LATA temu u ginekologa?! O zgrozo! Kobieto, idź się przebadać. Nie mów, że staracie się od dwóch miesięcy, bo dla lekarza faktycznie nic. Powiedz, że planujesz ciążę i chciałabyś się po prostu przebadać, czy TAM wszystko w porządku. Pozdr. i powodzenia życzę.
 
reklama
Po pierwsze idz do lekarza i zrób podstawowe badania, to powienien byc pierwszy krok przed planowaniem ciąży:tak:
Po drugie 3-4 cykle to nic, jak piszą dziewczyny dopiero 12 może niepokoić.
Powodzenia. Rozumiem Twoje łzy. Ja o pierwszego synka starałam sie ponad rok i też pzreżywałam każdo niepowodzenie.
 
Do góry