reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o odpowiedz , pomocy , pęcherzyk

Dołączył(a)
28 Marzec 2017
Postów
12
Cześć proszę Was co myślicie na ten temat bo mi to już tylko siąść i płakać.. wiec tak ostatni okres miałam 15 lutego cykle 32 dniowe wiec wychodzi ze powinnam być w 6 tygodniu teraz tak ? W piątek byłam u lekarza innego niż zawsze powiedziała ze jest pęcherzyk ( którego kilka dni wcześniej mój lekarz jeszcze nie widział ) ze jest pęcherzyk ale ma tylko 3,7mm i to zdecydowanie za mało na swój wiek i żeby się nie nastawiać za bardzo Dała mi skierowanie do szpitala i jak tylko bede krwawić lub cokolwiek to mam tam jechac ogolnie założyła słaby scenariusz :(:( wczoraj w poniedziałek poszłam znów do lekarza tym razem do mojego robił znów usg i potwierdził ze rzeczywiście jest pęcherzyk 4,8mm tu jest pierwsza rzecz która mnie zastanawia podobno ma rosnąć 1,1mm na dobę !! A mi urósł 1,1mm od piątku do poniedziałku ! Natomiast lekarz dalej patrzył włączył dźwięk i było słychać takie echo równo bijącego serduszka !! Jak to możliwe skoro zarodka tam nawet nie widać bo pęcherzyk sam pęcherzyk ma 5mm niecałe .. No i to nie wszzystko u tego samego lekarza bo z mojego polecenia była po południu moja przyjaciółka ( w celu potwierdzenia ciąży owulacje wychodzi ze miałyśmy ogolnie tego samego dnia ten sam wiek ciąży ) No i u niej lekarz wykrył pecherzyk 1 cm a zarodek 2mm .. wiec u niej pęcherzyk jest prawidłowiej wielkości u mnie za mały .. i ona zapytała czy można posłuchać serca a lekarz powiedział ze za wcześnie i ze nie widać jeszcze !! Wiec jakim cudem u mnie byłoby widać na połowie mniejszym ? Jestem tak skołowana ze szok , przepisał jej witaminy mi nic , martwię się o mojego dzidziusia :(:( co o tym wszystkim myśleć
 
reklama
Rozwiązanie
Dziecwzyny odzywam sie ale dalej nie mam co myśleć .. teoretycznie mam teraz pęcherzyk usg wczoraj około 10 mm i w środku ciałko żółte 2 mm lub zarodek 2 mm i tu zależy bo chodzę do dwóch lekarzy tak się złożyło ze miałam wizytę dwa dni z rzędu i w poniedziałek jeden mi powiedział ze ciałko żółte 2 mm we wtorek drugi ( wczoraj ) ze jest i ciałko żółte i zarodek 2 mm bez akcji serca .. według okresu 6 tydzień 5 dzień według usg 5 tydzień 3 dzień .. robiłam beta hcg w poniedziałek wynik około 12000ml .. ostatnio robiłam w piątek 10 dni wcześniej przed poniedziałkiem i bylo 750ml wiec nie ma podwojnego przyrostu jak liczyłam ile ma wyjsc po10 dniach ..
No ale dla mnie to jest jakaś nie wiem w głowie się to nie mieści nie dość ze polowe mniejszy to gdzie tutaj jak to możliwe ze serce i wg .. nie umiem przestać o tym myśleć .. 3 lata czekałam na dwie kreseczki :(:(
 
reklama
Witaj,

jakby nie było i tak jedynym rozwiązaniem we wczesnej ciąży jest czekanie na dalszy rozwój wydarzeń. Jeśli mocno się stresujesz, boli Cię brzuch itd. zawsze możesz poprosić o receptę na progesteron. Można też wspomagać się magnezem.

Porównywanie wyników, rozmiarów pęcherzyków jest pozbawione sensu, bo to czy wychodzi tyle czy tyle to kwestia chociażby momentu w którym lekarz dokonuje pomiaru. Wszystko jest na razie tak malutkie, że często wymiary nie są rzeczywiste.

Wiem, że to trudne, ale musisz się uspokoić, bo taki stres nie jest dobry ani dla Ciebie ani dla dzieciątka. Jeśli to faktycznie było serduszko to wszystko wygląda bardzo optymistycznie, ale i tak trzeba poczekać.

Powodzenia!
 
Wizytę miałam wczoraj a teraz lekarz mówił ze mogę przyjść i za dwa tygodnie chyba ze tyle nie wytrzymam a nie wytrzymam na pewno ....
Niestety na wszystko potrzeba czasu ...musisz uzbroić się w cierpliwość. Częste wizyty też Ci nic nie dadzą, a pewne procesy potrzebują jednak czasu. 8 tc to już taka optymalna granica by zobaczyć zarodek, i bijące serducho.
Czy miałaś cykl stymulowany?
Ciążę bliźniacze np. wolniej się rozwijają a potem nadganiają ...
Możesz sprawdzić przyrost beta hcg co 48 godz. Pęcherzyk żółtkowy pojawia się wtedy kiedy beta osiąga 1000 jednostek. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ...
 
Robiłam betę wiele razy , ostatnio w piątek wtedy miała 750ml ale przyrost był o 2x .. teraz nie robie może powinnam to bym coś wiedziała ale za bardzo stresuje się wynikiem
 
jeśli jestes tak bardzo zniecierpliwiona to odczekaj chociaż tydzień i idź na badanie . Tak z dnia na dzien nie uzyskasz odpowiedzi.moze jakieś zajecie dodatkowe pozwoli Ci sie oderwać choc na chwile .
Pamiętaj o dziecku Twój stres na nie źle dziala
 
Po pierwsze nie możesz porównywać wymiarów z dwóch różnych aparatów do USG i pomiarów dokonanych przez dwóch różnych lekarzy. U mnie na równych sprzętach wielkość pęcherzyka była różna o 5 mm... (17 mm i 22 mm tego samego dnia)

Po drugie monitoring cyklu oznacza, że wiesz kiedy doszło do owulacji ale nie wiesz kiedy plemnik dotarł do komórki, nie wiesz jak długo zapłodniona komórka wędrowała do macicy oraz jak długo trwała implantacja

Po trzecie- jeżeli pęcherzyk rośnie to dobry znak. Jak ma 4, czy 5 mm to wcale nie musi być w nim jeszcze widać zarodka, a serce powinno być widoczne nim zarodek osiągnie 5 mm. Serce zaczyna bić 21- 23 dni od zapłodnienia (różne źródła)
I niestety nie wiem co słyszałaś, ale nie ma opcji by to było serce jeżeli zarodka nawet nie widać...
 
Mierzenie wielkości (pęcherzyka, czy później dziecka) na usg jest bardzo względne. Wystarczy, że lekarz (nawet nie różne osoby ale ten sam, na tym samym sprzęcie) odrobinę w innym miejscu oznaczyć "krzyżyk" i już wynik będzie całkiem inny.
Druga rzecz - jak już wcześniej inni pisali - z koleżanką mogłyście mieć owulacji tego samego dnia ale tempo działań późniejszych już inne. Nie ma najmniejszego sensu się porównywać.
Kolejna sprawa - niemożliwe, żebyś już usłyszała serduszko dziecka. Musi minąć przynajmniej miesiąc od zapłodnienia. Jeśli lekarz ci wmawia że to serduszko - zastanowiłabym się nad innym lekarzem prowadzącym (żeby nie wprowadzał cie potem w błąd przy badaniach rozwoju dziecka).

Teraz skup się nad opanowanie nerwów i myśli. Nic nie przyspieszysz. Po prostu dbaj o siebie, przyjmuj kwas foliowy. I czekaj. Więcej nic nie możesz zrobić.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziecwzyny odzywam sie ale dalej nie mam co myśleć .. teoretycznie mam teraz pęcherzyk usg wczoraj około 10 mm i w środku ciałko żółte 2 mm lub zarodek 2 mm i tu zależy bo chodzę do dwóch lekarzy tak się złożyło ze miałam wizytę dwa dni z rzędu i w poniedziałek jeden mi powiedział ze ciałko żółte 2 mm we wtorek drugi ( wczoraj ) ze jest i ciałko żółte i zarodek 2 mm bez akcji serca .. według okresu 6 tydzień 5 dzień według usg 5 tydzień 3 dzień .. robiłam beta hcg w poniedziałek wynik około 12000ml .. ostatnio robiłam w piątek 10 dni wcześniej przed poniedziałkiem i bylo 750ml wiec nie ma podwojnego przyrostu jak liczyłam ile ma wyjsc po10 dniach ..
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry