reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o opinię Pani dr

Dołączył(a)
20 Marzec 2012
Postów
1
Witam, mam prawie ośmiomiesięczną córeczkę i mam wątpliwości co do jej jadłospisu. Dodam, że córeczka jest alergikiem na białko mleka krowiego (pije Bebilon Pepti 2) oraz wykluczyłam z jej diety ryż, marchewkę, seler, pietruszkę, kurczaka, rybę- gdyż po nich miała mniejsze lub większe zmiany na skórze (najczęściej były to objawy zaognionych i szorstkich policzek oraz sporadycznie wyprysk na szyi i za uszami). Oprócz tego jest podejrzenie refluksu. Ostatnio zdarza się jej zwymiotować jeden cały posiłek codziennie niezależnie od pory.
Wzrostem córeczka mieści się na 50 centylu, natomiast wagowo niestety jest poniżej 10 centyla. Mimo zapewnień lekarza pediatry, że jest to w normie, wciąż mam obawy.

A oto jej jadłospis:
ok 5-6 mleko Bebilon Pepti 2 wypija ok 30-120 ml (częściej mniej niż więcej)- daję w butelce
ok 7.30-9 kleik kukurydziany Nestle na mleku Bebilon Pepti 2 - zjada ok 130-160 ml
przerwa na drzemkę
ok 11-13 kasza manna wieloowocowa Bobovita na mleku Bebilon Pepti 2- zjada ok 150 ml
spacer i drzemka
ok 15-17 zupka z królikiem, brokułami i ziemniaczkami (sama gotuję)- zjada ok 120-130 ml
po 17- owoce ze słoiczka 130g (ale nie zawsze)
ok 19 kąpiel i po kąpieli zjada kleik kukurydziany Nestle na mleku Bebilon Pepti 2 ok 150-170ml

czasem między posiłkami popija herbatkę rumiankową lub soczek ok 30-100 ml

Zdarzają się gorsze dni, kiedy zjada jeszcze mniej niż podałam wyżej.

Wg schematu żywieniowego córka je za mało jak na swój wiek i trzeba wziąć poprawkę na to, że jeszcze z tego co zjada w ciągu dnia jakaś część zostanie zwrócona:-(

Proszę o jakąś radę co powinnam robić, czy taki jadłospis jest w porządku czy też należy coś w nim zmienić. Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
witam Panią,
Z opisu wynika, że sposób karmienia jest właściwy, normy podane w schemacie są orientacyjne o nie oznacza że Pani dziecku musi tyle jeść, proponuję do mleka dodawać Nutriton jest to produkt zagęszczający mleko zapobiega cofaniu się pokarmu. Jeśli dziecko urodziło się drobne, i cały czas rozwija się w w obrębie tego samego pasma centylowego to faktycznie nie ma powodów do niepokoju.
 
Do góry