reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

Hej ja wyśle:Komplet poscieli,butelke ale tą większą od 6 mies,troche kapsulek witaminy k,termomet do wanienki,i cos z ubranek -kosmetyków,ale ubranka juz takie większe.I jeszcze jakąs pozytywkę czy coś:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aniu,

W kwestii rent i odszkodowan najlepiej, zebys zwrocila sie po darmowa pomoc prawna. Takie "kliniki prawne" dzialaja zwykle przy wydzialach prawa na uniwersytetach. W urzedzie gminy i/lub w najblizszym sadzie na pewno udziela Ci informacji gdzie mozesz uzyskac pomoc.
Jesli razem mieszkaliscie, planowaliscie slub to nie powinno byc problemu. Na pewno nie bedzie z nazwiskiem. Ale tez nie chce tu niczego mowic na pewno, bo co prawda prawo studiowalam ale od kilku lat nie praktykuje, wiec sila rzeczy nie pamietam szczegołów.

ściskam Cie mocno i zycze duzo sily i wytrwania w tym trudnym czasie!
 
Ania,

Rozumiem, że pracowałaś jako pracownik tymczasowy przez agencje pracy tymczasowej? ... jeśli tak to w tym momencie nie podlegasz pod kodeks pracy i niestety nie możesz przebywać na l4. Jeżeli jednak robisz staż z urzędu pracy a on teraz właśnie jest płatny 780 zł netto to nie mogą Ci odebrać pieniędzy do dnia porodu. Po porodzie niestety nic ci się nie należy z tytułu zatrudnienia. Na pewno musisz uderzyć do Mopsu i dostaniesz pomoc dla matek samotnie wychowujacych dziecko (trzeba miec zaświedczenie z sądu że ojciec dziecka zrzekł się praw rodzicielskich ale w tym wypadku jest to bezzasadne z wiadomych powodów).
Jeżeli chodzi o nazwisko to podzwonie w poniedziałek bo dopiero teraz przeczytałam całą historię a wiadomo żadne urzędy w weakend nie działają.
W przypadku wózka to może i tą kwestię się rozwiąże, gdyz miałabym dla ciebie spacerówke całkwicie rozkładaną na płasko taką dla malutkich dzieci a , że mam bliską rodzinę w Świebodzicach to pewnie prędzej czy później ktos będzie tam jechać to przyokazji zabiorą wózek a kuzynka by Ci podrzuciła do domu.
 
Ania,

ode mnie będziesz mieć 10 nowych pieluszek tetrowych i coś z kosmetyków dla Ciebie. Tyle mogę obiecać póki co. Paczkę wyślę po 26.08.
 
spakowalam:

komplet poscieli,grzechotka,mydelko dla dzieci,termometr do wody,butelke od 6 mies,2 body 74,rampers 74,2 razy spioszki 74,smycz do smoczka,czapeczke na wiosne, 4pary skarpetek.
 
spakowałam:
-fotelik 0-9 kg
-2 szt ochraniaczy do łóżeczka
- proszek do prania dziecięcych ciuszków w płynie
- kilka ubrań ciążowych
- chusteczki nawilżone
- kilka kosmetyków dla Ciebie Aniu
- laktator
- szklana butelka
- grzechotkę dla Adasia
paczkę wyślę najpóźniej we wtorek, więc myślę że w piątek będzie u Ciebie.
 
MAZIA- suuuuper kochana!!!bardzo sie ciesze ,ze i Ty tu zajrzalaś:tak:zanim Adaś sie urodzi to wszystko bedzie na Niego czekalo....

LORELAIN- byloby super gdyby sie udalo z wozkiem!!!!!!daj nam tu znac jak wyglada sprawa ,zebymy wiedzialy czy nadal szukac.

zaraz pospisuje i zrobie liste co juz mamy dla Ani!
 
Aniu,

Nic więcej dodać nie mogę, dziewczyny wszystko już napisały. Szykuję dla Ciebie paczuszkę. Mam herbatki ziołowe dla malucha od 1 tyg. i 1 m-ca życia, kapsułki z wit. K, preparat na kolki Sab Simplex, herbatkę wspomagającą laktację, kosmetyki, kilka pieluszek w rozmiarze 2 i inne drobiazgi ale na pewno przydatne. Jak tylko będę miała coś więcej na pewno sukcesywnie będę Ci wysyłać.

Trzymaj się dzielnie i pamiętaj że ten maleńki okruszek pod Twoim serduszkiem już Ciebie kocha i jesteś dla niego całym światem i musisz być dla niego silna.
 
Ostatnia edycja:
chcialabym cos podpowiedziec. mianowicie paczke mozna wyslac przez kuriera. paczka do 30kg kosztuje 20zl. podaje strone Tanie przesyłki, przesyłki kurierskie,przesyłki,tanie przesyłki kurierskie
wyjdzie napewno taniej anizeli przez poczte
ja narazie nie moge nic wyslac. ale postaram sie w przyszlym mcu.

ze swej strony moge poradzic bys sie udala do caritasu. hmm u mnie tak jest ze jestem samotna mama. od drugiego mca ciazy. takze kompletowanie wyprawki bylo na mojej glowie. Bardzo mi pomogl wlasnie caritas, sporo stamtad dostalam. Panie tam pracujace, jak sie dowiedzialy o mojej historii to wrod znajomych rowniez tez popytaly o rzeczy dla mojego dziecka .Dostaje rowniez jedzenie stamtad, ostatnio dostalam make, mleko, platki kukurydziane, dzemy, kawe zbozowa, makaron, kasze itp. podejdz u siebie do caritasu moze akurat ci pomoga.

z opieki spolecznej przed urodzeniem sie dziecka, mozesz sie starac o zasilek celowy.
po urodzeniu becikowe.
 
Ostatnia edycja:
reklama
AJENTKA SUPER ,ZE Ty tez do nas dolączylas z pomocą:tak:
POLUSIA- świetnie-bardzo duzo zapakowalaś-cudownie

ANIA MASZ JUZ:
-LAKTATOR,
-UBRANKA W ROZNYCH ROZMIARACH
-UBRANIA CIĄŻOWE
-kocyk polarowy
-krem pielęgnacyjmy
-puder lagodzący
-szczoteczka z grzebykiem do wlosków
-chusteczki
-2 smoczki
-kąpielowe okrycie frotte
-OCHRANIACHE NA LOZECZKO
-CHUSTECZKI NAWILZONE
-PROSZEK DO PRANIA DZIECIECYCH UBRANEK
-FOTELIK SAMOCHODOWY
-KOSMETYKI DLA MALUTKIEGO
-KOSMETYKI DLA CIEBIE
-4 BUTELKI + 1 SZKLANA
-WITAMINY DLA MALEGO
-POSCIEL
-TERMOMETR DO WANIENKI
-WÓZEK SPACERÓWKE(?)
-10 PIELUCH TETROWYCH
-HERBATKI ZIOLOWE DLA ADASIA
- HERBATKE DLA CIEBIE NA LAKTACJE
-PREPARAT NA KOLKI GDYBY MALY MIAL
-KILKA PIELUCH W ROZMIARZE 2
-KOCYK
-WKLADKI LAKTACYJNE
-WOZEK GLĘBOKI
-PRZEWIJAK
-KOMBINEZON



DZIEWCZYNY POTRZEBUJEMY JESZCZE:

PODGRZEWACZ
WANIENKE
LÓŻECZKO

JAK COS SIE JESZCZE UDA UZBIERAC DLA ANI TO BEDE EDYTOWAC TEGO POSTA ,ZEBYSCIE WIEDZIALY JAK SPRAWA WYGLĄDA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry