reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeciwciała przeciwjądrowe ANA

Malwer1994

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2020
Postów
30
Dziewczyny, szukam przyczyny poronień. Wyszły mi mutacje MTHFR, PAI1, niedobór antytrombiny oraz dodatnie przeciwciała przeciwjądrowe ana1 1:320. Czy z tymi wynikami powinnam pójść dalej do hematologa, immunologa bądź reumatologa? Jeżeli mój ginekolog twierdzi że acard i heparyna od dodatniego testu wystarczy to zaufać i nie szukać innego?
 
reklama
Ja choruję na chorobę autoimmunologiczną i mam obecne przeciwciała ANA. Polecam poszerzyć diagnostykę bo ważne jest, który rodzaj przeciwciał dokładnie Pani ma. Jedne mają większy wpływ na ciąże inny mniejszy. Tutaj raczej pomoże reumatolog. Ginekolodzy mało wiedzą o tych przeciwciałach. Ja jestem pod opieką i reumatologa i ginekologa. Często jest, że o choroba autoimmunologiczną może ujawnić się w ciąży bo jest to duże obciążenie dla organizmu. Jeśli wcześniej był problem to może ma Pani zespół antyfosfolipidowy. Myślę, że warto poszerzyć diagnostykę. Ja też się martwię jak ciąża będzie się dalej rozwijać u mnie, również przyjmuje acard i heparyne na razie do rozważenia.
 
Dobry reumatolog zleci niezbędne badania do wykluczenia problemów z ciążą. Ja mam o wiele wyższe miano, ale przed rozpoczęciem starań porozmawiałam z moją reumatolog zrobiłyśmy dodatkowe testy i dostałam zielone światło (u mnie nie wiadomo jaka to choroba mimo wielu badań)
 
Czy jest szansa na donoszenie zdrowej ciąży przy dodatnim Ana?
Miałam jakieś 2 miesiace przed zapłodnieniem Ana 1:320 typ ziarnisty (Ty chyba typ swiecenia dostaniesz dopiero jak kupisz ANA2). Zaszłam w super ciążę bez żadnych leków. Uczciwie trzeba powiedzieć, że urodziłam w 36 tc czyli przedwcześnie a dziecko miało dość niska masę urodzeniową, ale nie sądzę, żeby to miało związek z ANA. Mam mutacje mthfr i pai homo. Badanie ANA robiłam wtedy kilka tygodni po drugim poronieniu (po "biochemicznej"). Ale niektóre dziewczyny z tego forum maja lekarzy, ktorzy zbijają już taki niski poziom ANA lekami lub suplementami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry