reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przesądy ciążowe..

reklama
Dziewczyny! czy mozecie mi powiedzieć czy prawdą jest że przed narodzinami dziecka np ok 6 msc i dalej nie kupuje się łóżeczka i wózka? żeby nie zapeszyć? ewentualnie czy można kupić ale przed narodzinami nie rozkładać???

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
 
Mycha moim zdaniem to przesądy nie sa ważne ale pomyśl jak by nie daj Boże (tfu, tfu, tfu) cos by poszło nie tak i zostałabyś z tym wózkiem, łózeczkiem sama w domku :( Myślęze kupić to mozna blizej terminu a rozkładać dopiero po urodzeniu.
Przy Zuzi łózko zostało przyniesione do domu (było u rodziców) w dniu naszego powrotu ze szpitala a wózek zakupiliśmy jak mała miała tydzień.
 
Ja teraz tez tak uważam.
Ostatnio mąż sam musial wzystko uprzątnąć i nie było to miłe.
Teraz wszsytko czeka u teściów i jak urodzę mąż to przywiezie i porozklada ;)
Poza tym Mycha można wszystko zamówić w sklepie i przywieźć po narodzinach malca ;)
Mysmy tak zrobili z wózkiem,miał być odebrany po narodzinach,ale jak wiesz,nie zdążyliśmy.
 
Wiem też tak pomyslałam, ale z drugiej strony patrze na to inaczej, chodzi mi o koszty! wózek mam zamiar kupić po narodzinach ale wcześniej chciałam kupić komodę z przewijakiem i łóżeczko(600zł) i łóżeczko (licze ok 350)(nie mam zamiaru oczywiście tego rozkładać) po prostu nie bede miała potem możliwości kupić wszystkiego naraz! :p a odłożyć nie umiem bo mamy teraz tyle wydatków! nie wiem!

Edi wysłałam ci wiadomość na priV!
 
Ja myśle, że to zależy od wielu czynników.Ja przy Martyśce nie myślałam wogóle o przesądach, większość kupiłam wcześniej ale nic nie zostało rozłorzone,czekało.Teraz po stracie syna będzie inaczej nic nie kupuje,przygotuje szczegułową listę dla męża i on wszystko dokupi.
Edi musisz sama zadecydować! ;)
 
No ja już zdecydowałam ;) wszystko w swoim czasie ;)
Mycha wiem,że z dzidzią wiążą się spore wydatki.Myśmy troche pooszczędzali i wszsytko kupili razem.W Zabrzu na Mikulczyckiej 1 jest sklep Bocian w którym znajdziesz wszystko dla dzieci i w różnych cenach od minimalnych do mocno przesadzonych ;)i tam możesz wszystko zamówić,wpłacić zaliczkę i odebrać kiedy chcesz ;)myśmy tam wszystko zakupili i jeszcze otrzymaliśmy rabat ;)
Ten sklep tak wizualnie jest w pobliżu Platana, z tyłu Teatru,ale nie wiem jak on sie nazywał.
 
A ja chciałabym kupić komplet mebelków dla dzidzi świetne pokoiki poleca firma VOX no ale na taki zestawik trzeba juz wydać troszkę. Ceny też maja różne ale np komody z przewijakami są tańsze niż w IKEI

Mnie się podoba ten zestaw bo mam w jednym pokoju mam tapetę natryskową lekkim odcieniem zielonego groszku

http://www.baby.vox.pl/main.php?s=list&cat_id=33

lub podoba mi się też http://www.baby.vox.pl/main.php?s=list&cat_id=22

dlatego chciałam już zacząć coś w tym kierunku kombinować, ale skoro sie nie powinno kupować !! ja już nie wiem!
 
Mycha to nei oto chodzi ze sienie powinno. Jeśli chcesz to kup, porzecież to nie kupno danych rzeczy ma wpływ na kondycjenaszą i naszych dzieci. Przecież mozesz kupic i niekoniecznie rozkłądać. Mnie bardzo spodobał sie ten pierwszy zastaw.
 
reklama
Mnie również zdecydowanie zestaw pierwszy sie podoba :)
A Cleo ma racje kupic można,a rozstawić w odpowiednim czasie ;)
 
Do góry