reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przybieranie na wadze

reklama
500g-1000g w pierwszym półroczu miesięcznie
w drugim 300-600g też miesiącznie nie ma sensu rozbijać tego na tygodnie u tak dużego szkraba
ale mój przybierał 300g i tez było ok (moja lekarka mówiła 300-700g bo jest epidemia otyłości:))
 
Dzięki piękne za informacje. Moja Zolka przez ostatnie 2 tygodnie przybrała tylko 300 gram, ale miała biegunkę (znowu - rota wirus wyszedł lekko dodatni), więc tłumaczę sobie, że w brzuszku musi się wszystko unormować no i przeszła na mleko modyfikowane (co zapewne też wymaga oswojenia) Póki co wypija maks. 85 ml przy jednym karmieniu, więc karmie ją po prostu częściej i zliczam te ml na koniec dnia - wyniki nie są powalające, ale już postanowiłam się nie denerwować, bo lecę z wagi i ja:(
Mocno liczę na roszerzenie diety...
 
Marlena nie martw się ale porozmawiaj z lekarzem, Mojej koleżanki córka tak przybierała i wszystko z nią ok (ma już prawie dwa lata) A 85ml to bardzo ładnie. Maks zawsze jadł połowę tego co na opakowaniu 150ml jadł na 10 miesięcy jak miał 3-4 to 70-90 mu robiłam rzadko 120ml.
Nie stresujcie się nie wszystkie dzieci są tłuściutkie. Chude też są ok:)
Najważniejsze że się dobrze rozwija, nie jest apatyczne, nie ma anemii
 
przede wszystkim każdy dzieciaczek jest inny :) nasza Majeczka jak miała skończone 10 dni piła już 100 ml!!!! Śmialiśmy się ze mały głodomorek z niej. Ładnie przybiera na wadze, choć fakt jest duuużą dziewczynką :) teraz idzie zgodnie z tabelami na opakowaniu wypija 180ml. Choć odkąd rozszerzam dietę już nie chce pic tyle mleczka woli zjeść coś konkretnego :) gotuję jej sama a czasem dostaje coś ze słoiczka w ramach urozmaicenia. Jutro idziemy do lekarza ciekawe ile waży teraz nasza kruszynka :) miesiąc temu ważyła 7300.

Marlena** - jak Zosia skończy 4 miesiace zawsze mozesz jej mleczko zagęścić np kleikiem ryżowym. Dawać tyle samo mleczka co dotychczas = kleik wtedy będzie bardziej najedzona :)
 
nie zawsze zagęszczanie coś daje. U dzieci, które mało jedzą może to nic nie dać. Ja raz podałam kleik z mlekiem wypił tyle co zwykle pewnie jakieś 90ml. ale potem nie jadł już do końca dnia nic:)
Te niejadki są po prostu najedzone mniejszą ilością:)
ciężarówka 7300 powiadasz:)) |Maks miał 8600 na rok:)
Ważna jest też waga dziecka do porównywania
 
To nasza Maja do niejadków na pewno nie należy :D Majcia sobie waży przy czym wygląda jak typowy bobasek z reklamy :) rozwija się prawidło, dużo się rusza, w ciagu dnia śpi może zaledwie 3 godzinki jest cały czas aktywna :) aż się boję jak jutro spojrzę na wagę coś czuje że dobiło do 8 kg albo więcej :p
 
Dzięki dziewczyny za pocieszenie...Zawsze myślałam, że określenie "niejadek" nie ima się niemowląt i że w pewnym momencie wszystkie są krąglutkie jak z reklamy. Mama mnie dobiła, jak mi powiedziała, ile ja ważyłam w wieku mojej Zoli:( Lekarki obie, do których chodzę, mówią, żeby się aż tak nie stresowac i nie wciskac na siłe i że dac jej trochę czasu. Może faktycznie...Przyrostu nie ma zatrważającego, wręcz trochę za mały, no ale przynajmniej nie stoi w miejscu.
Anemii nie ma- robiłam jej morfologie w ubiegłym tygodniu.
Usg brzuszka też OK.
Jest smieszna, radosna i rozwija się raczej prawidłowo - a teraz z dnia na dzień widać umie coraz więcej ze swoim ciałkiem robić:)
Liczę na ten kleik ryżowy...
 
Marlena nic się nie martw. Mój wygląda jak z obozu pracy a nie jak z reklamy:) Wszystkie żebra na wierzchu, ani jednego wałka. Zawsze poniżej 3 centyla wagowego (teraz dopiero wskoczył na 3) Za to równiutko ten wykres przebiega żadnych skoków. Wyniki ok.
Rozwój błyskawiczny (pełzał od 5 miesiąca, rsiadał od 7, raczkował od 8 a od 10 chodzi) Uśmiechnięte żywe srebro co lata wszędzie jak mucha tylko chudy:))
 
reklama
Marlena myślę, że możesz zaufać lekarkom. Przypominam sobie ile sie zestresowałam z moją dwójką, która równo w trzecim miesiącu odmawiała jedzenia. Stasiowi pobierali krew, lezal w szpitalu na badaniach, robili USG i nic. Zdrowy. A jadł 60 ml co 6 godzin.
Zosię badali na nietolerancję glutenu i białka krowiego, robili usg przezciemiączkowe i jamy brzusznej. Rozsiewano wizję biopsji jelita. A nie dawała sobie włożyć butelki do buzi. Piersi też nie chciała. I była zdrowa.

A w lutym załapały rotawirusa. Odwodniły się schudły i do dzis nie nadrobiły wagi. (Staś 3 lata i 13,5 kg, Zosia rok i 8,5 kg) tymbardziej, ze nalez do grupy niejadków.

Spróbuj na chwilę odpuścić. Na pewno zauważysz jak będzie chora.
 
Do góry