)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Przykuta do łóżka w ciąży a dieta???

Asteraki

Fanka BB :)
Rozwiązania
8
na samych warzywkach i owockach "nie pojedziesz" musisz jeść też mięso.
Nie musi.
Przesada w każdą stronę odbije się negatywnie na Twoim zdrowiu. Jesli przestaniesz jeść to spowolnisz sobie metabolizm i będzie Ci trudniej schudnąć. Dieta musi być urozmaicona, ale skoro ciągle leżysz to porcje powinny być odpowiednio mniejsze. Warzywa jak najbardziej, z owocami należy zachować umiar, bo zawierają naturalny cukier.

reklama

karotka1988

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
2
Nie musi.
Przesada w każdą stronę odbije się negatywnie na Twoim zdrowiu. Jesli przestaniesz jeść to spowolnisz sobie metabolizm i będzie Ci trudniej schudnąć. Dieta musi być urozmaicona, ale skoro ciągle leżysz to porcje powinny być odpowiednio mniejsze. Warzywa jak najbardziej, z owocami należy zachować umiar, bo zawierają naturalny cukier.
Aha czyli uważasz że kobieta w ciąży może jeść same warzywa i owoce sory moim zdaniem mięso też powinna jeść. Przykładowo ryż plus indyczek plus jakieś gotowane warzywa. Co to się w tych czasach porobiło jakieś dziwne trendy na wegetarianizm ...

kluseczka89

Rozwiązania
0
Ostatni posiłek powinno się zjeść 2 godz przed snem żeby nie czuć wilczego głodu do rana bo po co niepotrzebnie zjeść coś o 22 czy 23 jak można o 20 zjeść kolacje lekka -nie pełna kalorii -i spokojnie spać a nie czuć do zaśnięcia głód.Dla mnie kolacja o 17:30 w ciąży to zbyt szybka pora.ustal sobie 5 posiłków o tych samych porach a zobaczysz że będzie ok odstęp może być co 2i pół godz lub co 3 żebyś nic nie podjadala.Najważniejsze to dobrze zbilansowana śniadanie a później II śniadanie itd ważne żebyś określiła czas między posiłkami wtedy organizm się do tego dostosuję i będzie wiedział kiedy tak naprawdę potrzebuje jedzenia.
o 20.00 to ja śpię:) staram sie jesc wlasnie co 2 godz lub 2.5 godz, nic nie jem pomiedzy posiłkami, tylko woda i herbata z cytryna. wydaje mi sie ze posilki tez sa zbilansowane, no zobaczymy...

kluseczka89

Rozwiązania
0
Nie musi.
jem duzo warzyw, chyba ich to najwięcej, bo takie mam zapotrzebowanie, mięso koniecznie ale tylko gotowane, owoce to w sumie na siłę 1owoc moze dwa dziennie.

kluseczka89

Rozwiązania
0
dzięki dziewczyny za porady, ale chyba nie obejdzie sie bez lekarza, przed ciaza jadlam bardzo duzo, moj organizm byl przyzwyczajony do dosc duzych posiłków i dość kalorycznych, teraz nagle zmniejszyć te porcje i caly czas czuje sie glodna a wręcz czuje sie zle..zobaczymy moze to tylko kwestia czasu, co ja dopiero kilka dni zaczynam tak uważać, dam znac za jakis czas czy dalej monstrualnie tyje☺pozdrawiam

Asteraki

Rozwiązania
8
Aha czyli uważasz że kobieta w ciąży może jeść same warzywa i owoce sory moim zdaniem mięso też powinna jeść.
Nie tylko owoce i warzywa, bo mamy jeszcze zboża itd. ale jak najbardziej można przejść ciążę na diecie wegetariańskiej, a nawet wegańskiej. To nie jest kwestia mojego widzimisię, ale obecnego stanu wiedzy z zakresu dietetyki. Zresztą w większości szpitali ciężarne mogą wybrać opcję żywienia bezmiesnego, więc nie rozumiem Twojego zdziwienia.

Aniutek89

Rozwiązania
0
Nie tylko owoce i warzywa, bo mamy jeszcze zboża itd. ale jak najbardziej można przejść ciążę na diecie wegetariańskiej, a nawet wegańskiej. To nie jest kwestia mojego widzimisię, ale obecnego stanu wiedzy z zakresu dietetyki. Zresztą w większości szpitali ciężarne mogą wybrać opcję żywienia bezmiesnego, więc nie rozumiem Twojego zdziwienia.
Jednak przy diecie bezmiesnej, przy braku wiedzy, można doprowadzić do spadku hemoglobiny. Ja walczę całą ciążę z hemoglobiną i cały czas na skraju anemii. Dopiero jak zaczęłam jeść wołowinę, to hemoglobina zaczęła rosnąć i to sporo i systematycznie. Żelazo zawarte w mięsie jest najlepiej przyswajalne przez organizm i w dużo wiekszych ilościach niż z warzyw. Więc ja nie rozumiem, po co dziewczyna miałaby przechodzić na wegetarianizm w ciąży, skoro nigdy tego nie robiła. Tym bardziej, że pisze, że je tylko gotowane i stara sie zdrowo odżywiać.
@kluseczka89 nie przejmuj się, z tego co piszesz to dobrze się odżywiasz. Myślę że przed ciąża nie dbałaś tak o dietę. Z mięska nie rezygnuj, bo jest bardzo ważne w diecie przyszłej mamy. Porzuć cukier, słodycze i słodkie napoje, jedz tyle, żeby się nie objadać, a z czasem żołądek się skurczy i już nie będzie potrzebował tyle jedzenia :-) a z tego co piszesz to bardzo dobrze jesz, więc życzę powodzenia :-)

kluseczka89

Rozwiązania
0
Jednak przy diecie bezmiesnej, przy braku wiedzy, można doprowadzić do spadku hemoglobiny. Ja walczę całą ciążę z hemoglobiną i cały czas na skraju anemii. Dopiero jak zaczęłam jeść wołowinę, to hemoglobina zaczęła rosnąć i to sporo i systematycznie. Żelazo zawarte w mięsie jest najlepiej przyswajalne przez organizm i w dużo wiekszych ilościach niż z warzyw. Więc ja nie rozumiem, po co dziewczyna miałaby przechodzić na wegetarianizm w ciąży, skoro nigdy tego nie robiła. Tym bardziej, że pisze, że je tylko gotowane i stara sie zdrowo odżywiać.
@kluseczka89 nie przejmuj się, z tego co piszesz to dobrze się odżywiasz. Myślę że przed ciąża nie dbałaś tak o dietę. Z mięska nie rezygnuj, bo jest bardzo ważne w diecie przyszłej mamy. Porzuć cukier, słodycze i słodkie napoje, jedz tyle, żeby się nie objadać, a z czasem żołądek się skurczy i już nie będzie potrzebował tyle jedzenia :-) a z tego co piszesz to bardzo dobrze jesz, więc życzę powodzenia :-)
dzięki za te słowa, mam nadzieje, ze bedzie ok, dam znac za jakiś czas jak efektypozdrawiam

reklama

Asteraki

Rozwiązania
8
Nie nakłaniam autorki do przejścia na wegetarianizm, ale pisanie, że kobieta w ciąży musi jeść mięso to bzdura. Żelazo z mięsa i ryb jest lepiej przyswajane (15%-35%, gdzieś w roślinne do 20%, więc to nie jest jakaś wielka różnica), ale można zwiększyc przyswajalność tego z roślin w naprawdę prosty sposób.
A z tego co wiem nawet ludzie jedzący mięso cierpią na niedobory witamin b6 i B12, więc to nie jest tak, że mięso jest remedium na wszystko.
Poza tym polecanie drobiu ciężarnej to nie jest zbyt dobry pomysł i nie chodzi o wegetarianizm, ale o sposób hodowli drobiu. W masowych hodowlach, by nie doszło do chorób zwierząt trzeba je faszerować antybiotykami. Te leki zostają w mięsie i trafiają do ludzkiego organizmu i bynajmniej nie są mu obojętne.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry