reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pusty pęcherzyk w 7 tygodniu

mamahelenki92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
936
Hej.
W srode miałam wizytę u ginekologa, Wg miesiączki powinnam być w 7 tygodniu i 3 dniu.
Wg moich i męża wyliczeń mogl być wtedy 6 tydzień +5 dzień. Wspolzylismy tylko dwa razy , dzień po dniu a po dwóch tygodniach miałam pozytywne 2 testy. Ogólnie bardzo dużą rozbieznosc czasu

Byłam na USG dopochwowym i ginekolog zauwazyla pusty 2 cm pęcherzyk. Nie było nawet ciałka żółtego. Doktor określiła wiek ciąży na 5 tydzien . Powiedziała ,żebym nie traciła nadziei , ale minę miała nie tęgą. Mam wizytę 21 grudnia , mimo tego zrobiłam betę. Wczoraj pierwszą , a jutro jadę na drugą.

Myślicie ,ze jest szansa , na rozwój zarodka ? Miała któraś z was taką sytuację ok 7-8 tygodnia ciazy ? Moje dolegliwości ciążowe powoli ustépują. Proszę.napiszcie mi o swoim doświadczeniu .
 
reklama
Gdy pęcherzyk ciążowy osiąga 25mm i nie ma w nim pęcherzyka żółtkowego, wtedy można rozpoznać puste jajo płodowe. U Ciebie jest jeszcze cień nadziei, że pojawi się pęcherzyk żółtkowy i kilka dni później zarodek ;)
 
Hej.
W srode miałam wizytę u ginekologa, Wg miesiączki powinnam być w 7 tygodniu i 3 dniu.
Wg moich i męża wyliczeń mogl być wtedy 6 tydzień +5 dzień. Wspolzylismy tylko dwa razy , dzień po dniu a po dwóch tygodniach miałam pozytywne 2 testy. Ogólnie bardzo dużą rozbieznosc czasu

Byłam na USG dopochwowym i ginekolog zauwazyla pusty 2 cm pęcherzyk. Nie było nawet ciałka żółtego. Doktor określiła wiek ciąży na 5 tydzien . Powiedziała ,żebym nie traciła nadziei , ale minę miała nie tęgą. Mam wizytę 21 grudnia , mimo tego zrobiłam betę. Wczoraj pierwszą , a jutro jadę na drugą.

Myślicie ,ze jest szansa , na rozwój zarodka ? Miała któraś z was taką sytuację ok 7-8 tygodnia ciazy ? Moje dolegliwości ciążowe powoli ustépują. Proszę.napiszcie mi o swoim doświadczeniu .
To w końcu 5, 6 czy 7 tydzień?
Widocznie przesunęła Ci się owulacja i to wcale nie jest 7 tydzień, a 5 tak jak mówi gin. W 5 tygodniu jeszcze zarodka nie widać, więc spokojnie poczekaj na wizytę i wtedy zobaczysz.
 
Pęcherzyk jest juz dosyć spory i niewiele mu brakuje aby nazwać go pustym jajem. Ja nie nastawiałabym się na pozytywne zakończenie.
@Lady Loka skoro sex był tylko dwa razy to ciężko mówić, że autorka pytania miała owulację np 2 tygodnie póżniej i wtedy zaszła w ciążę.
 
Hej, ja na pierwszym usg tez miałam pusty pęcherzy, nie pamietam dokładnie ale koło 5tygodnia. Dziś mój „pęcherzyk” ma prawie roczek😀 trzymam kciuki:)
 
Pęcherzyk jest juz dosyć spory i niewiele mu brakuje aby nazwać go pustym jajem. Ja nie nastawiałabym się na pozytywne zakończenie.
@Lady Loka skoro sex był tylko dwa razy to ciężko mówić, że autorka pytania miała owulację np 2 tygodnie póżniej i wtedy zaszła w ciążę.
Ale z USG wyszła młodsza ciąża, więc jest jeszcze czas i przestrzeń do tego, żeby ten tydzień nadrobić. To, że współżyła w konkretnym dniu nie oznacza, że dokładnie tego dnia była owulacja.
Ja bym po prostu te 2 tygodnie poczekała.
 
Ale z USG wyszła młodsza ciąża, więc jest jeszcze czas i przestrzeń do tego, żeby ten tydzień nadrobić. To, że współżyła w konkretnym dniu nie oznacza, że dokładnie tego dnia była owulacja.
Ja bym po prostu te 2 tygodnie poczekała.
Tak, ale ciąża wyszła młodsza o 2 tygodnie więc chyba nie sądzisz, że plemniki tyle czasu przeżyły? Poza tym pęcherzyk jest dość spory, bez pęcherzyka żółtkowego. Więc nie nastraja to optymistycznie.
 
Tak, ale ciąża wyszła młodsza o 2 tygodnie więc chyba nie sądzisz, że plemniki tyle czasu przeżyły? Poza tym pęcherzyk jest dość spory, bez pęcherzyka żółtkowego. Więc nie nastraja to optymistycznie.
Ale sama Autorka pisze, że to nie 7+ tydzień, tylko 6+. Tygodniowy rozjazd z USG. Czasami się zdarza, że plemniki dotrwają i 5 dni do zapłodnienia, więc w teorii jest to wytłumaczalne.
Nie mówię tego po to, żeby robić teraz super nadzieję, ale po prostu trzeba spokojnie poczekać i zobaczyć. Bo teraz to i tak nikt nie wywróży. A zdarzają się i sytuacje, gdzie nic już nie ma i takie, gdzie zarodek się pojawia.
 
reklama
Do góry