reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pytanie o pracę

wypowiedzzenie dostałam w kwietniu, ale go nie przyjęłam i de facto go nie mam, ale pan dyrektor zasugerował mi że najlepiej dla mnie będzie jak złożę podanie o urlop wychowawczy, więc tak zrobiłam na początku maja. Chyba w podaniu o urlop nie pisałam do kiedy będę na urlopie wychowawczym, wiem że na pewno od 30 sierpnia
Co to znaczy "nie przyjęłam"? Ważność wypowiedzenia nie zalezy od tego czy pracownik coś podpisa czy nie. Skoro pracodawca poinformowała Pania o wypowiedzeniu to wypowiedzenie pani dostala. Nie ma opcji "nie przyjęcia wypowiedzenia". Można się od niego odowłać do sądu pracy. Tak długo jak nie ustali pani swojego statusu (czy Pani umowa jest wypowiedziana czy nie) to niestety nic nie pomogę i sama Pani być może trwa w błędzie.
 
reklama
Dzień dobry. Dzisiaj dowiedziałam się że będąc na urlopie wychowawczym mogę podjąć pracę w innym miejscu niż szkoła, a tak właśnie mogę zrobić. Czy to prawda?
 
Dzień dobry. Dzisiaj dowiedziałam się że będąc na urlopie wychowawczym mogę podjąć pracę w innym miejscu niż szkoła, a tak właśnie mogę zrobić. Czy to prawda?

Tak jak napisałam wcześniej. Może podjąc Pani na urlopie zatrudnienie gdzie Pani chce (w szkolnictwie albo poza) pod warunkiem, że praca ta nie będzie Pani uniemożliwiać sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
Zatem dozwolona jest kazda praca w kazdym wymiarze etatu ale tak długo, jak długo sama opiekuje się pani dzieckiem.
Z cała pewnoscia praca w sklepie nie spełnia tego warunku.
 
Do góry