reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

roczny urlop pytania praktyczne

skierka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Listopad 2009
Postów
506
Witam, jako że dziś prezydent podpisuje ustawę mam kilka praktycznych pytań co do składania dokumentów postępowania w tej sprawie.
Zwolnienie lekarskie mam, pobieram zasiłek chorobowy z zus. termin porodu na 7 lipca.
dziś dostanę kolejne zwolnienie pewnie na miesiąc. Kiedy i jakie papiery mam złożyć by przejść na macierzyński - czy po porodzie i zgłoszeniu dziecka wystarczy do zus dostarczyć akt urodzenia dziecka? jeśli zwolnienie będę miała do 12 lipca a urodzę po tym terminie - gin mi zwolnienie przedłuży do dnia porodu?
czy to już na początku składa się tą deklarację o terminie trwania macierzyńskiego i rodzicielskiego? mnie interesowałby rok płatny 80%.
Firmę w której pracuję obsługują księgowe z zewnątrz, z którymi nie mam kontaktu - poza tym one nic nie wiedzą...
Będę wdzięczna za praktyczne wskazówki dot tej kwestii

pozdrawiam
 
reklama
I Ja sie dorzuce do tego topiku z pytaniem w kwietniu urodzilam synka , urlop macierzynski konczy mi sie 28.08.2013 i teraz mam pytanie co do dodatkowego urlopu macierzynskiego? dzis moja kadrowa napisala ze sa dodatkowe tylko 4 tyg jak bylo a ja wyczytalam w necie ze 6 tygodni? jak to wyglada?
 
Do góry