reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

Miki zasmakował w jabłuszku, zupka też już lepiej mu idzie, ale na razie daje po 1-3 łyżeczki malutkie niech się do smaku przyzwyczaja a nie chcę wpychać w niego za dużo żeby się nie zniechęcił :) Soczek chciałam mu kupić jabłkowy ale nie było i testowaliśmy marchew-banan-jabłko i to był strzał w 10 z tym, że jest bardzo gęsty i dolewałam mu troszkę wody :) Kaszki dajemy już od dawna do każdego mleczka na 3 miarki mleka 1 markę kaszki takie troszkę gęściejsze wychodzi a młody to lubi więc jest ok :) No chyba że dosypujemy nutritona to wtedy kaszki nie sypię :)
 
reklama
mój też lubi jabłuszko
co jakiś czas mu daję i jeszcze prócz mleka pije herbatki, np rumianek
 
ja wczoraj dałam Antkowi marchewkę, jak spróbowałam to aż mnie skręciło bo taka nie dobra a jemu smakowała.... płakał o więcej
kupiłam Bobovity a wiem, że Gerber ma rozróżnienie na marchewkę i słodką marchewkę
 
no mi się wydaje że trzeba poczekać do skończonego 4mca bo wkońcu jest po 4mcu a nie 4mce a po to myśle że jak już zacznie się dziecku 5 :) moja dostała soczek marchewkowo jabłkowy i zasmakował jej:)
 
Też rozmawiałam ze swoją lekarką i powiedziała, żeby poczekać do 4 miesiąca tzn. skończonego. Wobec tego czekamy i mam jeszcze miesiąc spokoju :) bo jednak mm to wielka wygoda :)
 
Dziewczyny a jablko to dajecie skrobane takie swieze czy wszystkie te gotowe ze sliczka deserki?A soczek to tez z butelki ze sklepu czy same wyciskacie?Sorki ale nie wiem jak mam teraz robic starszemu kupowalam soczki gerbera w butelkach po kolei od miesiecy jakie konczyl zgodnie z etykietkami.
 
ja czekam, aż Kamil skończy 4 miesiące .. ale korci mnie, by na noc zagęścić mleko by dłużej spał.. ktoś chyba pisał, że kleik kukurydziany jest dobry?
 
ja daję kleik ryżowy i kaszkę ryżową ale łyżkę albo dwie. Mała dostała już soczek z bobovity i marchewkę w słoiczku ale nam został tydzień do skończenia 4mcy to już daliśmy
 
Gosia ja jako pierwsze dałam ze słoiczka ale następne sama zetrę, soczku raz dałam świeżego ale nie chciał
modlicha ja zagęszczam kaszką ryżową smakową i mały bardzo ją lubi i jak dostanie na noc to od razu pada i śpi do 4-5
 
reklama
ja czekam, aż Kamil skończy 4 miesiące .. ale korci mnie, by na noc zagęścić mleko by dłużej spał.. ktoś chyba pisał, że kleik kukurydziany jest dobry?
mi też na tym zależało, ale jeszcze trochę poczekam. Na pewno kleik kukurydziany jest lepszy na początek niż ryżowy, ten drugi może zatkać :(
 
Do góry