reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

w 7 miesiącu podaje się pół żótka co 2 dni, w 10mcu całe żółtko co 2 dni, w 11 miesiącu całe jajko 3-4 razy w tygodniu. Oj a moja dostaje kropek jak ja zjem jajko więc nie wiadomo czy jak sama zje to jej będzie służyć zobaczymy.

Ja mojej Miśce zagęszczam jedną łyżeczką kaszki ryżowej bananowej mleko które dostaje na noc, flacha musi być ;)

a na ile ml mleka ta jedna lyzeczka?? taka od herbaty czy stolowa?? a z kleikiem bylyby takie same proporcje ?
 
reklama
A ja wam powiem dziewczyny, że podaję Tomkowi jabłko, morele, brzoskwinie, bananki i zupke jarzynową i lubi :) Nic go nie uczula. Nie bawiłam sie z podawanie jednej łyżeczki bo on jak zasmakował i widział, że chowam to krzyk :) Musiał zjeść więcej :)

Zastanawiam się jeszcze nad kaszkami?? Czy wy podajecie do picia z butelek?? czy łyżeczką?? i jakie te kaszki? Bo mam z owoców lesnych z bobovity od 4 miesiąca i się zastanawiam :)

A dzisiaj na obiadek Tomcio dostanie ziemniaki ze szpinakiem :)
 
Ja mam kaszki Bobovity. Malinową już zeżarła, bananowej jest końcówka, brzoskwinie też jej smakują :) Robię 150ml mleka modyfikowanego i do tego 3 płaskie łyżki stołowe kaszki. Podaję z butli, smoczkiem trójprzepływowym :)
 
ja wczoraj próbowałam dać Antkowi taką gęsto łyżeczką ale nie był chyba głodny i nie chciał, więc mu na noc zrobiłam do mleka ale nie bardzo gęstą bo nie mam smoczka odpowiedniego, dziś kupię i mu na noc zrobię gęściej bo mu smakowało a mam Bobovity bananową i jest pyszna z chęcią zjadlam co mały nie dojadł:))
 
aniwar - ja daje na 150ml łyżeczke małą zeby smaki poczuła bo na gesto to sie daje 3 łyżki. za jakis czas dam łyżke i wtedy chyba smoczek trójprzepyw bo narazie zwykły. a kleik nie wiem jak :)

joasiab -ja mam bobovite od 4mca bananowa ale narazie daje malutko do mleka w butelce
 
w 7 miesiącu podaje się pół żótka co 2 dni, w 10mcu całe żółtko co 2 dni, w 11 miesiącu całe jajko 3-4 razy w tygodniu. Oj a moja dostaje kropek jak ja zjem jajko więc nie wiadomo czy jak sama zje to jej będzie służyć zobaczymy.
ariska byc moze ta wysypka jest reakcja na bialko jajka a nie na zoltko. Bialko bardziej uczula, dlatego tez pozniej sie je wprowadza do diety dziecka.
 
reklama
Super temat właśnie tego mi brakowało. Zastanawiałam się kiedy te wszystkie kaszki można zacząć podawać, bo po cichu liczę, że lepiej Maja będzie spała po butli kaszki :) Napiszcie kiedy dokładnie podałyście kaszkę, jabłko itd. Maja chyba jest najmłodsza ze styczniowych dzieci, więc mamy jeszcze trochę czasu pewnie, ale za 2 tygodnie?
 
Do góry