reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

Gluten od 17 tygodnia - tak chyba będzie łatwiej liczyć. Ja na razie nie podaje małemu nic oprócz mojego mleka. Koło 5 miesiąca mam zamiar wprowadzać kleik ryżowy, puree z warzyw (marchew, ziemniak, dynia) i owoców (jabłko, bana, gruszka). Ale to dopiero przed nami;)
 
reklama
Dziewczyny to jak to jest wreszcie mam czekac z wprowadzaniem do skonczenia 4 miesiaca czy liczyc ze 4 miesiac leci to moge juz? Bo znalazlam tabele to tam jesr ze na sztucznym pokarmie od 5 mozna nowosci wprowadzac i juz nic nie wiem no.A wydawalo mi sie ze pisalyscie ze mzna juz jak skonczy 3 bo to 4 miesiac zycia juz leci.
 
Gosia- ja też nie wiem co zrobić, myśle że to decyzja indywidualna bo już dużo dziewczyn podają, ja narazie czekam. Idę w piątek na szczepienie to się zapytam.
 
Malutka to daj znać co Ci lekarz powiedział, bo dużo osób podaje jak dziecko skończy 3 i zacznie 4 miesiąc, ale jakoś tak strach zacząć :)
 
dziewczyny mi położna powiedziała tak:
jeśli dziecko jest karmione wyłącznie mieszanką, nie cierpi na kolki, bóle brzuszka, biegunki czy alergie to można zacząć próbować jak zacznie 4 msc tylko, że zaczynamy od marchewki i jabłuszka, dajemy nie dużo a z kolejnym produktem czekamy parę dni i przez te dni obserwujemy dziecko i przez ten niecały miesiąc dziecko może spróbować jabłka, marchewki i np bananka jeśli jest ok to wprowdza się dalej inne przeznaczone po 4 mscu.
Jeśli oczywiście dziecko będzie chciało jeść mój np dopiero za drugim razem się przekonał do jabłuszka i wczoraj zjadł, teraz czekam tak z 5-6 dni i dam marcheweczkę, jak czytałyście to dziewczyny już podają inne produkty i jest ok:)
oczywiście konsultacja z pediatrą jak najbardziej wskazana...
 
Ja jeszcze nic nie daję małemu i wydaje mi się że jeszcze trochę poczekamy.
Dodam że karmienie mamy obecnie mieszane, tak 1-3 razy dziennie dostaje mieszankę, czasami wcale , różnie to u nas jest. Nadal walczymy z cyckiem :)
 
Ja jeszcze nic nie daję małemu i wydaje mi się że jeszcze trochę poczekamy.
Dodam że karmienie mamy obecnie mieszane, tak 1-3 razy dziennie dostaje mieszankę, czasami wcale , różnie to u nas jest. Nadal walczymy z cyckiem :)


jestem najlepszym przykładem że warto walczyć o cyca :-)

walcz też ;-)
 
reklama
eti82- tak więc jesteśmy po lekarzu i na razie mamy się wstrzymać z wprowadzaniem pokarmów, jedynie zaczynamy wprowadzać soczek jabłkowy, a jak skończy 4 miesiące to resztę. Więc narazie zostaniemy przy soczku
 
Do góry