reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

ja staram sie nie dopuszczac do jedzenia w trakcie zabawy, musi byc w foteliku i koniec, tyle ze cos za cos musze sie nie lada nagminastykowac, bo albo fruwa z fotelika cos co jest w danej chwili na podoredziu albo wstawanie w trakcie :-( jest jedna jedyna rzecz ktora powoduje zastoj i spokojne siedzenie u mojego dziecka, ale wtedy to juz na pewno nie ma mowy o jedzeniu...TVN METEO :szok:
 
reklama
Nasze krzesełko do karmienia zostało złożone do sprzedania na allegro po wielu nieskutecznych próbach jego użycia. Marcel wychodził albo górą albo dołem i jeść nie chciał. Teraz albo siedzi z nami przy stole albo stoi przy stole i je, przy wielkim głodzie ja go karmię a przy mniejszym sam je ale jak zwiewa to znaczy, że nie głodny. ;-)
 
Filip uwielbia jarskie dania, po mięsie wyraźnie źle się czuje, kupa śmierdzi i ma zatwardzenie. U nas mięso w ilościach śladowych, a jak już jest, to takie nienaszprycowane antybiotykami.
 
A Stasiek wyraźnie mięsożerny po tatusiu. Ja mało jem mięsa, a oni uwielbiają. Dla niego może być pulpet z ogórkiem kiszonym na drugie i jest zadowolony. Warzywa też lubi ale mięso moze być samodzielnym posiłkiem. waga 10,5, wzrost 80, stopa 19. Taki średniak jest.
 
Moja ma dwa ulubione dania: ryż z soczewicą,cebulką i tymiankiem i kotleciki z ciecierzycy z sezamem.
mega mega mega mega mega zdrowe. a załoze się, że Wasze dzieci nawet nie poznaly ich smaku. większość ludzi których znam nie zna smaku żadnej z roślin straczkowych,a jeszcze większa ich część nawet nie słyszała o istnieniu ciecierzycy (zwanej również cieciorką) .


ciągle tylko mięso...
 
mala.di wyobraź sobie że moje dzieci jadły już i cieciorkę i soczewicę :) i zwykłą fasolę i groch taki w grochówce. ja bym chętnie przestała dawać mięso i sama jeść tylko że moje kuchenne pomysły są ograniczone i boję się że rezygnując z mięsa w diecie dzieci i nie mając wiedzy i zapału do tego jak je zastąpić zrobiłabym im krzywdę
 
Ja tez cie mala.di zaskocze ale twoja alutka wcale nie taka wyjątkową bo falafel ola jadla juz jak miala 6 miesiecy.
Po czytaj jakieś 100 stron temu co dziewczyny dają dzieciom to się zdziwisz i to bardzo. Zapewniam cie ze soczewica i ciecierzyca jakimś orginalem nie są.

Ka stosuje dietę zrównoważoną tzn wszystko z umiarem i nikt mnie nie przkona ze źle robię :) dużo szkodliwsze jest popadanoe w skrajności
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mała Di może się obracasz w złych kręgach? albo sobie sami nie gotują, serio nie oceniaj ludzi na starcie, jeśli ich nie znasz

my się chwalimy, kolacja zjadła się sama :-D
P1040356.jpg
 

Załączniki

  • P1040356.jpg
    P1040356.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 96
Do góry