reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety dziecka

Lilla ja zaczęłam wprowadzać najpierw na noc bo się nie najadała. Poźniej jak przy cycku się rzcucała to dawałam najpierw cyca a potem uzupełniałam mm. I potem to samo wyszło, że zaczęła jeść głównie mm. Myślę, że szybko da się przestawić dziecko z butelką chyba nie macie problemu także powinno być dobrze.

Jula dzisiaj zjadła pół słoiczka (małego) miksowanych warzyw , dałam jej jeszcze mleko żeby dojadła ale zjadła tylko 30 ml więc chyba jej starczyło zobaczymy na jak długo. Ona w ogóle to najchętniej by tylko łyżką już jadła, przy butelce zawsze wydziwia i się bawi, gada, trochę pociumka także ostatnio długo to trwa zanim zje swoja porcję. Zaważyłam też,że zjada mniej mleka, już nawet 150 rzadko kiedy wciąga. Tylko na noc bez problemu idzie 180 ml:)
 
reklama
Lilla moj jest np na bebilon pepti z rozntch wzgledow. Dziewczyny pisaly o tym, ze niektore mleka nie odppwiadaly dzieciaczkom. Moj np. Na popczatku po mm ulewal. Jezeli wprowadzisz mm i sloiczki w tym samym czasie i wystapia problemy z kupa, to aby sie dowiedziec co powoduje problemy z kupa potrzebna bedzie droga eliminacji.
 
Hej dziewczyny,
Napiszę to ku przestrodze, bo czasem można coś przeoczyć. Czytajcie skład słoiczków, które kupujecie dzieciom. Nie wiem czy w Pl też takie coś może się zdarzyć, ale kupiłam w uk słoiczek ziemniaki ze szpinakiem od 4 miesiąca. Ziemniaki już jadła więc myśle wprowadzę szpinak, ale zazwyczaj staram sie patrzec na skład, no i spojrzałam a tam jak wól napisane, że zawiera krowie mleko. Może się mylę ale wydawało mi się, że takie mleko dziecko może dostać dużo później. No chyba, że to jakoś specjalnie przetworzone jest albo w uk są inne normy zywienia. W każdym razie szpinaku z ziemniakami Julka nie zjadła, dostała zmiksowane warzywa:)
 
Dziewczyny mleko modyfikowane to krowie mleko:sorry: Nie prosto od krowy, ale.. To informacja dla rodziców dzieci alergicznych, uczulonych na białka mleka krowiego. Mleko modyfikowane też je zawiera.
 
reklama
Do góry