reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzay diete naszych maluszków:)

Laura ukradla mi z talerza, jak siedziała u mnie na kolanach. Prawie godzinę to zajadala. A jest to kaczka pieczona. Oj ciekawe co na to jej brzuszek
 

Załączniki

  • 1405625627786.jpg
    1405625627786.jpg
    19,6 KB · Wyświetleń: 40
reklama
Dziewczyny, tak Wam się tu wcinam, ale mam Córkę ze stycznia tego roku, która jest na mleku HA od 7 tygodnia, czy może którejś dziecko też jest na tym mleku? Chodzi mi głównie o rozszerzanie diety, a konkretnie o deserki na bazie mleka, kaszki ma bezmleczne, ale jest dużo jogurtów, czy deserków z mlekiem przeznaczonych dla dzieci np. po 7 miesiącu. Czy po ukończeniu 7go miesiąca mogę jej je podać? Czy zawierają może za dużo laktozy? Będę wdzięczna za podpowiedź :)
 
Lari fari
Mleko HA ma obniżona zawartość białka mleka krowiego, laktoza jest w nim na normalnym poziomie.
Ją bym zapytała lekarza jak to zrobić z nabialem. Trzeba byłoby przeprowadzić prowokacje na nabiał. Lekarz by ci powiedział, jak to zrobić.
Można np dac lyzeczke jogurtu naturalnego i najmniej 3 dni później obserwować dziecko. Jakby nic nie było to może i mleko HA nie byloby potrzebne
 
Marika30708 bardzo dziękuję za odpowiedź, pytałam lekarki, mówiła, że zhydrolizowana laktoza w mleku HA jest łatwiej przyswajalna przez dziecko,decyzję o przejściu na mleko zwykłe pozostawiła mnie, ponieważ córka już nie miewa problemów z brzuchem, pozostałe rzeczy czyli kaszki, warzywa i owoce toleruje bardzo dobrze, nie chciałam wprowadzać jej mleka zwykłego tak od razu po ukończeniu 6ciu miesięcy, żeby nie miała aż tylu nowości. Najpierw wprowadziłam jej HA ale 2, może za jakiś miesiąc spróbuję zwykłe mleko, a dopiero później jakiś jogurt czy deserek z twarożkiem. Muszę podpytać lekarki o tą prowokację na nabiał, o której piszesz :)
 
lari_fari - moje dziecko jest na mleku HA.Jakiś czas temu też chciałam spróbować, czy może te problemy juz jej przeszły. Kupiłam kaszkę mleczno-ryżową. niestety po 2 nich zrobiły jej sie rany pod kolankami. czli nadal zostajemy na mleku HA.
 
Lari Fari
Zrób najpierw prowokację tym jogurtem, a jak nic się nie będzie działo przez 3 dni daj znów trochę więcej. Jak dalej nic to wtedy nabiał możesz zaliczyc do bezpiecznych. MM zmieniaj dopiero po tej prowokacji.
Pamiętaj, że każda zmiana mleka to rewolucja w życiu dziecka. Powodzenia mam nadzieję, że trochę pomogłam
 
Laura 4 dni jadła marchew. No i problem z kupka. Może nie problem, ale jest innej konsystencji, jak zawsze i robi się problem. Bo idzie po trochu. Nie wiem co dziś jej dac? Nic czy może jaglanke na swoim mleku a może owoc?
 
reklama
Do góry