reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Uwaga!

    Wysyłając wczoraj informację o programie dla mam nie miałam pojęcia, że w ciągu kilku godzin utworzy się grupa. Jeśli chciałaś dołączyć, ale nie zdążyłaś - napisz do mnie. Wpiszę cię na listę rezerwową. Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Rozwiązanie umowy o pracę.

Kingolinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Luty 2011
Postów
752
Miasto
Ostrowiec Świętokrzyski
Rozwiązania
0
Witam mam pytanie jesli zgodze sie na rozwiazanie umowy o prace za porozumieniem strony czy bedzie mi wogole przysługiwał zasiłek?? Moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane i po zakończeniu macierzyńskiego dostanę wypowiedzenie. Chciałam to zakończenie pracy załatwić jak najszybciej w sensie zaraz po macierzyńskim dostać wypowiedzenie ( bez urlopu itp) i na nastepny dzien zarejestrowac sie w UP i dostac zasiłek.
Drugie moje pytanie jest takie czy mi wogole przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. W marcu bede miec przepracowany rowny rok w trakcie ktorego bylam na macierzynskim.
 
reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
2 797
Rozwiązania
0
Witam mam pytanie jesli zgodze sie na rozwiazanie umowy o prace za porozumieniem strony czy bedzie mi wogole przysługiwał zasiłek??
Na podstawie art . 75 ust. 2 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy można wnioskować, że zasiłek przysługuje gdy rozwiązanie było za porozumieniem stron z przyczyn likwidacji pracodawcy, upadłości zakładu lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn leżących po stronie zakładu
jeśli taka informacja znajdzie się w świadectwie pracy to tak.

Moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane i po zakończeniu macierzyńskiego dostanę wypowiedzenie.
Zatem są przesłanki by zastosować art 75.

Chciałam to zakończenie pracy załatwić jak najszybciej w sensie zaraz po macierzyńskim dostać wypowiedzenie ( bez urlopu itp) i na nastepny dzien zarejestrowac sie w UP i dostac zasiłek.
A nie wolałaby Pani po prostu wypowiedzenia? W okresie wypowiedzenia mogłaby Pani wykorzystać urlop (i dni opiek nad dzieckiem, dni na poszukiwanie pracy itp.). Zapewne też przysługiwałaby Pani odprawa.

Drugie moje pytanie jest takie czy mi wogole przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. W marcu bede miec przepracowany rowny rok w trakcie ktorego bylam na macierzynskim.
Ważne by w ciągu oststnich 18 mies przepracowała pani co najmniej 365 dni. Pracownica korzystajaca z urlopu macierzynskiego pozostaje w stanie zatrudnienia, a zatem okres urlopu wlicza sie do okresów zatrudnienia.
 

Kingolinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Luty 2011
Postów
752
Miasto
Ostrowiec Świętokrzyski
Rozwiązania
0
Dziekuje za odpowiedz czyli jesli w swiadectwie pracy bedzie informacja ze moje stanowisko pracy uległo likwidacji bedzie mi przysługiwał zasiłek?
I jeszcze jedno pytanie mi sie przypomnialo jesli mialam umowe na czas nieokreslowny czy okres wypowiedzenia moze trwac tyle ile zaległy urlop??
 
Do góry