reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

dominique:-):-):-) wszystko na dobrej drodze do pozbycia się pampersów, Misia, od mojej szwagierki, miała 1,5 roku jak pewnego pięknego dnia ściągnęła pampersa i więcej nie założyła, nocnik zawsze był pod ręką, i ta mała nawet w nocy na śpiocha wyłaziła z łóżka i sikała do nocnika:-p co rano ze zdziwieniem stwierdzała szwagierka;-)
 
reklama
Brawo dla Pszczoly! :szok:

Nas czeka dluga przeprawa. Piotrus nie uznaje nocnika, za to zwierzeta na pampersach tak mu sie podobaja, ze je caluje. :baffled: Nawet jak niesie zuzyta pieluche do smietnika...
 
Brawo dla Pszczoly! :szok:

Nas czeka dluga przeprawa. Piotrus nie uznaje nocnika, za to zwierzeta na pampersach tak mu sie podobaja, ze je caluje. :baffled: Nawet jak niesie zuzyta pieluche do smietnika...

Są takie pieluszki treningowe, o mniejszej chłonności (dziecko szybciej czuje dyskomfort mokrej pieluchy) i z obrazkami, które znikają z pieluszki pod wpływem moczu - co też ma dodatkowo zachęcać dziecko do tego, by nie siusiało do pieluszki. Może to byłby sposób na Piotrusia?
 
Dominique- u nas się włącza agresor na widok pieluchy tylko ze w odróżnieniu od Pszczoły, Ami nic nie sygnalizuje:no: pogódź się w koncu z faktem ze masz genialne dziecie:tak::tak::tak:i pogratuluj Majce od cioci nowej umiejętności- wielkie brawa dla Ciebie Pszczółko:-)
 
Bedyta, oj jak ja bym sobie zyczyla takiej Misi, co to w wieku 1.5 roku sama sika do nocnika ;-):-)

Leika, w naszym przypadku nawet pieluchy treningowe nie pomoga, bo przesikana pielucha absolutnie Sarze nie przeszkadza :-p

Dominique, jak Mada napisala - masz GENIALNE dziecko! :tak::-)

No to ja tez sie troche pochwale, ze jestesmy w trakcie oduczania od smoczka i w ciagu dnia Sara smoczka nie dostaje. A ze w domu pelno sie ich wala to czasami lapie ja na tym, ze ma w buzi smoka. No i mowie jej wtedy, ze smoka mozna brac tylko wtedy jak idzie sie spac i Sara o tym wie, wiec robi spiaca minke, podklada raczki pod glowke, udaje, ze spi (na stojaco) i mulda dalej smoka :-D:-D:-D po czym wypluwa mi go na reke :-D:-D:-D
 
sandra też bym tak chciała:-p ale niestety na razie mam to co u Ciebie, Alka tylko zgłasza jak już nawali kupsko do pieluchy, inaczej może jej wisieć wkoło kostek i wcale jej nie przeszkadza:-)
 
Sandrenko jak tam idzie oduczanie smoczka Saruni :)? daj znac jak postepy :))

powiem Wam u nas z kolei zauwazylismy ze przez ostatnie doslownie 3-4 dnie dziecko jakos nam "dorosleje" :D slicznie laczy wyrazy w proste zdania, zachowuje sie jak wieksza dziewczynka (w koncu ;) ) no i straszna modnisia - zegarek, branzoletki korale musza byc OBOWIAZKOWO :D
 
reklama
Domiska, gratulacje dla Szantusi! :tak: W koncu prawie 19 mies. to nie przelewki ;-):-)

Oj zdania, Sara jeszcze potrzebuje duuuuzo czasu, zeby zaczac mowic zdaniami :zawstydzona/y: Dalej wymawia tylko kilka najprostszych slowek :sorry2:
Ale wszystko rozumie :tak::-)wiec tym sie pocieszam :sorry2:

Bedytka, Sara jak nawali kupe to pokazuje na pieluche i mowie "bleee" :-D

A smok dalej na tym samym etapie -w ciagu dnia nie dostaje, ale jak sama znajdzie gdzies to pokazuje, ze idzie spac :-D:-D:-D Mala symulantka :-D:-D:-D
 
Do góry