reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

PacyŚka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2010
Postów
182
Miasto
Warszawa
Witajcie, mam pytanie. Czy wszystkie już dokładnie czujecie ruchy dziecka? Bo ja się naczytałam, że na tym etapie już powinnam je czuć, a ja ... wydaje mi się, że czuję, ale nie jestem pewna czy to na pewno to (bo skąd mam wiedzieć, skoro to pierwsza ciąża). Wizytę mam dopiero za tydzień, a ja już zaczynam popadać w jakiś obłęd bo boję się, że nie wszystko jest w porządku :( Jak to jest u Was z tymi ruchami? Szczególnie u kobiet, które rodzą pierwszy raz i są mniej więcej tak jak ja w 20 tygodniu, albo wcześniej! Wszystkie już odczuwacie ruchy? bardzo wyraźnie? Wiem, że każda ciąża jest inna, ale może jakoś mnie to uspokoi albo popadnę w jeszcze większą paranoję i pojadę dzisiaj na jakiś ostry dyżur wieczorem to sprawdzić!
Pozdrawiam, życzę miłego dnia :)
 
reklama
Pacyśka ja dokładnie w 21 tygodniu ciąży i jest to moja pierwsza ciąża. Ruchy dziecka czuje od około 3 tygodni. Na początku to było coś jak stado motylków przelatujące przez brzuszek... bardziej myślałam że to jelitka sie przewracają... ale z każdym dniem ruchy były coraz silniejsze. Teraz to już dzidzia porzadnie w jajnik potrafi kopnąć. No i wieczorkiem jak się położe na boczku to czasem tak kopie ze nawet mój W potrafi wyczuć ręką...
Będzie dobrze nie przejmuj się...
Moja koleżanka pierwsze ruchy wyczuła na przełomie 21 i 22 tygodnia ;) każda z nas jest inna wiec myśle że możesz bez zadnych zmartwień poczekac do wizyty lekarza ;)
Trzymaj się cieplutko
 
Pacyśka- ja też już czuję ruchy, ale to moja druga ciąża. W pierwszej poczułam dopiero w 22 tygodniu.Masz jeszcze czas, więc nie panikuj :-)
 
Pacyśka, nie panikuj, to, że jeszcze nie czujesz ruchów to naprawdę jeszcze nie znaczy, ze coś jest nie tak... a może już coś czujesz, tylko musisz się w siebie wsłuchać :)) bo na początku to jest jak by coś Ci delikatnie przepływało przez brzuch, a potem takie delikatne puknięcia, które łatwo pomylić z jelitami
 
Moja dzidzia puka do mnie juz od ok 16 tyg, teraz czuje ruchy kilka razy dziennie a najwyrazniej jak klade sie spac i leze na plecach, wtedy musze sie polozyc na boczku bo puka mi caly czas, z drugiej strony jak za bardzo na boku spie (prawie na brzuszku to tez wtedy stuka). Mi sie wydaje ze pierwsze ruchy poczulam duzo przed 16 tyg ale to byly takie sporadyczne tylko w nocy. JA nigdy nie mialam tluszczyku na brzuchu moze dlatego :zawstydzona/y:
 
kochane ja też czuje ruchy dzidzi ale tak jak piszecie -bardzo delikatne. Przeważnie z rana i po południu czuje niunie. Wczoraj mój maż przyniusł z p pracy słóchawki doktorskie (nie wiem jak to się nazywa fachowo) i słuchaliśmy dzidzi . dopiero w słuchawkach słyszeliśmy jak mocno dzidzia kopie mamusie ;-) aż się wystraszyłam że jak to kopanie będzie już czuć bez przykładania rączki to będzie nieźle bolec :-D Po godz 21 dzidzia już spała bo nic nie czułam ,nie słyszałam .
Rano jak wstałam się znów przebudzał bo słyszałam lekkie ruchy.


Dla mnie to i tak nie jest satysfakcjonujące i chciała bym czuć dzidzie tak aby mój mąż umiał wyczuć ruchy bez problemu :-).
 
Ja czuję ruchy od 18 tygodnia. Mąż zaczął je wyczuwać pod ręką niewiele później. Jestem dość szczupła może to dlatego. Nie miałam też problemu żeby je odróżnić od ruchu w jelitach, jak dla mnie to jednak zupełnie inne uczucie :) Choć na początku nie były to wyraźne kopniaki tylko raczej takie 'głuche', 'tępe' przewalanie w dole brzucha, coś jak powoli obracająca się cięższa piłka, nie wiem jak to opisać ;) Niektóre piszą o 'motylkach', ale mi się to tak nie kojarzy.
Myślę, że odczuwanie ruchów dzidzi to indywidualna sprawa i nie powinnaś się Pacyśko martwić jeśli jeszcze ich nie czujesz. Mi się jeszcze czasem zdarza, że cały dzień nic nie czuję, choć już coraz rzadziej. Silna dziewczynka nam rośnie z mocnym wykopem ;p i tak jak pisze sunshine najwięcej harcuje wieczorem jak leżę na plecach.
 
Pacyśka - ja w pierwszej ciazy poczułam ruchy ok 20-21 tygodnia także spokojnie - w drugiej będzie szybciej teraz poczułam juz w 16 tc :)
 
to chyba u każdej inaczej , chyba niema sie czym martwic.
Ja juz cos dziwnego czułam w 15tym ale nie byłam pewna..
ale w 16 juz wiedziałam na 100 % ze to dzidziol.
W poprzedniej ciąży tez w 16 tym.
 
reklama
Do góry