reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Ja czuję ruchy od 18 tyg. Teraz nawet widać już te ruchy - podskakuje mi cały brzuch. Najbardziej wieczorem. W pierwszej ciąży nie bardzo pamiętam ale wydaje mi się, że ruchy były delikatniejsze.
 
reklama
hej! ja jetem w 19 tyg ciązy i tez nie czuję ruchów i tez to moja pierwsza ciąża, chyba nie mamy sie co martwic z tego co przeczytałam, pozdrawiam
 
Ja pierwsze ruchy poczułam przy 15tyg. a teraz są regularne - najmocniejsze rano i czasami wieczorem jak leżymy:) Super uczucie - taki mały kangurek:):):)
 
Ja czułam od 17tyg, ale sporadycznie co parę dni. Teraz mam tak, że jak się zegnę do przodu to dziecko się buntuje i kopie mnie na samej dole:)Daje znać , że domek mu się zmniejsza. Od 20 tyg czuję już mocniejsze ruchy, ale tak naprawdę to tez zależy od dzidzi. Przecież każde dziecko jest inne. Jedno jest większe i te pewnie daje o sobie bardziej znać , jedno mniejsze i mama może nawet nie zwrócić uwagi na jego harce.
 
No zdecydowanie się uspokoiłam :) W takim razie czekam spokojnie, bez nerwów do wizyty w środę i zobaczymy :) Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że wszystko jest dobrze :) Wtedy też się okaże czy to chłopiec czy dziewczynka :) NO już nie mogę się doczekać tej wizyty!! :)
 
Coś czasem czuję, ale na 100% to nie wiem czy są to ruchy. Najczęściej tak na samym dole brzucha, na środku - jak kopniaczek (tak to interpretuję, chyba że to jelito). Motylków nie czuję - a może nie odróżniam.
 
Wcześniej to sporadycznie wyczuwałam ruchy.. jeden kopniaczek czy sierpowy..
Teraz jak po długiej przerwie jestem z moim K brzuszek wariuje!!:) Jak jeżdżę autem, jak idziemy do sklepu.. a za każdym razem jak on przyłoży swoją dłoń do brzuszka!! Wie, że mama jest szczęśliwa i ono też:)))
Teraz mamy parę dni wolnego tylko dla siebie to czuje, że brzuszek urośnie, K zacznie mocno się troszczyć a maluch rosnąć:)

etit: moj gin prowadzący powiedział, że jak poczuje ruchy to dokładnie 20 tyg i będę rodzić. Podobno oznacza to środek ciąży.. cóż, pomimo, że gin wiekowy, to lubi się mylić. Wg niego byłabym w 18 tyg ciąży.
 
moja dzidzia to ostatnio dała taki popis ze masakra. Całą noc czułam jej ruchy... Normalnie nie mogłam spać... Dopiero koło 6 sie uspokoiła i pozniej przez cały dzień chyba spała :) a tak normalnie to zaczyna rano koło 7 i tak do 9 pozniej kolo 15 jak uslyszy głos W no i wieczorkiem tak od ok 20- 23 :p stałe godziny ;p;p
 
reklama
a ja nie wiem czy to co ostatnio czuje to moja dzidzi kochana, w sumie to takie dziwne uczucie. Czasem mam wrażenie, że to coś w jelitkach mi przeskakuje, czasem, że czuje jakby mi hmmm jakby to napisać jakby krew mi tak pulsowała. Heh chciałabym mieć porównanie i pewność, że to maleństwo sobie bryka, bo nie mogę się doczekać tego ale póki co trzeba poczekać by się upewnić.... uroki pierwszej ciąży :) wszystko nieznane :)
 
Do góry