reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Quchasia, a który to u Ciebie tydzień? U mnie 20 tydzień, ale od dwóch dni wydaje mi się,że moje Maleństwo mniej daje o sobie znać i schizuje :-(
Marcysia,a jak u Ciebie?
 
reklama
Apolinka to normalne, że dzieciaczki mają bardziej leniwe dni, na tym etapie ciąży to zupełnie zrozumiałe bo na prawdę mają dużo miejsca. Ja miałam takie 3 dni, że w ogóle mi ciężko było wychwycić jakikolwiek ruch córeczki i martwiłam się tak jak Ty. :tak:
Dopiero jakieś 4 dni temu dostałam takiego kopniaczka, że było go widać na zewnątrz.
Pomyśl, że niektóre kobiety w 20 tygodniu jeszcze w ogóle nie czują swojego dzidziusia i muszą czekać do 22 tygodnia.
 
apolinka ja teraz kończe 21. Ale właśnie przełom 20/21 miałam wrażenie, ze dziecko ucichło.. trochę się martwiłam, bo łączyło się to z moimi bólami brzucha. ale teraz wojuje spowrotem. Myślę, ze nie ma się co martwić jak dzidzia się mniej rusza, ponoć 10 godzinne przerwy między ruchami są ok:)
 
apolinka - nie, nie używam. Jeżeli się bardzo niepokoisz jedź na izbę. Zrobią Ci usg i się uspokoisz. Ja też mam dni gdzie maluch jest spokojniejszy, a dni gdzie rozrabia jak mały zająć... teraz są jeszcze do tego upały, maluchy czują nasze złe samopoczucie i też mniej się ruszają...
 
apolinka moja córcia nadal leniu****e... Ja czuję ją tylko w nocy (tak ok 24), albo z samego rana. ALe są dni kiedy praktycznie jej nie czuję... WCzoraj na przykład w ciagu dnia tak do południa czulam ją prawie non stop, a później cisza, nawet w nocy nic. Dzis kopnęla delikatnie dosłownie dwa razy i znowu cisza. Staram sie ty nie martwć i jej nie stresować. W piętak byłam na usg połówkowym i Mała sie ruszała. Moze po prostu taka nasza uroda, że później zaczniemy odczuwać ruchy naszych Maluchów.... Czytałam różne fora o ruchach i nie jesteśmy jedyne, które nie czują zbytnio ruchów. Trochę mnie to pocieszyło ;)
 
A powiedzcie Dziewczyny, jak macie uczucie jak czujecie swoje Maleństwo? Ja na początku jak przyłożyłam rękę, czułam jakby przesuwania Dzieciatka,a teraz czuję jakby pojedyncze puknięcia, nieraz jeden, nieraz dwa trzy pod rząd. to chyba mój Bąbelek się dobija co nie?
Marcysia, wiem, że jest wiele dziewczyn w podobnej sytuacji, wiec tez się tym pocieszam :-)
 
Apolinka myślę, że każda ciąża jest inna. W mojej pierwszej ciąży jak nosiłam synka to czułam głównie kopniaki i wypychanie plecków czy innych części ciała. Teraz gdy noszę córcię czuję mało kopnięć, bardziej boksowanie i jak się cała przemieszcza. Brzuch mi zaczyna wystawać w jakimś miejscu i to napięcie się przesuwa jakby w inne miejsce, albo czuję puknięcia, albo jakby łaskotanie, jak gdyby otarcie się o ścianę brzucha od wewnątrz. Ciężko to opisać.
 
reklama
A powiedzcie Dziewczyny, jak macie uczucie jak czujecie swoje Maleństwo? Ja na początku jak przyłożyłam rękę, czułam jakby przesuwania Dzieciatka,a teraz czuję jakby pojedyncze puknięcia, nieraz jeden, nieraz dwa trzy pod rząd. to chyba mój Bąbelek się dobija co nie?
Marcysia, wiem, że jest wiele dziewczyn w podobnej sytuacji, wiec tez się tym pocieszam :-)

Ja czuje podobnie ;)
 
Do góry