reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych dzieciaczków

Ja poczułąm pierwsze ruchy w połowie 17tyg. ale nie było to nic mocnego i nie byłam ich pewna. Pierwsza ciąża i nie wiedziałam jakiego odczucia mam się spodziewać. Od tygodnia juz jestem na 100% pewna ze to Nasz synyś :):) Czesto się rusza zwłaszcza kiedy ja odpoczywam :):)
 
reklama
Ja pierwsze ruchy poczulam 3 dni temu. I od tej pory czuje codziennie ale tylko w dwoch pozycjach, np w samochodzi gdy siedze i jak leze w łóżku, zawsze w tym samym miejscu, z prawej strony ponizej pępka. Ciesze sie bo to pierwsza ciaza i nie myslalam ze tak szybko poczuje... Odczuwam to jakby ktos od wewnatrz brzucha dzgał mnie palcem. Teraz juz nie pomylilabym tego z niczym ale wydaje mi sie ze jest to tak charakterystyczne ze nie mialam tego wczesniej na pewno. Pozatym nie caly dzien.... tylko wieczorem albo w nocy:/ chcialabym czesciej bo jestem wtedy spokojna i w iem ze wszystko wporzadku z baby:tak::-)
 
Cokies 12-13tydz? To flaczki, przecież dziecko jest wtedy takie malutkie,że nie możliwe abyś je wtedy już czuła :-)

Jaskółka, już kiedyś była dyskusja na ten temat (dość burzliwa z resztą) i mam prośbę, żeby nie polemizować z odczuciami matki, która wie najlepiej co jej się w brzuchu rusza czy to flaczki czy dzidzia;-)
Ja ruchy poczułam dość wcześnie, ale teraz czuję już duuużo wyraźniej, nawet mój A. przez brzuszek kopniaka wyczuł;-)
 
U mnie pierwsze ruchy były dość szybko w 15 tygodniu. Na początku taka jakby gąsieniczka- przelewanie, ale juz wiedziałam, że to to. Później miałam 'zastój'- trudno było mi wyczuć kolejne, od paru dni mam regularne, charakterystyczne pukania, najczęściej wieczorem, sporadycznie w ciagu dnia. Mój maluch najczęściej leży po lewej stronie podbrzusza i te miejsce jest wypukłe, nawet D już widział i czuł bąbla...:tak: a wczoraj jak jadłam szprotki to tak wierzgał- chyba mu nie smakowało:-D
 
jaskółka-zaznaczyłam wyraźnie ze czułam przelewania różniło się od pracy jelit bo i to też odczuwałam, nawet lekarz potwierdził że moge czuć takie przelewania spowodowane że maluch miał duzo mejsca i był bardzo ruchliwy nawet na USG dało się zauważyc, jest to moje trzecie dziecko i zatem macica jest rozciągnieta
 
Hej, ja poczułam ruchy dokładnie w pierwszym dniu 18 tygodnia. To nie było przelewanie ale delkiatne glaskanie od środka i delikatne pukanie. Najczęściej czuję pukanie mojego maluszka gdy się najem i odpoczywam.
 
jaskółka-zaznaczyłam wyraźnie ze czułam przelewania różniło się od pracy jelit bo i to też odczuwałam, nawet lekarz potwierdził że moge czuć takie przelewania spowodowane że maluch miał duzo mejsca i był bardzo ruchliwy nawet na USG dało się zauważyc, jest to moje trzecie dziecko i zatem macica jest rozciągnieta
Pozazdrościć w takim razie :-)
Swoim postem nie chciałam być złośliwa, wymądrzać się lub cokolwiek z tych rzeczy. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam.
Pozdrawiam.

Napisał jaskółka
Cokies 12-13tydz? To flaczki, przecież dziecko jest wtedy takie malutkie,że nie możliwe abyś je wtedy już czuła
Jaskółka, już kiedyś była dyskusja na ten temat (dość burzliwa z resztą) i mam prośbę, żeby nie polemizować z odczuciami matki, która wie najlepiej co jej się w brzuchu rusza czy to flaczki czy dzidzia
Aj tam, aj tam. Jesteśmy na forum właśnie po to aby polemizować.
 
Ja ruchy malucha poczulam tez kolo 17 tygodnia, na poczatku myslalam, ze to jelita, bo bylo to naprawde rzadko i bardzo delikatnie, ale teraz juz wiem, ze to to i nawet moj M. wyczul, gdy polozyl glowe na brzuszku. Maluch puka mi do brzuszka, jak po ciezkim dniu odpoczywam lub jak sie zdenerwuje (ale staram sie tego nie robic :-p )
 
reklama
nie nie jelita to wiem- , takie bąbelkowanie- kiedys myslalam ze to moze byc to,ale teraz to pukanie to takie normalne puk puk ale od środka i po lekko po lewej stronie między pękiem a wiecie czym :szok::szok::szok:
 
Do góry