reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

*S U P E R rada na K A T A R *

Mam nadzieję, że link się przyda :) Moja Julka ma skrzywioną przegrodę nosową i są okresy, że walczymy z ropnym katarem całe tygodnie! Frida bardzo nam pomogła - choć Julka ma już 5 lat to pierwsze "zassanie" gila bardzo jej pomaga ;D

Pozdrawiam
 
reklama
Mój synek tez cierpi na katar tylko że ciągły.W zasadzie zaczął się już we wrześniu.I od tamtej pory cały czas ma zatkany nos.Nie leci mu nic z nosa,ale ma problemy z oddychaniem ,szczególnie w nocy.Chrapie a rano jest zachrypnięty.Czasami wydaje mi się że ma zapalenie krtani .Wszystko ustępuje do dwóch godzin po obudzeniu się.Rano odciągam z niego pełno glutków.
Byłam już z nim kilka razy u lekarza ,ale zawsze jak idziemy to lekarz nic nie widzi i nic nie słyszy , bo małemu objawy ustępują.
Raz miał nawet od kataru temperature 40 stopni ,ale lekarz też nic nie znalał.Nie choruje tylko ciągle jest przytkany katarem.Troszkę pomaga mu sol fizjologiczna na zmianę z mucofluidem(preparat rozrzedzający wydzielinę)ale przecież nie moge dawać mu tego leku dłużej.Przyjmuje go ciągle od dwóch miesięcy.
Jestem bezradna.W tym tygodniu po raz kolejny wybieram się pognębić lekarkę.
Loli
 
Loli może spróbuj iść do alergologa. U nas pierwszy katar pojawił się jak Hubiś miał 5 miesięcy - i zakończył się zapaleniem oskrzeli z dusznościami. Mój synek wylądował w Instytucie Matki i Dziecka i tam okazało się, że ten malutki katar dlatego spowodował to paskudztwo, bo Hubiś ma astme alergiczną. Byliśmy z nim u alergologa i wyleczył. Kolejny katarek zakończył się znowu tym samym (obyło sie również bez antybiotyku, ale mielismy inhalacje 3x dziennie przez 4 miechy, z berodualu i soli fizj.), a nastepny - przeszedł jako katarek.

Alergolog mi powiedziała, że wszelkie uczulenia małego dziecka - nawet astme - można wyleczyć całkowicie do jego 18-go miesiąca życia.
 
Bociania Łąka a gdzie byliscie u tego alergologa, bo my chyba tez bedziemy musieli sie wybrac, maly tez cos ma na ksztalt katarku od wrzesnia i wlasnie w nocy, tylko, ze u nas tej wydzieliny prawie nie ma, ale w nocy slychac jak furczy ??? Lekarka kilka razy osluchiwala malego i niczego sie nie dopatrzyla. Nabylismy nawilzacz powietrza i jest jakby lepiej ale poniewaz wszystko zaczelo sie zanim odpalilismy kaloryfery w domu, wiec sie niepokoje.
Wiec potrzebuje dobrego alergologa, ktory uspokoilby mnie, nie chcialabym, zeby maly dostal astmy przez zaniedbanie z naszej strony.
Swoja droga jak ten lekarz odkryl astme alergiczna. Myslalam, ze u takich malych brzdacy nie da sie tego jednoznacznie zdiagnozowac? Ale moze sie myle, bo naprawde malo o tym wiem
 
Jutro wybieram się prywatnie do pediatry alergologa.Nie mam już zaufania do tych lekarzy w przychodniach ....oni mają wszystko w d....
Chodzę z Miłoszkiem do lekarza pierwszego kontaktu i on nic nie widzi ,tylko dziwnie na mnie patrzy że przecież dziecko zdrowe a ja tu przychodzę.Zobaczymy co powie kolejny lekarz.
Oj..z tymi lekarzami... :mad:
 
wiem cos o tym - o tych wedrowkach po lekarzach - co lekarz to opinia ehhh az nerw mnie taca jak slysze kolejna jakas pokrecona opinie ..... o kant dupy mozna ich rozbic
 
Bylismy dziś u lekarza .Zdiagnozował katar Miłoszka jako objaw alegii.Mleko już dawno odstawiłam ,więc podobno to czekolada i kakao.I to by mi się zgadzało.
Mam szlaban na słodycze :(ponieważ ciągle karmię piersia.
 
reklama
loli sorki, ze Ci zwroce uwage, ale piszesz, ze mleko dawno odstawilas, ale w skladzie czekolady jest mleko, wiec....
Mleko i i nabial krowi niestety jest w skladzie wielu gotowych produktow
oczko14.gif
:mad:
 
Do góry