reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Mama w Irlandii

Witam samotne mamuski.
Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda,szukam od tygodnia jakiejkolwiek pomocy,i nareszcie znalazlam normalne kobitki które nie krytykuja samotne mamy.
Przejde do tematu,w irlandii jestem od 3 lat,mam 3 dzieci i faceta który sie znęca psychicznie nad rodzina,ostatnio nie wytrzymalam i wezwalam garde od tego czasu minal tydzien narazie jest spokój ale z doswiadczenia wiem ze taki człowiek juz sie nie zmieni.Chce od niego odejsc ale sie boje ze nie dam sobie rady,finansowo,mam tylko child benefit,nie wiem czy mi sie naleza jakies zasilki jesli przepracowalam tutaj tylko 6 miesiecy,niewiem sama gdzie najpierw pujsc poszukac pomocy i jak długo się czeka.
Bardzo prosze o pomoc,tak sie boje ze prawie nie spie nocami w dodatku nie moge liczyc na pomoc znajomych a rodzina jest w polsce,dodam ze z ich strony tagże nie moge liczyc na pomoc.
Bede wdzieczna jesli ktos mi odpisze,ktos kto byl z takim problemem.
Pozdrawiam...:-(
 
reklama
witam
no sytuacja nieciekawa ze względu na to ze jestes zależna od faceta finansowo.Pierwsze co bym zrobiła to poszła do socjal welfare przedstawiła sytuacje i tam zapytała czy jest możliwość jakiejs pomocy finansowej.jeśli nie tam to nastepnie uderzaj do health center-ta sama histopia.Dla dzieci i dl ciebie również uwolnienie sie od takiego człowieka bedzie napradwe zbawienne bo tak jak sama mówisz tacy ludzie sie nie zmieniają:(plusem jest to ze wezwałaś garde..rób tak za kazdym razem gdy tylko facetowi zacznie sie coś nie podobac.bedziesz miec dowody na to że zneca sie nad wami.na razie zachowaj spokój,póki jest ok ale od razu idz sie dowiedz co robic w takiej sytuacji.i dawaj znac na biezaco jak sobie radzisz..trzymam kciuki zeby jednak twój przejrzał an oczy i niemiłe sytuacje sie nie powtórzyły..
 
Witam wszystkich cieplutko. Po dlugich miesiacach nieobecnosci wreszcie jestem i moge podziekowac wszystkim mamom ktore kiedys swoim wsparciem i radami bardzo mi pomogly. Pragne tez powiedziec wszystkim kobietom ktore znajda sie w podobnej sytuacji aby sie nie baly bo jednak nasze i dzieci bespieczenstwo jest najlepsze... Anineczka spytala jakie kroki poczynlam - otoz od ponad pol roku jestem samotna mamusia, przeszlam pieklo w walce o niezaleznosc, zostalam zostawiona bez jakiejkolwiek pomocy od panstwa ale moje determinaja i chec posiadania normalnego domu sprawila ze nie poddalam sie. Wygralam i to sie dla mnie liczy, teraz pracuje, mam wielu prawdziwych przyjaciol ktorych poznalam w bardzo ciezkim dla mnie czasie, mam wreszcie ten upragniony dom - bespieczny, wesoly, bez agresji i alhocholu. Wiem ze bylo warto!!!
Dziekuje Wam kochane mamusie.... A z kolei te kobiety ktore potrzebowałyby rady -zapraszam. Chetnie podziele sie tym co wiem.... Pozdrawiam Magda:-)
 
Magda gratuluje decyzji i wytrwalosci,zycze jak najwiecej spokojnych i radosnych dni:tak:. I oby kobiety,ktore sa w podobnej sytuacji wiedzialy ze mozna zyc normalnie,mozna walczyc o lepsze jutro,jak wyrzucja drzwiami trzeba wejsc oknem itd... wszystkim samodzielnym rodzicom zycze usmiechu i spokoju w tym przed swiatecznym czasie:tak:
 
Witam
Pierwszy raz tutaj. 4 am nie mogę spać, pewnie dlatego, że się denerwuję:/
Serfuję po necie odpowiedzi na moje pytania. I trafiłam tutaj przyjazny portal (nie tak jak gazeta.ie, gdzie cwaniaki bluzgają każdego z błotem)
W brzuszku ze mną moja córeczka, za trzy miesiące mam rozwiązanie (strasznie się boję). Niestety jesteśmy same, a może -stety. Jak czytam przypadki bitych dziewczyn, poniżanych i kłótni w domu - wypada się cieszyć że jest się samą. Mieszkam w Dublinie, pracuję od czterech lat. Nie będę mieć problemu ze składkami PRSI. Zastanawiam się jednak jak sobie poradzić jak przestanę pracować. A nastąpi to zaraz. Przysługuje mi macierzyńskie €266, za dom płacę €600+ rachunki. A gdzie życie?
Z tego co się orientuję dostanę jeszcze ok €150 child benefit. poradźcie mi o jakie dodatki mogę się starać zaraz po urodzeniu córki. FIS, dodatek mieszkaniowy czy o te dodatki mogę się starać zaraz po urodzeniu? Wyczytałam, że maternity traktowane jest jak wypłata, a ja nadal pozostaje zatrudniona w pracy.
Z przyjemnością też poznam mamusie i ich dzieci. Może zorganizujemy jakieś spotkanko?
Pozdrawiam
 
Sezamki pp pierwsze nic sie nie denerwuj bo tu nie pl i zupelnie dasz sobie rade sama.nie za b ci pomoge w kwestiach socjalnych,najlepiej bedzie jak przejdziesz sie do socjala i tam sie wszystkiego dowiesz.ale jak juz pisalam nie denerwuj sie znam b duzo samotnych mam ktore daja sobie rade i nie pracuja:)z jakiej czesc dublina jestes?
 
Dobry wieczór.Mam prosbę-proszę mi powiedzieć jakie zasiłki należą mi się jako samotnej matce. W chwili obecnej mam jeszcze męża ale to tylko kwestia formalna,która niedługo zostanie rozwiązana.Jestem w Irlandii od trzech lat,do tej pory nie pracowałam,nie było jak.Mam dwoje dzieci-cztery i dwa lata.Starszy syn od wrzesnia może pójśc tutaj do szkoły,w tej chwili chodzi do przedszkola. Zastanawiam się cały czas czy zostać tutaj czy wrócić do Polski. Zadne z wyjść w zasadzie nie jest dla mnie dobre.Tutaj nie mam zbyt wielu znajomych,bo i skąd można ich mieć siedząc z dziećmi w domu.W Polsce w zasadzie też nie mam na kogo liczyć..NIe wiem co mi się należy jako samotnej,niepracującej matce. Proszę o pomoc i kilka rad,dziękuję.
 
reklama
hej dziewczynki:) mam pytanko ,czy ktorejs z samotnych mam obcieli dofinansowanie do mieszkania w ostatnim czasie??? ja dostalam kilka dni temu list z HC ze przekraczam dochod na siebie i dziecko o 52 € :szok::szok::szok: bylam w citizen i mila pani wyliczyla mi ze faktycznie cos sie tam pozmienialo w przepisach i przekraczam dochod:szok: czynsz wynosi 500 € do tej pory dostawalam 73 € dodatku teraz mi obcieli do 33€ ,co oznacza dla mnie ze bede musiala dolozyc 2 tygodniowki z one paretn payment.normalnie w glowe zachodze skad takie przepisy i co z tym zrobic:confused::confused::confused:z czego bede zyla po oplaceniu rachunkow??? moze na jedzenie wystarczy,ale gdzie jakies ubrania,jakas zabawka dla malej,jakies wyjscie na basen :confused::confused: jezu juz myslalam ze najgorsze za mna a tu taki surprise no,moze ktoras mama moze jakos pomoc,moze byla w takiej samej sytuacji?? mi juz po prostu brakuje sily do tych urzednikow,dla nich nieliczy sie nic oprocz cyferek:-:)-(
 
Do góry