reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
o szczepieniach część lekarzy jest przeciwna dodatkowym szczepinkom uważają że specjalnie nakręcają stracha firmy farmaceutyczne a część lekarzy jest wręcz fanami i sama czasami nie wiem szczepić czy nie, tak myślę że pneumo i może meningo zaszczepię przed przedszkolem
Olajo a rota jak szczepić to zaraz po urodzeniu, ty masz starsze dziecko to może warto, bo koleżanka mówi że cieżko jej córka przeszła rota jak była maluteńka kilka tygodni w szpitalu, a właśnie miała starsze dziecko i podejrzewają że mogła przywlec chorobę. A starszy tak szybko się nie odwodni jak malutka dzidzia.
charlen GRATULACJE a mała za jakiś czas sama innego pana będzie całować ;-) lata lecą i te z kredytem też zlecą :tak:
Carlaa to powodzenie na rozmowie i dużo zdrówka i szczęścia dla Nelci
aaasiorek85 trzymaj się dzielnie a to że Ci że Ci może być żle i smutno to normalne uczucia, nie tłum w sobie jeśli nawet trzeba wypłacz się, nagadaj na niego i niegdy nie bierz winy na siebie to on nawalił. Uczucia przychodzą i odchodzą. Ja jeszcze z pół roku temu czułam że moje życie to zgliszcza a teraz już tak nie odbieram mojego życia ;-)
 
Bylam dzisiaj z mała na badaniu w poradni w zwiazku jej czytania i nie dosluchu,byl wywiad z pedagogiem potem z mala cwiczenia potem o wynikach pomiar aparatu wykazal lekki nie dosluch ale rano mam z malym laryngologa. To mala tez zabiore,teraz zeby dostac taka opinie jeszcze wizyta jedna i niby za dwa miesiace,to ja juz swoje ze ja opinie to na koniec roku dostane a mała na terapi pisze i koloruje i powi co mysle o takim systemie. to sie zapytala czy mam co zrobic z malym bo to potrwa.mowie ja sie dostosuje .to uslyszalam zapraszamy za dwa dni,w pore pani zareagowala i widac pani determinacje i mala potrzebuje fachowych porad,no lepszej wiadomości nie moglam dostac,tyle bieganiny zalatwiania ale warto:-):-)dla mojej krolewny
 
Gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży cieszyłam się bo z moim partnerem rozmawialiśmy o dziecku,
a gdy powiedziałam mu że jestem w ciąży kazał mi usunąć nie zgodziłam się !!!!!
jak można usunąć ciąże w 3 miesiącu !!!
powiedziałam ze jeżeli nie chce dziecka to sama wychowam!!!
od początku ciąży nie utrzymuje ze mną kontaktów ,
w 18-tym tygodniu napisałam mu ze będzie miał syna ale odpisał mi ze nie obchodzi go to wiec dałam sobie spokój ...
teraz jestem w 26-tym tygodniu czym biżej porodu tym częściej myślę jak to będzie dalej.....



pozdrawiam i witam WSZYSTKICH :)
 
Kochane moje Babiczki:):):)!!!!!
tak dawno mialam wam odpisac ale ten czas tak umyka ze poprostu szok.
Dobrze ze chociaz na nk jakos sie widzimy i na bierzaco widzcie w skrocie jak tam u nas.
Ale w skócie wam opowiem jakie to szczescie mnie w zyciu spotkalo w ktore tak nie wierzylam, teraz wiem ze kazdy ma swoja ukochana polowke. Szymus rosnie jak na drozdzach jest cudownym dzieckiem troche problemow zdrowotnych bylo na poczatku ale teraz jest ok takze jak widzicie jest przeslodkim bobaskiem, czasami to mi nawet brakuje tego jeso noworodzctwa bo byl taki malutki a teraz kawal chlopa mi rosnie. Duzo by pisac w koncu pol roku minelo ale ale mam nadzieje ze jakos bede miala czas tu do was zagladnac i cos napisac w skrocie. Teraz konczy mnie sie urlop i niesttey koniec laby wracam do pracy ale jak to bedzie wszystko sie okaze.
MOC BUZIAKOW dla wszystkich moich kochanych DZIEWCZYNEK i pozdrowienia dla chlopca bo nie wiem czy jesczze the devil zaglada tu i koresponduje z wami ale w kazdym badz razie dziekuje wam za wszystkie dobre slowa POZDRAWIAM
 
mlodamama az sie usmialam w pozytywnym znaczeniu ,bo widze suwaczek twoj odnosnie slubu heeh ale jak i co heheheh no pochwal sie :))))) dobrze ze sie wszystko uklada
laura witaj na forum :) a masz wsparcie ???


ja bylam z mala na drugiej czesci badania ale dalam kobiecie popalic po!!!! chyba jej sie zawod pomylil i jutro ide zalatwiac malej zajecia, mala ma jakies cisnienie w uchu ktore moze powodowac ze nie doslyszy ale kobietka z poniedzialku dala mi fachowe porady jak z nia cwiczyc ,ma gre kupie jeszcze jedna i bedziemy dzialac no i zajecia w szkole
a kubus wedzidelko do przeciecia ale na miejscu u lekarz bo dolne ale wczoraj nie chcial mu tego zrobic bo czerwone gardlo niby mial a musi byc calkowicie zdrowe
 
Witam Was;-)

Mam 18lat, jestem w 3miesacu ciąży, gdy urodzę bede mieć 19.
Tatuś dziecka kompletnie do niczego sie nie nadaje, tylko jara zielsko i ciagnie od matki kase na szlugi. Nawet nie wiem z czego alimenty miałby płacić... a jego mama pomóc mi nie ma jak, jej samej ledwo starcza na życie, a syn jej wszedl kompletnie na głowe.
Moja rodzina tez zachwycona nie jest, mama marzy o tym bym sie wyprowadzila, sugerowala mi aborcje. Ja sobie tego nie wyobrazalam... chce je urodzić i wychować. Nie wyobrazam sobie oddania go jakiejs rodzinie, lub do domu dziecka. Kocham je nad zycie i nie moge sie doczekac, gdy wezme malenstwo na rączki.
Jedynym problemem, dość poważnym są pieniadze... przegladalam strone opieki spolecznej, z tego co zauwazylam nie moge liczyc na zadne wsparcie, na pewno nie przed porodem. Sama jeszcze jestem na etapie liceum, nigdy nie pracowalam, ewentualnie dorywczo jako hostessa. Ciężko przechodze ciąże, nie moge domagac sie zasilku dla bezrobotnych. skąd wziac na to wszystko...? u mnie w miescie cholernie ciezko bez wyksztalcenia a jakakolwiek prace niz w magazynie przy taśmie czy w supermarkecie.
 
reklama
MłodaMama cieszymy się Twoim szczęściem. ;) I to jak. ;)

Malaa.di to nie jest tak, że po porodzie nie będziesz miała z czego utrzymać dziecko. Jeśli dziecko będzie nosić Twoje nazwisko (czyli ojciec go nie uzna) nie pracując będzie Ci się należał zasiłek rodzinnny 68 zł, dla samotnie wychowujących 170, możesz starać się o okresówke - w zależności od rejonu stawka jest różna, ale ponad 200 powinnaś dostać, możesz dodatkowo starać się o zasiłek celowy: na opał, buty, inne potrzebne rzeczy, jest także zwrot za leki wydane na receptę. Poza tym chyba w takiej sytuacji możesz starać się o mieszkanie socjalne. Dostaniesz także becikowe + 1000 zł dodatku do niego. W MOPS-ie lepiej nie pytać co możesz dostać, tylko lepiej powiedzieć, że chcesz na to poskładać wnioski, bo mogą nie poinformować Cie o tym jaka pomoc się dla Ciebie należy.
 
Do góry