reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen naszych maluszków

sivi moja jak wisi na cycu to je bez przerwy do pol godziny, potem kilkuminutowa drzemka i jeszcze raz do pol godzinki. Cmoka caly czas. czasem chce cyca zeby sie uspokoic albo zasnac - ale wtedy cmoka inaczej i szybko zasypia. No i w 12 dni przybrala 800gram, wiec raczej wcina przez ten caly czas.

U nas kolejny postep w spaniu: dzis w nocy bylo 3-3,5 godzinki pomiedzy karmieniami, ale po tym czasie je przez 1,5 godziny :) w porownaniu z 7 godzinami jedzenia tydzien temu to duza zmiana :-)
 
reklama
:szok::szok: nieźle wam dzieciaki wiszą!!! i jedzą przez ten cały czas???
To ja się zacznę chyba martwic...bo moja góra 10 min w nocy, na wpół śpiąco zjada i śpi 3, 4 godziny, chociaż od 2 dni coś się zmieniło i budzi się co 2. W dzień to z 5 minut ssie i koniec...robi sobie przerwę, porozgląda się, powygina, znów possie ze 2 minuty, beknie, possie i zaśnie...a głównie to śpi...co prawda krótko i niespokojnie i je tak co godzine, 2 mniej więcej, wieczorami tylko z tym brzuszkiem cyrki się zaczynają i potrafi nie spać ze 2, 3 godziny a potem pada jak mucha.Już ją zaczęłam podejrzewać że może ma jakąś żółtaczke albo coś...ale jest różowa...
Najgorsze że nie wiem jak przybiera, bo była tylko 2 razy ważona, po 5 dniach od porodu przybrała 115, po kolejnych 5 100 i teraz dopiero w środę ma przyjść health visitor to ją może zważy.

Sivi nie masz co sie martwic :)
moj tez tak je , szybko i konkretnie , nie isi na cycu , no chyba , ze go cos boli to potrafi pociumkac dluzej , ale widze , ze nie je tylko ssie ..
pzybiera super , nawet nie wiem czy nie za duzo , bo puc sie robi :)
takze spoko jedne dzieci widocznie potrzebuja wiecej i czesciej , a inne krocej i szybciej ;-)
 
No to widzę, że tylko u mnie Mała tyle nie śpi. I to prawie od samego początku.
Ona w dzień to śpi tylko na spacerze ok 3 godziny, a tak to w ogóle prawie. czasem sobie walnie jeszcze z dwie drzemki ale krótkie zazwyczaj.
tylko z dwa razy zdarzyło jej się przespać prawie cały dzień - jak ją przeziebienie wzięło i jak u teściowej bylismy w odwiedzinach ;).
A w nocy za to ładnie śpi. Budzi się przed pólnocą, potem koło 2 i koło 5 zwylke. Ale śpi z nami w łóżku więc podpinam ją do cyca i prawie na śpiąco karmię więc tego w ogóle nie odczuwam, także jestem wyspana.
tylko w dzień nie mam szans nic zrobić, bo ona cały czas potrzebuje mojej uwagi. Je co chwilkę, wisi na cycu bo lubi. Czasem się przejada, więc zwraca co zjadła i je od nowa bo głodna, czasem jej się w żołądku już nie mieści i ledwo odklei się od cyca całe mleko wraca... bez komentarza. Ale generalnie nie narzekam.

A to nocne budzenie to chyba faktycznie ma powiązanie z ciążą. Bo akurat przed północą chodziłam spać, i koło 2 i 5 na siku. ciekawe, nie?
 
Moja śpi prawie na okrągło, tylko wieczorem zaczyna się jej dzień i ostatnio o zgrozo coraz dłużej trwa...teraz już do wpół do 1 w nocy. Marudzi, drzemie, rozgląda się, podrze się, je, kupka i tak w kółko.
Kiniutka to może jej smoczka podawaj jak ma taką chęć ssania, moja też tak właśnie ma ale prawie od początku na smoczku jedzie.
 
ja po dwoch nocach bez snu to sie wczoraj ucieszylam jak poszla spac o 2 :-) zeby conajmniej 4 godzinki spala w nocy to jakos przetrwam...

czy ktores z waszych dzieci potrafi zasnac samo - tzn nie na rekach?
 
Moja potrafi, ale tylko w dzień, na wieczór tylko ręce i bujanie bo inaczej ryk. W nocy jak się przebudzi przy przewijaniu to też sama zasypia, ale musi z nami spać.
 
moja wieczorem po myciu i cycku jest odkładana i zasypia sama w momencie, w ciągu dnia fochy strzela i trzeba na łapkach kołysać :tak:
 
u nas dla małej zaczyna się dzień po kąpieli ok 19 i trwa do ok 2:szok:. nie wiem kiedy jej się to przestawi? i jak pomóc w przestawianiu?
U mnie tak jest, że po kąpieli zaczyna się czuwanie i jedzenie na okrągło. Na początku kąpaliśmy małą o 20-21 jak Zosia została spacyfikowana i też do 24-1 z nią siedziałam. Teraz kąpie najpierw malutką ok 18-19. Może spróbuj przesunąć kąpiel na wcześniejszą porę. Ja Marysie czasami budzę do kąpieli.
 
reklama
Moja odpukac. Spi prawie cala noc. Kladziemy juz ja do snu ok 21. Budzi sie ok 2 w nocy pociumka doslownie 10min i przysypiamy razem ja sie budze pozniej i klade ja do kolyski. Potem budzi sie ok 7 rano i juz ciumka pol godz i spi do 9-10:)) A potem sobie gada, macha raczkami itd... Popierdziusi, kupencje strzeli pociumka i ok 13 drzemka ok 3h ...Itd

Kasiadz - moja tez po kapieli ok 18-12 w nocy nie chciala spac. Wiec zmienilam jej tryb. Kapie ja po 16 jak tylko wstanie, po kapieli cyc pobawimy sie do 21 i zasypia ladnie na nocke:))
 
Do góry