reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

siedząc czasem się garbi

Nasza pediatra twierdzi, że małe dzieci tak mają. Jeśli garbi się dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym to wtedy mamy problem i konieczne są ćwiczenie, może gimnastyka korekcyjna i jak wspomniała poprzedniczka, prawidłowa postawa podczas siedzenia. Dziecku trzeba zwracać uwagę, żeby się nie garbiło i siedziało prosto.

Co do samego krzesła, to u nas mają je w szkole, dla klas 0-3, sale po kolei były remontowane i wyposażane na nowo. Co byś chciała wiedzieć konkretnego o tych krzesłach?

Głównie zastanawia mnie jak najlepiej wybrać to krzesło- czy trochę większe bo dziecko rośnie czy dokładnie w takim rozmiarze jak aktualny wzrost, czy ma to duże- decydujące znaczenie? Czy faktycznie dzieci czują większy komfort siedząc na takim krześle?
 
reklama
No fakt dobrze dopasowane krzesło do wzrostu to ważna sprawa bo czy za niskie czy za wysokie będzie sprawiało, że dziecko się garbi. Yaśka a powiedz jak w tej szkole dbają o gimnastykę dzieci?? Mają taki W-F z prawdziwego zdarzenia, ze dziecko się troszkę zmęczy, a nie podpiera ścianę w szkole?? Mi moja wuefistka zawsze mówiła o znaczeniu ćwiczeń na mięśnie kręgosłupa i do tej pory pamiętam :p
 
Do góry