reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
Missi - gratulacje!!!

Anecia - my również odwlekamy, chcemy szczepić dopiero na wiosnę.

pajkoo - moje dziecko boso chodzi tylko w domu, trochę za zimno jest na bose pyty w taką pogodę ;) mam wrażenie, że nie do końca się zrozumiałyśmy. chodzi mi o to, że wielu lekarzy i ortopedów poleca mniej więcej takie buty do nauki chodzenia -> 7313ba4a8b60b28670d4d13fa88b9a59130x130.jpg

to są moim zdaniem butki nieodpowiednie dla zdrowo rozwijającego się berbecia, bo stopa jest skrępowana, mięśnie nie pracują. sztywny zapiętek to co innego niż usztywniona i unieruchomiona pięta. butki sebka są fajne, pewnie gabulski też by w nich chętnie śmigał. to jest normalny but a nie obuwie narciarskie.

u nas z myciem nie ma problemów, mały chętnie daje swoje dwa kiełki do szorowania, potem robi przechwyt szczotki i sam sobie gmera w buzi.
 
Dziendobry:)

anussia201
powiem Ci szczerze ze ja po 3 latach pracy w zawodzie dochodze do wniosku ze to nie dla mnie:( niestety.... 5 lat studiów plus te 3 lata uwazam za zmarnowane i nie wiem co dalej ze swoim zyciem zrobic:( A Ty pracujesz/pracowałas w zawodzie? Obecnie jestem na wychowawczym i odwlekam moment powrotu do pracy jak tylko moge....

korolawa
zgadzam sie z Tobą w pełni tyle ze z Twojej poprzedniej wypowiedzi wyniakło ze rehabilitant, pielegniarka fizjoterapeuta i reszta personelu jest beee bo np nie ma dr przed nazwiskiem wiec ich nie słuchamy bo co oni tam wiedza.

Czy tylko moje dziecko nie lubi mycia zebów:( A myjecie z pasta? bez pasty? My mamy Zel do zabków z ziajki ale nie ma znaczenia czy na szczotce jest pasta czy nie i tak dzioba nie otworzy. Choc wczoraj udało sie kilka razy przejechac szczoteczka po zabkach tak ze powstała pianka przed lustrem i tekstami:" zobacz jak chłopczyk w lustrze ładnie myje zabki".... Mam nadzieje ze Olo sie jakos przekona:)

ewelinka my juz uzywamy 4+ lub 5 bo te mniejsze czesto nam przeciekały ale moj Olek jest z tych wiekszych dzieciaków

roseann pływanie jest super:) hehe Olo uwielbia te zajecia a ja powiem szczerze troche sie przez nie rozruszałam, po pierwszych to miałam takie zakwasy w rekach ze szok... smieje sie ze mam Aguaaerobik:)

missi gratulacje i spokojnych 9 miesiecy zycze!!!!

andzia1987
te buciki co pokazujesz to porazka:( ale własnie w takich bucikach chodził moj braciszek bo tak kazał ortopeda i co?? od 2 roku zycia leczy sie na "uciekajace pietki" :( nie mówie ze to na 100% od takich butków ale raczej mu nie pomogły w prawidłowym chodzeniu.

Olo dzis rozrabia na potege:( najbardziej nie lubie jak sie na wszystko wspina.... normalnie zawału niedługo dostane z nim.
Ma ktos moze ta ksiazke "Drugi i trzeci rok zycia dziecka" Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee E. Hathaway B.S.N.?? zastanawiam sie nad kupnem i nie wiem czy warto...

Zmykamy do logopedy. Miłego dnia
 
Witam się,
u nas nocka znowu raczej z tych kiepskich. Cycek czerwony ;-) nie wiem co zrobić, żeby Marcin mniej cycał, bo generalnie się najada wieczorem i chyba bardziej chodzi o przywiązanie do cyca hmmmm
Ogólnie u nas zaczyna się szpital, M przeziębiony od piątku, mnie boli gardło...oby tylko Marcin się nie zaraził...
roseann Marcin też niedawno przekroczył 10 kg, a 4-ki mamy już od dawna i są ok :-) fajnie, że zajęcia na basenie się Wam podobają :-)
missi gratulacje!!!
Miłego dnia!
 
agulek-dużo zdrówka życzę
różyczk@-nie,nie pracuję w zawodzie,w lipcu się broniłam,bardzo chciałam być pielęgniarką i dlatego wybrałam te studia(myślałam też na położnictwem ale pielęgniarka ma większy wachlarz możliwości) ale na III roku dopiero zobaczyłam jaka to ciężka i odpowiedzialna praca,tyle błędów można popełnić a ja z tych roztrzepanych :-D i nie wiem co teraz,na razie to jestem w ciąży to i tak do pracy nigdzie nie pójdę.A u Ciebie jakie są powody niechęci do tego zawodu?
Ps.Nati też nie lubi myć ząbków :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, czytam regularnie co u Was, no ale na pisanie brak czasu. Pewnie nikt mnie już nie pamięta, no ale teraz będę na pewno pisac więcej.. Otóż w sobotę zobaczylam na teście dwie grube krechy - jestem do tej pory w takim szoku, że jeszcze nikomu o tym nie powiedziałm hehee nawet mężowi
Także kolejna sierpnióweczka 2010 będzie mamą 2012 :-)
pozdrawiam was serdecznie dzielne kobiety

gratuluje:)

Missi - gratulacje!!!

Anecia - my również odwlekamy, chcemy szczepić dopiero na wiosnę.

pajkoo - moje dziecko boso chodzi tylko w domu, trochę za zimno jest na bose pyty w taką pogodę ;) mam wrażenie, że nie do końca się zrozumiałyśmy. chodzi mi o to, że wielu lekarzy i ortopedów poleca mniej więcej takie buty do nauki chodzenia ->Zobacz załącznik 392325

to są moim zdaniem butki nieodpowiednie dla zdrowo rozwijającego się berbecia, bo stopa jest skrępowana, mięśnie nie pracują. sztywny zapiętek to co innego niż usztywniona i unieruchomiona pięta. butki sebka są fajne, pewnie gabulski też by w nich chętnie śmigał. to jest normalny but a nie obuwie narciarskie.

u nas z myciem nie ma problemów, mały chętnie daje swoje dwa kiełki do szorowania, potem robi przechwyt szczotki i sam sobie gmera w buzi.

Emel ma super butki do nauki chodzenia:) Ty pisałaś rac zej o butach ortopedycznych:) ja o zwykłych :) ale musi byc usztywniana pietka:)
 

Czy tylko moje dziecko nie lubi mycia zebów:( A myjecie z pasta? bez pasty? My mamy Zel do zabków z ziajki ale nie ma znaczenia czy na szczotce jest pasta czy nie i tak dzioba nie otworzy.

Zmykamy do logopedy. Miłego dnia


My bez pasty na razie:) Może kup Olusiowi szczoteczkę, która będzie tylko do zabawy, gryzienia? Majka tak zaczynała:)
Co do książki, to też jeszcze nie mam ale kupię, bo 2 pierwsze części były niezastąpione.
A czemu do logopedy?
 
Wchodzę przed chwilą do kuchni żeby talerz po obiedzie umyć a teściowa do mnie że mało domu nie spaliłam bo zapomniałam gaz spod patelni wyłaczyć a poszłam jeść sobie obiad.Właśnie dlatego wolałam zrezygnować w pracy w szpitalu.Nie wiem czemu taka roztargniona jestem a przecież myślę nad tym co robię :wściekła/y:
 
reklama
Dziewczyny dziękuje Wam za gratulacje, ja jeszcze dojrzewam do tej myśli. Patrze na mojego skarba i łapią mnie takie mysli i wyrzuty sumienia, że będe musiała dzielic swoj czas i uwagę pomiędzy dwójkę. Na pewno nie będzie tak jak za pierwszym razem, całodzienne spacerki, wszystko wychuchane wydmuchane tylko dla jednego najważniejszego człowieczka. teraz będzie trzeba się organizowac inaczej żeby dac rade ogarnąc 2 dzieci..
Rózyczko mój mały ma szczotke jordana taką fajną malutką, kolorową z szeroką rączka, żel też ziajki i sam jakoś tam szoruje po tych swoich ząbkach. Mamy taki rytual, że myjemy razem, ja trzymam go na rękach i mówie myjemy ząbki :) mama myje i myje Czaruś. Lubi nasladowac więc bardzo mu się to podoba. Potem dmuchamy na siebie i sprawdzamy czy ząbki "pachnące " i dobrze umyte;)
Co do książki to też zastanawiam się nad tą o której piszesz lub nad Tracy Hogg "Zaklnaczka dzieci" Może któraś z dziewczyn poleci??
Mój mały chodzi już 7 tydzień, w domu pół na pół kapcie i abs, a na dworzu ma zwykle trampki z biedronki albo sandałki walker z ccc. Zapisalam go wlaśnie do ortopedy na kontrolę chodu i wtedy wszystkiego się dowiem odnośnie bucikow.
anussia201 no to ładnie, dobrze że teściowa czujna ;) nie przejmuj się to pewnie "tylko" roztargnienie ciążowe ;)
 
Do góry