reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

taka.j

Mniej więcej 35-36 tc mają zdjąć. Z leków podstawowych mam teraz luteinę, scopolan i no-spę. Dodatkowo (czasowo) gyno-femizadol.

edit:
Ale przyznam się, że już łapię schizę (podczas aplikacji leków), że mi się krążek zsuwa, bo jest zdecydowanie wyżej niż był i inaczej go czuję niż na początku :/ Najbliższa wizyta kontrolna dopiero za tydzień.

Leżę dzielnie od 4 tyg, ale już szału dostaje od nic nie robienia ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do owoców to tak,jak pisała Maciejka...Mi położna mówiła,że dziecko najwięcej przybiera od owoców i słodyczy,a ja wcinałam i to i to:no:.I chyba od owoców więcej tyjemy,bo moja siostra(ta,co już urodziła) chciała się zdrowo odżywiać,więc jadła bardzo dużo owoców.I przytyła ok 30 kg w ciąży:szok: a przecież urodziła m-c przed terminem.I dziecko też było spore,bo 3600,więc może coś w tym naprawdę być...A co do wędlin,to mam zakaz bo pytano mnie o spożywanie soli.Ja na to,że do niczego nie dodaję(i to prawda) ale się okazało,że produkty,które jadam,zawierają dużo soli:baffled:.Od poprzedniej wizyty przytyłam 1 kg,jednak we wcześniejszym dwutygodniowym odstępie 4 kg,więc to spora różnica.I mimo,że ani wtedy,ani teraz się nie obżerałam,to wychodzi na to,że produkt produktowi nie równy:tak:
 
Vinverde faktycznie trochę Cię nie było .. Ja na ogólnym forum rzadko jestem, ale może pamiętasz mnie z zamknietego? tydzień temu dowiedziałam się na wizycie, że mam juz rozwarcie ( 17 mm) i miękką, skróconą szyjkę ( chyba o połowę) - u mnie taki stan rzeczy pojawił się w przeciągu 3 tygodni! Na wcześniejszych wizytach usg dopochwowe pokazywało rozwarcie 4 mm - i było ono spowodowane prawdopodobnie mechanicznym urazem - dobrych parę lat wypalana nadżerka. I podobnie jak Ty czułam się świetnie - jedynie co pobolewało mnie spojenie łonowe. Leżę plackiem w łóżku (ehh powinnam być przyzwyczajona, bo pierwsze 4 miesiące ciąży też przeleżałam) i zaciskam nogi przynajmniej do 35 tygodnia. Nie mam założonego krążka, biorę tylko luteinę. A w bonusie przyplątała mi się cukrzyca ciążowa. Damy radę!!! Buziaki z upalnego śląska :)
 
Lewan

Oczywiście, że Cię pamiętam :) Mi też się szyjka otwiera, ale nie podali mi na ile, tylko jak się skraca.
To leżymy plackiem razem :) A powiedz mi, jak często masz mieć teraz wizyty kontrolne, bo ja mam mniej więcej co 2 tygodnie teraz.
U mnie co do nic nie robienie, to sytuacja jest specyficzna, bo mąż ze względu na sytuację wystąpił w pracy o możliwość pracy zdalnej i siedzi ze mną w domu całymi dniami, żeby mi gotować, prać itd, żeby mnie nic nie korciło do robienia. Dziś pojechał do biura, a w zastępstwo mam mamę do opieki, więc dlatego dziś pozwoliłam sobie dłużej na kompie posiedzieć ;P
A Ty biedna z tą cukrzycą jeszcze, bo teraz musisz się bardziej pilnować co jeść.
Ale masz rację, damy radę i dotrwamy do końca :) Uściski gorące dla Ciebie i dzidziusia :)
 
Vinverde ja mam mieć ściągany krążek dopiero w 39 tygodniu, chciałam wcześniej, tak w 37 ale lekarz nie chce się zgodzić. Odnośnie umiejscowienia krążka to mnie on też się przesunął, wszedł głębiej, na początku wyczuwałam go bardzo płytko a po jakimś czasie musiałam się go nieźle naszukać i na badaniu wychodzi wszystko super, lekarz mówi, że krążek trzyma rewelacyjnie mocno i nie ma o co się martwić.
 
Czyli z ta szyjka to moze byc tak nagle. Nie zazdroszcze.
Troche sie boje, bo caly czas sie dobrze czulam, a teraz od kilku dni brzuch mi sie zaczal napinac, lekarz mowil, jak dzwonilam, ze jesli to jest kilka razy w ciagu dnia to ok, ale dobrze byloby jakby mnie ktos zbadal i szyjke zmierzyl. Moj brzuch jest prawie caly czas twardy, a w dodatku nie ma mnie kto zbadac. Szansa na badanie dopiero za 2tyg. Mam nadzieje ze z moja szyjka ok.
 
Vinverde wizyty mam co 2 tygodnie. Też absolutnie nic nie robię poza wizytami w łazience i trzymaniem tableta :) u mnie pewnie będzie wczesniesze rozwiązanie, bo mam wsakazania do cc. Wizytę mam za tydzień i zobaczymy, co lekarz powie. Pewnie bezpieczniej czujesz się z tym krążkiem. Buziaki!!
 
Dolaresr super ze wizyta udana :-D
Vinverde, Lewan trzymam za Was kciuki ;-)
co do jedzenia owocow i slodyczy to chyba nie ma reguly, bo ja jadlam i jem duzo owocow a na poczatku slodyczy i nie tyje tak duzo, a teraz to truskawki pod kazda postacia nawet ze slodka smietanka rowniez i jest ok :-D
Maciejka o miechu slyszalam, ale o owocach nie.
 
reklama
Jak ostatnio byłam u lekarza na wizycie to się go pytałam o twardnienie brzucha, powiedziałam, że miewam takie chwilowe a on mi na to, że na to za wcześnie i mogę to mieć najwcześniej na 2 tygodnie przed terminem. Jakiś chory chyba, mnie tam twardnieje już teraz i w pierwszej ciąży też tak miałam. Jaką mam teraz szyjkę nie wiem bo przez en pessar, który na niej leży nie da się jej zmierzyć ale skoro się nie zsuwa to lekarz mówi, że się nie skraca. Nie pozostaje mi nic tylko mu wierzyć.
 
Do góry