reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ancikowa z tego co pamiętam to u takich małych dzieci temperatura poniżej 38st nie jest niepokojąca, bo może skoczyć z powodu płaczu, zatwardzenia, skoku rozwojowego powodów jest mnóstwo. Kciuki żeby się Leon lepiej poczuł
 
reklama
Panikara ja dawałam herbatke dla niemowlat zaparzana bo tak jak pisze Akuku granulowana to syf i śmiało możesz dawać wodę.

Akuku dzięki kochana. Na wadach 2 różnych był wazony. Dzisiaj przychodzi położna więc zobaczymy ile na jej wadze będzie. Ja byłam karmione sztucznym mlekiem od początku bo moja mama miała wklesle sutki a M to nie wiem i pewnie się nie dowiemy jak to z nim było bo jego rodzice nie żyją a on nie ma żadnych dok z tego okresu. Będę musiała zrobić mu te badania jak się okaże że nadal słabo przybiera. Mały je o 24 a potem 4 lub 5 a parę razy i to ostatnio ze nawet do 6 się nie obudzil. Dzisiaj dałam mu o 4 pierś a potem chwilę po 7.
Wiesz najgorsze ze pediatra odrazu że trzeba dokarmiac mm a ja a może mogę więcej przystawiac to może to pomoże a wtedy lekarka że tak ze może Pani a najlepiej to tak dwa dni z piersiami na wierzchu i cały czas przystawiac.
Michas ucałowany od ciotki :-)

Kasietta nie mniej wyrzutów sumienia mnie poprostu się marzyło że będę karmić piersią i bardzo tego chce i chociaż był bardzo trudny start bo płaskie brodawki bo przez parę dni nie miałam laktatora i mały był na innym oddziale a potem ja w domu a on dalej w szpitalu ale się uparlam i odciągalam żeby chociaż tak dostał moje mleko a jak byłam w domu to też odciągalam i mrozilam. Długo czekałam na nakładki ale jak już doszły to też chwilę trwało zanim zaczął brać do buźki i ssać. W szpitalu praktycznie codziennie była u mnie położna laktacyjna ale też inne położne pomagały przystawiac ale nie wychodziło niestety.
 
Ancikowa - jeju... ale się namęczycie! ściskam Was!
Kasietta - wiem o czym mówisz z karmieniem, ja też kp i czasem narzekam.

Nie wiecie co się dzieje z Bunią? Yoohooskiem? Borysiątkiem?
Halo Dziewczyny!!! Dajcie znać!
 
Lucalew ja też karmię przez nakładki, bo brodawki płaskie, a lewa wręcz wklęsła. U nas niestety mała tak się przyzwyczaiła, że bez nakładki nie łapie, tzn.łapie ale tak płytko. Najlepiej właśnie próbować jak chwilę pociągnie przez nakładkę i sutek wyskoczy. Mi położna dała też obciętą strzykawkę do wyciągania sutka, u nas niewiele dało, ale może u Ciebie poskutkuje.
 
Blerka,
Bunia ostatnio pisala na noworodkowym i nimowlecym wątku. Tez sie zasnatawialam wczoraj co z Borysiatkiem, nie odzywala sie chyba od poczatku sierpnia... No i Pupui zapadła sie ze swoimi maluchami, pamietam, że mlody nieodkladalny po porodzie byl...

Lucynko,
tez szukalam tych siatek na kp ale chyba wywalilam w ferworze sprzatania. Ale bralam je chyba ze strony WHO.
 
Też się ostatnio zastanawiałam co u dziewczyn.

Muszę chyba poszukać oleju kokosowego, tak polecacie, a u nas znowu coś na pupie się paskudzi, ehh oszaleję bez kitu.

A do tego wszystkiego M. tak mnie wczoraj wkurzył, że trzyma do dziś. Czasami mam ochotę wyjść z domu i nie wracać...
 
Ruda,
u mnie kokos na pupe sie nie sprawdza. Za slabo izoluje. Tzn w ciagu dnia jak czesto zmieniam to jest ok, ale na noc za slaby.
Na codzien uzywam alantan plus, tez ma dobra ocene Sroki. A na odparzenia bepanthen. Ale juz sie nie robia od jakiegos czasu wiec Alantan daje rade.
 
reklama
Lucalew bo pediatrzy zawsze odrazu mm zapecaja zamiast badania.. ida na latwizne.. chca by n siatkach centylowych bylo ok i chca "utuczyc:)" dziecko ..

Siaki centylowe ktos whmgslil.. ale kidxyz siatek nie bylo i jak sie spraedzalo czg dziecko xobdzerosnie.. poprostu tym ze je ..ze samo wola ze glodne i tym ze jezt radosne i nie placze non stop.
Lucalew piemnie walczysz o kp !

Pupui zyje pisze z nia czasem nafb. Czyta nas regularnie z tel. Ale nie daje radg odpisywac.
Mowj ze ciagle cos do roboty jest..

Kasietta sus zarke mozna ustawic na pralce :p sa specjalne mocowania do tego.

Ncikowa 37.7 to jeszcze nie tmperatura u takich maluchow. One standardowo maga miec 37.5
Ja obnizam gorączkę jak jest powyzej 38.5
Strzelajace kupymoga byc powodem tego ze nie trawi dobrze lkatazy. Sprobuj z dellicolem i biovaia.. biogaia to probootyk. Moze brac oba.
U nas espumisan powodawlac to ze Ala miala wiecej gazow i sie badxziej meczyla niz bez.
 
Do góry