reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Panikara no dzielny dzielny staramy sie cały czas :) nas wlasnie jak odkrył to były piątki a teraz to "prawie" tylko kciuk w buzi..

Ruda super ze coraz lepiej wam leżakowanie na brzuszku idzie :) a co do slow twojej mamy, dzis przez chwile moj dał mi swoją mamę do telefonu i usłyszałam podobne rzeczy.. Ze o juz ma 3 miesiące prawie a ja jeszcze i tylko karmie piersią? Przebiec on potrzebuje wiecej pic, jakies herbatki.. A i mleko w proszku powinnam dać zeby bardziej sie najadł i lepiej spał.. Grzecznie zeby sie nie obraziła jej powiedziałam ze nie zamierzam.. Eh.. Ja nie wiem co to pokolenie sie tak uparło ze mleko w piersi jest i zamiast sie cieszyć i wspierać to "mało i niewystarczająco " ..

Lucalew u mnie to moj mi ciagle wyciąga kciuka bo sie boi zeby sie nie przyzwyczaił na amen a ja raz wyciągnę raz nie... W sumie malutki jest jeszcze..

A noi ja z małym nie śpię w łożku, moze w dzien z trzy razy nam sie trafiło.. Ale on spi w kołysce zaraz obok mnie.. I nieprędko wygonilabym go do lozeczka do jego pokoju oj nie spieszy mi sie..

Kasietta dokładnie tak usłyszałam ze powinnam mm dokarmiać to całe noce prześpi.. Jak on na piersi całe noce spi.. Bezsens takie och gadanie tylko wnerwia człowieka ;)
 
reklama
Dziękuje kochane za słowa otuchy!! Nie rozumiem tej manii dokarmiania mm i dopajania i rygoru ilości karmień cyckiem, no przecież jak nam chce się jeść albo pić to bierzemy i nikt nic nie mówi. Jeszcze bym to rozumiała gdyby młoda była pulpetem albo straszną chudzinką, ale tak... A najzabawniejsze, że ja nawet nie powiedziałam mamie, że Dobrawka śpi ze mną, ona myśli, że w koszu obok łóżka i to też jest źle, ehh. A w ogóle to się zastanawiam czy to niespanie i ogólne zamieszanie, to nie jest skok przypadkiem tylko jakiś dłuższy niż poprzednie.

Kasietta biedna ta Wasza malutka z tymi łuskami, ale jeszcze trochę i zapomnicie o tych kłopotach. Dobrze, że dała pospać po parapetówce. U nas też często młoda nie chce spać jak mamy gości i marudzi strasznie.

Panikara super, że Szymek się nie zaraził :)

Bunia brawo dla synka!!!Dzielny chłopak!
 
Hej

A ja wybralam sie do ikei. Zjadlam tutaj sniadanie i ide polazic po sklepie. Musze poduszke i koldre dla Maji kupic bo te co ma jakies takie cienkie.

Noc dzisiaj byle jaka. Hugo czesto chcial jesc, chyba z 4-5 razy i do tego o 7.30 juz sie obudzil. Gdzie normalnie budzi sie po 8-8.30.

Mi Maja na mm te czesto sie w nocy budzila, nie pamietam juz co ile ale czesto. Noc przespala dopiero jak miala ok 2,5 roku. Ale z kazdym dzieckiem inaczej. Np kuzyna corka w wieku Maji jest. I jak ok 6mz zaczeli jej ma noc kaszke w butli dawac to zaczela im cale noce przesypiac. A Maja obojetnie czy mm czy kaszka tak samo czesto sie budzila.

Ja chce karmic piersia do min 6miesiaca. Pewnie duzo duzej nie bo ja zawsze mowilam ze nie jestem stworzona do karmienia piersia i chociaz teraz ko mi nie przeszkadza to jednak chce zeby cycki byly tylko moje i teskno mi od czasu do czasu wypic wino czy drinka.
Wczoraj enek sie mnie zapytal jak dlugo planuje kp. Czy do swiat a ja mu mowie ze dluzej gdzies do konca stycznia , lutego a on na to: tak dlugo? Przeciez z Maja po 3 miesiacu zrezygnowalas. A ja mu mowie ze tak ale teraz chce dluEj. I mu nic do tego bo to moje cycki. I ze 6 miesiecy to nie jest dlugo, przeciez mlody ma juz 3,5 miesiaca.
On to by chcial zebym mm podawala i moglibysmy wtedy mlodego zostawic np z tesciami i gdzies na chwile wyjsc sami. A ja nie mam ochoty zostawiac narazie mlodego z nikim nawet na chwile...

On wogle czasem to ma takie glupie pomysly. Chcemy w marcu jechac z jedo kuzynami na narty, co roku tak robimy. I on mowi ze mlodego zostawimy z jego rodzicami i wezmiemy tylko Maje. A ja na to: no way. Ja bez mlodego nidzie nie jade... I bedzie po mojemu ale co sie nasluchalam...
 
Hehhe te teksty kocham ;) niestety nasi rodzice sa niedouczeni.. moja mama mi nic nie mowi i duzo jej mowila o kp ale usprawiedliwia palaca bratowa .. itd
Szczerze mnie to nie obchodzi co kto robi. Kazdy rabo jak uwaza ale to mg jestesmy kowalami losu naszych dzieci..
Moj m na szczescie wspiera karmienie piersia od pierwszego dziecka..pewnie bez niego bys sie tysiac razy poddala. A tak z powodzenirm karmila kazde dziecko ok roku.

A teraz nie wiem czy nie bede karmic dluzej.

Cianomana nir masz zakazu wypic lampke wina jak kp. 3 godziny po wypiciu lampki wina mozna nakarmic.
Sa kalkulatory online gdzie pokazuje poziom alkoholu we krwi.. kiedy alko nie b ma we krwi nie ma tez w mleku. Nie trezba odciagac wylewac itd.

Ja akurat nie mam potrzeby puki co .. zreszta ja alko nie mialam w ustach od 3 lata na pewno..
 
Cinamona mój miał ostatnio podobną akcję a dokładnie przy kupowaniu prezentów na mikołaja, dla Marty kupione i ja szukam dla Szymona a on na to że po co Szymkowi skoro on i tak nic nie rozumie i nie będzie się cieszył. Ręce mi opadły, musiałam mu tłumaczyć że choćby ze względu na Martę Szymek musi coś dostać bo inaczej ona znów dostanie komunikat że ona prezent dostała a Szymek jest gorszy więc nie dostanie. Ehhh czasem faceci mają dziwne spojrzenie na to wszystko :/ a wiecie co się dziś zdarzyło ... śpiewałam Szymkowi piosenkę i on wtedy tak fajnie po swojemu też śpiewa i się śmieje. Tym razem było tak samo że się śmiał i śpiewał i normalnie po policzkach mu leciały łzy jak grochy, ale śmiał się przy tym. Kiedyś widziałam w necie filmik jak dziecko tak robiło przy oglądaniu teledysku ślubnego rodziców, nie wiem czy to normalne :p
 
Ja na szczęście nie słyszę takich rad i mądrości. Jedyne co to moja mama ostatnio próbowała ćwiczyć z Olkiem podciąganie za rączki do siadu, ale powstrzymałam się od komentarza, bo założyłam, że się zapomniała, bo wie, że to jeszcze za wcześnie. I faktycznie była jedna próba i przestała.
Jeśli chodzi o KP i mojego m to on chodził ze mną na szkołę rodzenia i tam było bardzo podkreślone jak dużo daje dziecku pokarm mamy i dzięki temu on jest bardzo za. Jedyne co to zdarzyło mu się krytykować, że nie odkładam małego na noc do łóżeczka. Niestety póki będzie się budził co 1,5 h to nie da rady. Też bym wolała się rozwalić na łóżku i spać na tym boku na którym akurat mi pasuje [emoji6]
Aleks zrobił dziś pierwszy raz kupkę po 24 h i powiem Wam, że była dosłownie po pachy i zastanawiam się jak wygląda taka kupa po tygodniu!?!?!?[emoji33][emoji44][emoji27]
My musieliśmy wczoraj oddać wózek na gwarancję, bo zaczął skrzypieć. Pewnie dostaniemy go za tydzień.
Macie jakieś plany na sylwestra? My jedziemy na Suwalszczyznę. Strasznie się cieszę, bo jak dostaliśmy propozycję od znajomych (mają synka 2 m starszego) to m nie chciał, bo Olek za mały, a co jak się rozchoruje itp. No i mu powiedziałam, że bardzo tego potrzebuję, a małemu nic nie będzie, bo będziemy mieć swój pokój w dużym domku z pełnym wyposażeniem i nie będzie mu gorzej niż w domu. A zajmować się nim będę pewnie i tak ja, bo m pewnie będzie pił więc niech się nie martwi [emoji6] No i się zgodził! [emoji1]
Nie wiem jak Wy, ale mi doskwiera to, że dostaję 60% wypłaty [emoji57] Szczególnie teraz, przed świętami... Powinnam iść do dentysty...
 
Panikara to musial bym boski widok. Zazdrosze[emoji3]

Akuku wiem ze w sumie po ilus tam godzinach juz nie ma alko w mlekiu. Tylko ze moj hugo tak nieregularnie je ze bym sie bala cos wypic karmiac piersa. On niby zasnie na nic i zazwyczaj spi do poerwszego karmienia ponad 3 godz ale czasem zdarzy mu sie po godzinie czy dwoch obudzic wiec wole nie ryzykowac.
Zreszta ja i tak chcialam karmic ok 6 miesiecy. A jak mina to zobaczymy co bedzie, moze dalej bede a moze nie...
 
reklama
Do góry