reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Dziewczyny co do KP to ja chce min 6 miesięcy a co bedzie potem zobaczymy.. Na pewno wygodniej mi karmić, wyjmuje cyca u bach zrobione:)

Zuzzi tez sie zastanawiam jak to bedzie z zabkami.. Ale z ząbkami tez karmią i nie narzekają wiec pewnie nic sie nie zmieni..

Akuku pisałam kiedyś o tym ze po nocy albo w nocy robia mi sie "lekkie nawały".. Nie wiem czy widziałaś bo moze znalazłabyś jakies rozwiazanie..
 
reklama
Cześć dziewczyny,stesknilam się za wami :-). Niestety nie nadrobie. Wszystko u was ok? Jak zdrówka dzieci i Man które miały kłopoty?
 
Bunia uważaj na takie stany żebyś baby bluesa nie złapała. Pod tym względem nie mogę marudzić na m bo on dużo pomaga i zawsze w sumie zajmował się dziećmi ale u nas jakoś ja go też nie pytałam czy chce czy nie. Dla mnie to trochę nie fair pytać czy zajmie się dzieckiem bo mnie jakoś nikt nie pyta. To oczywiste że jesteśmy oboje rodzicami. Weź Bunia jak kiedyś m wróci to wręcz mu dziecko, zostaw mleko i powiedz że wracasz za 2h. Czasem my same ułatwiamy facetom lenienie się bo boimy się zostawić dziecko itp. Ale co on złego zrobi temu dziecku? Więź chociaż nawiązują. Więc Bunia szykuj się do kina tel wyłącz i resetuj się :-)
 
Lunera jasne, że 80 %! Jestem na rocznym [emoji4] Z tym, że u mnie te 80 % to jest 1300...
Choinka cudna, ale u mnie musi być jednak tradycyjna, żywa, ubrana wspólnie choinka [emoji4]
Blerka ja mam takie grzechotki na rączki, ale Olek jeszcze nie ogarnia więc nie wiem czy zdaje egzamin. W ogóle on nie ogarnia jeszcze, że jak się coś rusza to wydaje dźwięk. I nie specjalnie reaguje np jak jestem po drugiej stronie pokoju to nie reaguje jak go wołam. W sensie na mój głos. Słuch na pewno ma dobry więc pewnie kwestia czasu.
Bunia współczuję podejścia m. Rozumiem Twoją frustrację, no mój m też, po powrocie do pracy po urlopie mało zajmował się małym. Na szczęście zmieniło się to po rozmowie. Powiedziałam mu, że jeśli będzie spędzał z małym tak mało czasu to po pierwsze wiele pięknych chwil mu umknie, a po drugie to niestety ale się siebie nawzajem nie nauczą i będzie miał problem z uspokojeniem go itp. Od tamtej pory spędza z małym więcej czasu, a odkąd się zrobił kumaty i się śmieje itp to już z ogromną przyjemnością się nim zajmuje. Po pracy zawsze bierze go i opowiada mu co robił cały dzień i pyta co my robiliśmy w domu [emoji4] Miło się na to patrzy i tego słucha. Trzymam kciuki aby i u Was się poprawiło.
 
Panikara, POPIERAM!!! Warto go trochę hmm ... zachęcić do pomocy :-) W nagrodę moze dostać kupon, hahaha! Jak sie przyzwyczai, ze ty tez masz swój czas to bedzie wam obojgu łatwiej. To oczywiście moze potrwać, ale ważne, żebyś miała chwile oddechu.

Panikara, wiec skoro Szymek nie zachorował to znaczy ze limit pecha na ten rok wyczerpany, co?

Blerka, takie mam
Tomy Lamaze Zestaw Grzechotki Na Rączki I Nóżki 27111A - Ceneo.pl
A wczesniej miałam tez Lamaze tylko czarnobiale skarpety, bardziej je lubiłam. O takie:
http://olx.pl/i2/oferta/skarpetki-z...jace-malucha-firmy-lamaze-CID88-IDa3Flx.html#
Opaski jak ma na rączkach to tak sobie go interesują, woli jak mu nimi macham i wtedy łapie. A pózniej bede wieszać na tym pałąku do noszenia fotelika.
Skarpetki lepiej sie u niego sprawdzają, kilka dni sie pobawilismy i sam zaczyna łapać sie za nozke, jedna poki co.
Upatrzył sobie tego motylka, najwiecej do niego guga i sie uśmiecha.

Lilijka, a co to za fajny suwaczek masz :-) tez tesnilysmy!

Cinamona, to święta u teściów?

Tez lubie żywe choinki ale od kiedy najstarszy zaczął chodzić to mieliśmy zawsze sztuczna. Bałam sie, ze beda jeść... Bombki drewniane to super pomysł. My mamy przezroczyste szklane i rożne figurki materiałowe. Tych pierwszych co roku coraz mniej... No i lampki ledowe, wiec sie nie oparza. Kilka lat temu chłopcy mojego brata przewrócili choinkę w wigilie, wiec każdy bombki do nich wiózł :-)

Wiecie, ze niedługo rok jak testowaliśmy nasze dwie kreseczki? Ale zleciało!
 
Ja mam skarpetki właśnie te czarno białe z biedronka i motylkiem. Zakładam mu na stopy i nimi grucham podnosząc aby zauważył. Chwila moment i juz jest zainteresowany.
Martwilam się że mały nie lubi na brzuchu, ale po skoku trochę się przestawił, leży, ładnie podnosi główkę, choć długo nie lubi.
Co do choinki to u nas będzie sztuczna, bombki mam ale zrobię też z masy solnej.
Lunera suczek ma mnie motywować do chudnięcia, muszę się zważyć heh. Ale coś pewnie zlecialo, bo od 2 dni mam ZAKAZ JEDZENIA SŁODYCZY! Lekarz zabronił. Mały ma ciemieniuche która nawraca A na dodatek robi zielone, pieniste kupy ze sluzem. Mam jeszcze większy rygor co do jedzenia niż miałam. Także... no. :-)

Ale ogólnie mały codziennie mnie czymś zaskakuje :-). Jedyne co mnie niepokoi to to że od 3 dni wciąż chce cyca, ale tłumacze sobie że dużo wydziela wodniste kupki wiec muszę dostarczyć mu picia. Aha no i dużo się drapie po uszach, ale raczej to nie zapalenie bo to nie boli
 
Lunera boski pomysl.. my nir mamy miejsca na choinke avto by bylo super rozwiazanie..musze pokazac m
A cobto za rury sa ?

Ja karm i lam z zabkami kazdego ssaka. Ugryzlibkilka razy ale zawsze mowilam powaznym tonrm ze to boli i wyciagalam cyca.. po kilku razach odpuszczali ;)

Bunia widzialam odpisalam ale zrobil mi sie error ;/ a pozniej zapomnialam..na pewno nie odciagac jezeli nie chcesz miec nawalow .laktacja musi sie ustabilizowac... czyli jak maly zje z jednego a drugi ciazy to odciagnic troszke do poczucia ulgi.
 
A u nas dzisiaj przełom, młoda zaczęła chwytać zabawki :D i obróciła się na lewy bok, czyli dała radę nogę z gipsem przenieść :)

Zapisałam się na fb na grupę mam dzieci ze stopami końsko-szpotawymi i wyszło na to, że powinnam wg tych mam zmienić lekarza, bo prawie że konował... Co prawda widzę efekty, ale się teraz zestresowałam i nie wiem co robić :/
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie. Slyszalyscie coś odnośnie zmian w macierzyńskim? Od nowego roku kazda matka nawet bezrobotna dostanie 1000 zl miesięcznie do ukończenia roku dziecka. I podobno dzieci urodzone w 2015 również to obejmuje ? Ja jako matka bezrobotna bylabym szczęśliwa dostawać 1000 zl aż do sierpnia.
 
Do góry