reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Twardnienie to co innego. To taki skurcz po prostu. Tak jak masz skurcze łydek to tak samo tylko brzucha. Ja to tak czuję bynajmniej.
Musisz odpoczywać. Ograniczyć tez stres. To jest chyba jakaś częsta przypadłość bo już wspominałam znajoma z tego powodu przeleżała pół ciąży i tez jak byłam w szpitalu z powodu bólu biodra to były 2 dziewczyny na sali z tym problemem właśnie w okolicy 30 tc. Najważniejsze ze w każdym z tych przypadków skończyło się wszystko dobrze i do porodu przedwczesnego nie doszło :)
 
reklama
Musisz odpoczywać. Ograniczyć tez stres. To jest chyba jakaś częsta przypadłość bo już wspominałam znajoma z tego powodu przeleżała pół ciąży i tez jak byłam w szpitalu z powodu bólu biodra to były 2 dziewczyny na sali z tym problemem właśnie w okolicy 30 tc. Najważniejsze ze w każdym z tych przypadków skończyło się wszystko dobrze i do porodu przedwczesnego nie doszło :)
Jak leżę to jest całkiem ok, pomijając to jak bardzo mnie wkurza leżenie, no ale sprawa ważniejsza niż mycie szafek ;)
 
No nie, brzuch robi się twardy jak kamień i jest takie uczucie zaciskania się obręczy na brzuchu. Niezbyt przyjemne.
Dziękuję za wyjaśnienie :)
A ile trwa u Ciebie to uczucie zaciskania? Czujesz, że się zaciska i odpuszcza po jakimś czasie ? Dopada Cię to w każdej pozycji czy tylko w niektórych ?
 
Jak leżę to jest całkiem ok, pomijając to jak bardzo mnie wkurza leżenie, no ale sprawa ważniejsza niż mycie szafek ;)
Jeśli będzie Cię coś bardzo niepokoić to oczywiście nie zwlekaj z wizyta w szpitalu. Sprawa oczywiście ważniejsza i spokojnie sobie odpoczywaj :)
 
Dziękuję za wyjaśnienie :)
A ile trwa u Ciebie to uczucie zaciskania? Czujesz, że się zaciska i odpuszcza po jakimś czasie ? Dopada Cię to w każdej pozycji czy tylko w niektórych ?
Różnie. Od 30 sekund do 2 minut. Tak, odpuszcza po jakimś czasie. U mnie to niezależne. Jak stoję, leżę, chodzę. Najgorzej jak siedze i wstaje, albo jak pochylam się do przodu. I jak wchodzę po schodach to jest masakra. Jak spokojnie leżę to jest ok. U mnie do tego dochodzi ból dołu pleców i bóle jakby miesiączkowe. Póki co ponoć nic więcej nie można zrobić niż luteina, magnez i spasmolina, no i leżenie. Jakby były silne i regularne to do szpitala.
 
Różnie. Od 30 sekund do 2 minut. Tak, odpuszcza po jakimś czasie. U mnie to niezależne. Jak stoję, leżę, chodzę. Najgorzej jak siedze i wstaje, albo jak pochylam się do przodu. I jak wchodzę po schodach to jest masakra. Jak spokojnie leżę to jest ok. U mnie do tego dochodzi ból dołu pleców i bóle jakby miesiączkowe. Póki co ponoć nic więcej nie można zrobić niż luteina, magnez i spasmolina, no i leżenie. Jakby były silne i regularne to do szpitala.
A nie wiadomo, jaka jest przyczyna?
Jest coś lepiej po tych lekach ?
 
A nie wiadomo, jaka jest przyczyna?
Jest coś lepiej po tych lekach ?
No, bez spasmoliny to myślę, że byłoby dużo gorzej. To lek, który podaje się w szpitalu. Niestety niewiadomo jaka przyczyna. Taka uroda macicy. Mam też problemy żołądkowe i ruchy jelit prowokują macice. Dzisiaj popołudniu było całkiem ok, więc mam nadzieję, że się poprawi. Wiecie, ja to taki typ co ciągnie na dwór. Mieszkamy pod lasem, mamy psiaka i uwielbiam z nią chodzić. Jak czułam się dobrze to po kilka godzin sobie łaziłyśmy. Już nie mogę się doczekać, żeby zawinąć Igę w chuste, wziąć Bułkę i chodzić po naszym lasku :)
 
28 się kończy i 7kg na plusie, trochę poszalałam na urlopie..powiedzcie, że potem schudnę równie szybko
Ja to zazdroszczę! Ja prawie 31 i 3,5kg. Urobisz się przy maluchu to zleci :D Jakie macie brzuchy? Mi się wydaje, że rozpękam :D
 

Załączniki

  • IMG_20190513_120057.jpg
    IMG_20190513_120057.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 103
reklama
Do góry