reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

A ja się nastawiam na poród bez znieczulenia, podobno zzo wcale nie jest takie fajne i może nieść ze sobą nieciekawe konsekwencje... Poza tym przy zzo podobno nie wyczuwa się tak skurczów partych i się do końca nie wie, kiedy przeć, co utrudnia i przedłuża poród...
My już chodzimy do szkoły rodzenia i jestem zadowolona z tego, że się zapisalismy, dużo ciekawych informacji nam przedstawiają :)
Poza tym tak jak napisała Milmo, porodu nie da się przegapić :) Najważniejsze, żeby tylko za szybko nie przyjeżdżać do szpitala, najlepiej jak skurcze są regularne - pojawiają się co 5 minut przez co najmniej godzinę...
 
reklama
Ja dwa razy rodziłam bez znieczulenia. Da się to przeżyć. [emoji6] teraz tez nie zamierzam brać. Poza tym wole aktywny poród bez znieczulenia, który idzie szybciej (przynajmniej takie mam wrażenie), niż leżeć bezczynnie ileś czasu na zzo i czekać na zbawienie. [emoji849][emoji849][emoji849]
 
Ja dwa razy rodziłam bez znieczulenia. Da się to przeżyć. [emoji6] teraz tez nie zamierzam brać. Poza tym wole aktywny poród bez znieczulenia, który idzie szybciej (przynajmniej takie mam wrażenie), niż leżeć bezczynnie ileś czasu na zzo i czekać na zbawienie. [emoji849][emoji849][emoji849]
Ja mam niski próg bólu i wydaje mi się, że będę się tak darła, że sami mi dadzą :D
 
Ja to chyba zdecyduje się na CC. Bo takie czekanie na poród może mnie wykończyć psychicznie
Odebrałam wczoraj wyniki badania z glukozy i tez muszę udać się do diabetologa ... morfologia wychodzi słabo a jeszcze pewnie będzie jakaś dieta to już nie wiem.
 
Ja to chyba zdecyduje się na CC. Bo takie czekanie na poród może mnie wykończyć psychicznie
Odebrałam wczoraj wyniki badania z glukozy i tez muszę udać się do diabetologa ... morfologia wychodzi słabo a jeszcze pewnie będzie jakaś dieta to już nie wiem.
Ooooj :( jeżeli czujesz, że to będzie lepsze to się nie zastanawiaj. Mi brzuch twardnieje przy każdym ruchu, leżę i się nie ruszam wogole. Kurde, biorę szpitalne leki rozkurczowe a każdy najmniejszy ruch powoduje aktywność tej zasranej macicy :[
 
Dawno tu nie zaglądałam :) właśnie zaczęliśmy 29t :)
Ja również planuje bez znieczulenia, moja znajoma rodziła 2 tygodnie temu dostała znieczulenie zo i niestety skończyło się to tak że dziecko się zatrzymało w kanale rodnym bo nie miała czy nie czuła skurczy przez znieczulenie i niestety poród dla niej skończył się strasznie bo zrobili jej kleszczowy poród w takiej sytuacji, wiem że to nie często się zdarza ale jej organizm zareagował tak a nie inaczej..
 
Ja to chyba zdecyduje się na CC. Bo takie czekanie na poród może mnie wykończyć psychicznie
Odebrałam wczoraj wyniki badania z glukozy i tez muszę udać się do diabetologa ... morfologia wychodzi słabo a jeszcze pewnie będzie jakaś dieta to już nie wiem.
Ja będę miała CC ze wskazań.
Też nie wyobrażam sobie tego czekania jakbym miala rodzic naturalnie.
A tak to w szpitalu gdzie będę rodzić zapisują na konretny dzień i już. I tak pewnie będę dzień przed i w tym dniu ze stresu osr.na :D No ale przynajmniej nie będzie to z zaskoczenia.
 
Ooooj :( jeżeli czujesz, że to będzie lepsze to się nie zastanawiaj. Mi brzuch twardnieje przy każdym ruchu, leżę i się nie ruszam wogole. Kurde, biorę szpitalne leki rozkurczowe a każdy najmniejszy ruch powoduje aktywność tej zasranej macicy :[
Teraz już niedługo Ci zostało do bezpiecznego terminu. Moja znajoma miała skurcze od połowy ciąży i leżała tylko ! Powinno się po lekach uspokoić ale to tez się chyba zaczęło tak nagle jakoś u Ciebie ... nic no jak jest dobrze to się musi coś przyczepić !!
 
Ja będę miała CC ze wskazań.
Też nie wyobrażam sobie tego czekania jakbym miala rodzic naturalnie.
A tak to w szpitalu gdzie będę rodzić zapisują na konretny dzień i już. I tak pewnie będę dzień przed i w tym dniu ze stresu osr.na :D No ale przynajmniej nie będzie to z zaskoczenia.
No chyba ten poród naturalny jest nie dla mnie a bez znieczulenia to już kompletnie !! Nie wyobrażam sobie tez pęknięcia krocza lub innych powikłań tego typu ... na następnej wizycie będę rozmawiała o tym z lekarzem. Tez jest to stres o ewentualne komplikacje. Może tez ma wpływ to ze większość znajomych z mojego otoczenia miało CC nawet te które były przekonane 100% ze nie to wychodziły komplikacje.
 
reklama
No ja w sumie nie boję się aż tak samego bólu, ale bardziej tego, że zacznie się wszystko tak nagle i wpadnę w panikę, wiadomo. Mam niby termin z OM na 03.08. A co do zzo to i w rodzinie i po znajomych wszyscy mówią, że ze znieczuleniem było o wiele lepiej. I w sumie każdy mówi, że skoro mam możliwość ulżenia sobie w bólu, to czemu niby nie korzystać. Wiem, że są kobiety, które chcą w pełni przeżyć swój pierwszy poród, łącznie z tymi mniej przyjemnym jego aspektami, ale ja chyba nie mam takiej potrzeby. ‍♀️
 
Do góry