reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Jaki rozmiar jest w tej wyprawce od mamyginekolog? Też chciałam to kupić, ale coś kojarzę, że chyba rozmiarowo było malutkie... I czytałam, że wszystkie ich ciuszki wypadają mniejsze...
Zakupiłam z tej strony za to kocyk, pieluszki tetrowe i otulacz - jakościowo rewelacja!
Ps. To Ty się zastanawialas nad szczepionka na krztusiec? Dobrze kojarzę? Jaką w końcu decyzje podjęłaś?
Powiem Ci, że nie ma tam chyba podanego rozmiaru, ale faktycznie jest małe dość, ale ja też się małego dziecka spodziewam raczej :-) i tez wole być przygotowana na wypadek, jeśli urodzi mi się wcześniej... (niby nie ma to wielkiego wpływu ale i ja i mąż jesteśmy wcześniakami)

Co do szczepienia, to stwierdziliśmy z mężem, że nie będziemy sobie dokładać skoro nie jest to obowiązkowe - za dużo mieliśmy już przygód... a tu znowu sie okazuje, że jest jakiś stan zapalny, który się chyba od początku ciąży za mną ciągnie bezobjawowo i bedzie z znowu jakiś antybiotyk...
 
reklama
Ja też zastanawiałam się nad tą szczepionką przeciwko krztuścowi i dalej myślę nad tym. Jestem raczej na tak, tym bardziej, że moja ginekolog jest za tym i mi o tym w sumie od początku ciąży wspomina. Teraz zaczęłam 30 tydzień także jestem w okresie kiedy można już się zaszczepić. Trzeba tylko iść do lekarza rodzinnego po skierowanie.

A któraś z Was już się zaszczepiła?
 
Ja jutro idę na kontrolę to zapytam. U mnie nadal skurczowo, odpoczywamy dużo. Są dni, że jest ok. Np dzisiaj, a są dni jak w sobotę, kiedy przez cały dzień naliczyłam 40 skurczów. Normalnie co ruch to skurcz. Masakra. Dzisiaj poszłam z psem do lasu i popsikałam się Offem i dopiero po czasie przeczytałam, że nie powinno się w ciąży. Niestety nic nie dał, i tak pogryzły mnie komary. Więc czekam na odpowiedź od doktor czy mogę się smarnąć Fenistilem. Jak znosicie upały? Ja wychodzę teraz tylko rano i wieczorem, jest coraz ciężej. Za 2 tygodnie mamy ostatnie usg. Jestem już zmęczona tą ciążą. Chciałam już mieć Igę tutaj.
 
Ja też praktycznie nie ruszam się teraz z domu. Wychodzę jak muszę - z psem i na drobne zakupy do Biedry.

Co do zakupów to w piątek odebraliśmy wózek :) Jest bardzo ładny :) Mam nadzieję, że w praktyce też się sprawdzi.
Jeszcze nie mamy kosmetyków dla malutkiej, musimy kupić materac do łóżeczka, przewijak na komodę i wanienkę.
No i to chyba na początek wszystko.
Ubranka też będziemy dokupować na bieżąco. Póki co mam kupione po ok 7-8 sztuk różnych części garderoby w rozmiarze 56 i od kuzynki dwie reklamówki 62 ;) No to przez pierwsze miesiące raczej będzie miała mała w co się ubrać ;)
 
Ja też praktycznie nie ruszam się teraz z domu. Wychodzę jak muszę - z psem i na drobne zakupy do Biedry.

Co do zakupów to w piątek odebraliśmy wózek :) Jest bardzo ładny :) Mam nadzieję, że w praktyce też się sprawdzi.
Jeszcze nie mamy kosmetyków dla malutkiej, musimy kupić materac do łóżeczka, przewijak na komodę i wanienkę.
No i to chyba na początek wszystko.
Ubranka też będziemy dokupować na bieżąco. Póki co mam kupione po ok 7-8 sztuk różnych części garderoby w rozmiarze 56 i od kuzynki dwie reklamówki 62 ;) No to przez pierwsze miesiące raczej będzie miała mała w co się ubrać ;)
Ja narazie kupiłam po jednym opakowaniu, bo niewiadomo czy się sprawdzi. Godzinami czytałam srokao i szukałam czegoś najlepszego - padło na Oillan, mają super dobre składy i dostałam w prezencie pakiet Momme, też mają fajne opinie. Zobaczymy co malutkiej przypasuje.
 
Ja też zastanawiałam się nad tą szczepionką przeciwko krztuścowi i dalej myślę nad tym. Jestem raczej na tak, tym bardziej, że moja ginekolog jest za tym i mi o tym w sumie od początku ciąży wspomina. Teraz zaczęłam 30 tydzień także jestem w okresie kiedy można już się zaszczepić. Trzeba tylko iść do lekarza rodzinnego po skierowanie.

A któraś z Was już się zaszczepiła?
Ja rozpoczęłam 33 tc i coraz intensywniej o tym szczepieniu myślę, jestem raczej na tak. Tym bardziej, że o ile dla dorosłych choroba ta nie jest groźna, o tyle dla dzieci jest bardzo niebezpieczna, a dziecko dostaje to szczepienie dopiero w 6 tygodniu... No i dorośli nawet nie wiedzą, że mają krztuśca... A to przyjdzie jakas babcia, a to ktoś, nie daj Boże kaszlnie i będę przerażona ;)
 
Ja narazie kupiłam po jednym opakowaniu, bo niewiadomo czy się sprawdzi. Godzinami czytałam srokao i szukałam czegoś najlepszego - padło na Oillan, mają super dobre składy i dostałam w prezencie pakiet Momme, też mają fajne opinie. Zobaczymy co malutkiej przypasuje.
Też myślę, że na początek nie ma co kupować pełno kosmetyków, bo właśnie nie wiadomo, czy naszym dzieciaczkom podpasuje... dlatego planuje pokupować na spróbowanie, a później się zobaczy. Oilian faktycznie ma bardzo dobre opinie.
Dziś dotarła do mnie paczka z pampersami, podkładami higienicznymi, wkładkami laktacyjnymi i wreszcie mleczkiem do prania, tak, jak jeszcze chwilę temu nie miałam nic, tak teraz już się czuje coraz lepiej zaopatrzona :) Kupiłam już nawet w aptece sól fizjologiczną i linomag :D
 
Jeszcze jest taka linia kosmetyków AA I Love you baby. Jakby ktoś szukał to Sroczka też poleca ;) Ja na poczatek wzięłam płyn do kąpieli 3 w 1 z tej serii. Dzisiaj już chyba też zrobię zamówienie apteczne. Jeszcze pampersiaki i najważniejsze będzie. Potem jeszcze coś dla siebie oczywiście, koszule nocne wygodne do karmienia i biustonosze ale to poczekam do 9 miesiąca bo może cycki jeszcze urosną ;P
 
Mnie do kąpieli polecano Oilatum albo Emolium. Nie wuem w sumie który produkt wybrać.
A do noska to będziecie używać czegoś takiego jak Katarek co podłącza się do... odkurzacza? Czy lepsza Frida?
 
reklama
Mnie do kąpieli polecano Oilatum albo Emolium. Nie wuem w sumie który produkt wybrać.
A do noska to będziecie używać czegoś takiego jak Katarek co podłącza się do... odkurzacza? Czy lepsza Frida?
Na początku nosek i tak oczyszcza się tylko solą fizjologiczną ale jak zajdzie potrzeba to najpierw wypróbuję Fridę a przy naprawdę mocnym zatkaniu noska to ten Katarek do odkurzacza, ale mam nadzieję że u noworodka nie będzie to konieczne. Na razie mam tylko zwykłą malutką gruszkę (tak wiem gruszka to zło ;) ) ale warto rozejrzac sie w temacie bo jak przyjdzie co do czego to trzeba bedzie pewnie szybko działać a nie tracic czas na przeglądanie opinii :)
 
Do góry