reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Sierpniowe mamy 2019

Brumba

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja również się smarowałam a mimo to 3 tyg temu mi się pojawiły na biodrach i pośladkach :(
Dziewczyny robiłyście teraz badania ? Jakie macie wynik D-dimer ? Ja zrobiłam wczoraj dziś sprawdziłam wyniki i byłam w szoku bo mam 2200, w 15 tygodniu robiłam również i był wynik 600, moja lekarka mi odpisała odrazu że wynik jest w porządku jak na ten tydzień ciąży ale i tak mam wątpliwość hehe, a jak jest u Was?
Ja ostatni wynik mialam 2500 aż z laboratorium do mnie dzwoni. Ja biorę lek rozrzedzajacy krew i w związku z tym wynikiem dostałam większą dawkę. Ddimery w ciąży rosną i to normalne a normy podawane sa dla nie ciężarnych wiec te nasze wyniki takie szokujące ;) .

reklama

Brumba

Rozwiązania
0
Ja od tygodnia też się budzę ale póki co tylko raz, do tej pory spałam bite 9 godzin jak kamień hehe w tym dwa razy łazienka, wszystkie mamy podobne objawy ;)
Dziewczyny a czy do porodu trzeba zdjąć pierścionki, obrączkę ? Bo dziś zdałam sobie sprawę że nie jestem w stanie ich ściągnąć :/
Ja nie zdejmowałam do poprzednich porodów. Praktycznie w ogóle nie nabieram wody więc nie zanosi się na jakiś problem z ich zdjęciem.

Brumba

Rozwiązania
0
Co do spania to ja sypiam coraz gorzej... niewygodnie, tylko na lewym boku leze i to juz tez masakra.... trzeba wstawać 5 razy siku i to wstawanie booooli... ciężko się z łóżka sturlać :p i w dodatku budzę się cała spocona... fuuu..

I jeszcze zaczynam mieć jakieś takie mega realistyczne sny :p

A siku toooo masakra... chce mi się nieustannie, nawet jak wcale nic tam nie wylatuje :p
Dzisiaj na zakupach weszłam do restauracji zrobić mimo ze 30 min wcześniej robiłam w domu...

Ja juz wiecej z domu chyba nie wyjde :p
Oj tak to sikanie wnerwiajace jest bardzo. Ja może bym się tak nie wzbudzała ze snu gdyby nie to sikanie. A tak nagli mnie do toalety i jak wracam to po spaniu.
Ja muszę trochę powychodzić, bo instynkt wicia gniazda u mnie szaleje i mnóstwo chciałabym przed porodem załatwić. :biggrin2:

Brumba

Rozwiązania
0
Powiem Wam, że jakby mnie ktoś spyta czym jest ciąża to mam tylko jedno słowo: CIERPIENIE :p Serio, więcej w tym bólu niż przyjemności. Fajne przeżycie, doświadczenie, ale yyyy no jakoś nie uwielbiam tego stanu.
No ja juz dzisiaj od 3.30 nie śpię. Najpierw siku, a teraz już nie zasnę przez ból żeber. Mam okropne skurcze w jednej łydce i ledwo chodze przez to, bo cały dzień boli mnie mięsień potem.

Biedne my wszystkie :(
Polecam Ci na skurcze moczenie albo samych stóp albo całego ciała w chlorku magnezu. Miałam okropne skurcze łydek, takie że czasem nie mogłam w ogóle rozciągnąć tego mieśnia i te kąpiele bardzo mi pomagały.
Mnie się ciąża raczej dobrze kojarzy, mimo że odklejało się łożysko i 6-7 tygodni musialam leżeć w łóżku a potem oszczedzajacy tryb życia a no i wielotygidniowy zakaz zbliżeń:p. Ale poza tym na niewiele rzeczy narzekam. Nie mam zgagi, nie boli mnie kręgosłup ani spojenie łonowe- znam to z poprzednich ciąż.
Nie puchnę, nie mam zatwardzeń.. tylko te problemy ze snem ostatnio.

Brumba

Rozwiązania
0
No niby tak, ale moja mama nie miała, więc myślałam, że ja też. Poki co są niewielkie, więc oby nie było tak źle. :)
@anecka, ja się pocieszam tam samo! Że jak ciąża do d... To poród to będzie pestka, a dziecko anioł!
A to moja mama właśnie miała i to sporo a ja poza delikatnymi na jednej piersi z poprzednich ciąż nie mam nic nowego. Smaruję się olejkiem ze słodkich migdałów ale nie cidziennie bo czasem nie chce mi się tych wygibasów robić :biggrin2:

Daga_90

Rozwiązania
0
Ja spodziewałam się dużych rozstępów bo mam sporo po okresie dojrzewania jak jeszcze nie miałam świadomości co to i nikt mnie nie uświadomił i moja mama ma dużo po ciążach. A tu jak na razie o dziwo nic i mam wrażenie że ta skóra ma jeszcze trochę zapasu ;) smaruje codziennie po kąpieli wcześniej kremem a teraz od jakiegoś czasu super olejkiem z musteli. Uwielbiam jego zapach więc to mnie zachęca do tego smarowania ;)
Wolałabym jednak mieć rozstępy niż coś innego co pogorszyło mi się bardzo w ciąży... pajączki na nogach. Mam skłonność genetyczną i miałam już wcześniej popękane ale to co zrobiło mi się w ciąży to jakiś koszmar. Byłam u naczyniowca zrobić usg żył żeby zobaczyć czy wszystko ok z przepływami i jak na razie ok, ale to co on nazwał "defektem kosmetycznym" dla mnie wygląda jak nogi zaniedbanej 50-latki po przejściach. Sukienki odpadają... nie mówiąc już o samopoczuciu.

Milmo

Rozwiązania
0
Ja spodziewałam się dużych rozstępów bo mam sporo po okresie dojrzewania jak jeszcze nie miałam świadomości co to i nikt mnie nie uświadomił i moja mama ma dużo po ciążach. A tu jak na razie o dziwo nic i mam wrażenie że ta skóra ma jeszcze trochę zapasu ;) smaruje codziennie po kąpieli wcześniej kremem a teraz od jakiegoś czasu super olejkiem z musteli. Uwielbiam jego zapach więc to mnie zachęca do tego smarowania ;)
Wolałabym jednak mieć rozstępy niż coś innego co pogorszyło mi się bardzo w ciąży... pajączki na nogach. Mam skłonność genetyczną i miałam już wcześniej popękane ale to co zrobiło mi się w ciąży to jakiś koszmar. Byłam u naczyniowca zrobić usg żył żeby zobaczyć czy wszystko ok z przepływami i jak na razie ok, ale to co on nazwał "defektem kosmetycznym" dla mnie wygląda jak nogi zaniedbanej 50-latki po przejściach. Sukienki odpadają... nie mówiąc już o samopoczuciu.
Ojej... To faktycznie. Współczuję :( są zabiegi laserowe jakby co. Pewnie trochę kosztuje, ale może warto. Pozatym diosmina i żel z kasztanowca.

Daga_90

Rozwiązania
0
Ojej... To faktycznie. Współczuję :( są zabiegi laserowe jakby co. Pewnie trochę kosztuje, ale może warto. Pozatym diosmina i żel z kasztanowca.
Na razie to raczej żadnych tego typu rzeczy nie stosowałam w ciazy. Żadnych kremów czy tabletek. Jedyne co mogę teraz zrobić to odpoczywać z uniesionymi nogami. Pończochy uciskowe to jakiś koszmar. Lekarz zalecił nosić ale zakładanie tego z brzuchem jest niewykonalne. Laser pomoże na małe naczynka a na to co ja mam to jedynie skleroterapia czyli wstrzykiwanie podskórne żeby zamknąć te żyłki. Na jakiś czas pomoże no ale jestem już na to skazana :( jak dojdę do siebie po ciąży to muszę coś z tym zrobić...

Carinea

Rozwiązania
0
U mnie tez jest średnio. Boli mnie krocze mam ta cukrzyce w ciąży czego mam już dość ! Nie śpię w nocy. I może tez za bardzo się wszystkim przejmuje ...

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry