reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U nas nie ma pobudki na szame. O 19.30 max 20 śpi i do 5 da rade , mleko i dosypia do 7.30

atdctrd8ammce1aq.png
 
reklama
Mojej się coś poprzestawiało, już tak ładnie spała, a od wczoraj źle śpi, bo co chwilę się budzi, przewraca się na brzuch, za chwilę jej nie wygodnie. Dzisiaj już pogubiłam się w liczeniu ile razy się budzila. W dzień ostatnio drzemie tylko ok 30 min 2-3 razy max. Już nie ma tych dni co spała po 2 h dobre. No ale też rośnie i jest coraz większa, więc nie może tylko jeść i spać;)
 
Ale dobrze poczytać że wasze szkraby też jedzą kilka razy w nocy, my jemy mm a mimo to budzi się często niczym noworodek. A jak go chce przetrzymać dać np pić to się wierci kręci i wybudza i po spaniu.
 
Witaj Asia;)

Moj Kubuś też się kilka razy budzi w nocy... nawet nie wiem ile bo zwykle dostaje pierś i spi spowrotem, czasem nawet co godzinę. Nie da rady żeby usnal bez jedzenia, kręci się i jeczy póki nie dostanie cyca. Chyba że jadł pół godz wczesniej to wtedy dostaje smoczka i go przytulam i zwykle zasypiamy po chwili. A też wczoraj zauważyłam że jak jest chłodniej to lepiej spi, ale ja lubie ciepelko więc zwykle dogrzewam zanim pojde spać;( ostatnio myslalam ze juz sie uregulowal że spaniem w dzien, bo zwykle zasypiał po 9 na pol godz potem po 12 od pół godz do nawet 2,5 jeśli w porę podeszłam żeby uspac spowrotem i potem po 17 pół godz ale po wczorajszym dniu i krzykach i pobudkach po 5min już niczego nie jestem pewna;)
 
Mój się unormował. Jest na kp. Spać idzie o 21. O 23 dajemy mm(raz na dobe). 5 pobudka na karmienie. 7:30 wstajemy. W końcu się wysypiam[emoji4]. Pobudki co godzinne się skończyły. Przynajmniej do kolejnych zębów. [emoji23]

W dzień zaczął jeść co 2h, wcześniej jadł co 4h. Ale jestem cała happy, bo w końcu waga się ruszyła i to dość mocno [emoji5]

Także doszłam do wniosku, że muszę zluzować z ta wagą, bo widać że dzieciak sobie świetnie radzi z jej normowaniem. Po prostu muszę mu zaufać i już.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli chodzi o nocne wstawanie to teraz zostało nam już tylko 1 karmienie ok 4 rano. To jest MEGA postęp bo naprawdę przez pół roku wstawałam do niego, w złą noc co godzinę, w dobrą co trzy godziny. Źle znosiłam taki deficyt snu, bo z natury jestem śpiochem. Adaś też się męczył, u dzieci niewyspanie objawia się często nadpobudliwością , i on taki właśnie był, właściwie nieodkładalny i często bardzo marudny.Dlatego właśnie tydzień temu wprowadziliśmy metody zasypiania z książki Uśnij wreszcie.Polecam przeczytać, i przemyśleć czy jest to metoda dla nas. Wiem, że jest to dość kontrowersyjna książka bo bazuje na metodzie "3,5,7" ale nie jest to sedno tej metody, wprowadzamy tam rytuały i pewne stałe elementy ( przytulanka ,obrazek )które mają dać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Pewnie niektóre pomyślą, że jestem jakąś sadystką która zostawia dziecko do wypłakania. Też miałam wątpliwości jednak widzę teraz, że było warto. U nas to zadziałało i udało się nawet bez większych dramatów. Teraz mój synek budzi się uśmiechnięty i wyspany :)
 
reklama
Do góry