reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

masc to oxycort a to masc do oczu z antybiotykiem ale kazala smarowac nia 2xdziennie syfki na twarzy,naprawde pomaga,
a na reszte ciala dala elocom plyn taki,jest ze sterydami i kilka dni mozna uzywac ale efekt widac odrazu.
 
reklama
agatcha a jednak skaza :( a takie diabelstwa się przypętaja i nie wiadomo skąd. To powodzenie i oby maluszka już nic nie dopadło.
 
Witam,

Czy skaza białkowa u niemowląt szybko mija, czy mogą to być miesiące/lata?

Jakie wprowadzić mleko? Lekarz rodzinny/pediatra przepisał bebilon pepti1, lecz nie ufam lekarzom zupełnie i wolę uzyskać opinię od osób, które stosują :)
Zastanawiamy się nad NAN HA
 
Mleka przepisywane na skazę to: bebilon pepti, nutramigen, isomil.

Lekarz przepisał CI dobre mleko.
Nie można przewidzieć kiedy skaza minie. Moja córka ma 11 miesięcy i nadal ją ma. Ja wyrosłam ze skazy kiedy miałam 6 miesięcy.
Nan HA nic Ci nie da, to mleko stosuje się jeśli jest ryzyko wystąpienia skazy, a jeśli już ona wystąpiła to stosujesz jedno z tych mlek które wymieniłam (wszystkie na receptę)
Na pcieszenie powiem że tylko ok. 2% dzieci nie wyrasta ze skazy.
 
kaamaa nie do końca jest, jak mówisz...
Moja córa ma skazę, jak ja zjem nabiał, to ją zaraz wysypuje. Ale po nan ha nic jej nie jest... Pediatra mówiła, że tak może być.
darkangel ile ma Twoje dziecko? Jeśli nie skończyło jeszcze 3 m, nie próbuj z ha.

A z mleka dla skazowców to jeszcze humana sl jest. W smaku dużo lepsze od pepti (w zapachu też), ale nie ma laktozy i Mała nie mogła się po nim wypróżnić i bardzo ją brzucho bolał
 
tweenie mój synek ma już ponad 3m (dokładnie 3m 11dni) ;)
O NAN HA mówił nam w sumie kierownik placówki INTERMED (czyli naszej miejskiej przychodni zdrowia), lecz czytam, że Bebilon pepti1 ogólnie ludzie również chwalą.

Maluszek zaczął dostawać Bebilon pepti1, lecz po nim powróciły kolki. Obecnie dostaje tak 50/50 to oraz z piersi. Problem w tym, że żonie cofnął się pokarm i ma go zbyt mało, dlatego musieliśmy wprowadzić dodatkowe mleko.

Pediatra mówi, że kolki powinny ustać - jest to nowy środek w organizmie synka i musi zostać przystosowany - miejmy nadzieję.
 
z tymi kolkami to nie do końca tak...My prawie 4 mies mieliśmy:dry:
a co do zanikającego mleka - zdecydowanie polecam regularną współpracę z laktatorem elektrycznym:tak: U nas już w zasadzie mleka nie było, a teraz ściągam do 300ml :-)

a co do nan ha - w aptekach można kupić takie gotowe w buteleczce 90 ml, kosztuje 4-5zł. Jeśli Malec nie będzie tolerował, to już taka porcja wystarczy.
A z tych nan ha są 2 rodzaje-zwykłe i drugi rodzaj, ale nie pametam nazwy - dla dzieci z kolkami i innymi brzuszkowymi problemami.

Od dawna wiecie o skazie?
 
reklama
tweenie U nas te kolki również były, lecz ustały. Dziś było trochę lepiej jak dostaje na przemian.
Laktator mamy ręczny i udaje się upuścić 60-80ml (czasem 100), hm.. może elektrycznym lepiej idzie? Czy to nie ma znaczenia?

O skazie wiemy ok 1,5 - 2 mies. Oczywiście żona odrzuciła od razu wszelkie nabiały, masło, margarynę. Zaczęliśmy zdrowe odżywianie ;)
Przygotowałem listę co można jeść a czego unikać i mamy nadzieję, że to minie i synek będzie mógł jeść co tylko zechce jak już osiągnie odpowiedni wiek :)
 
Do góry