reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze 19 tydzień

Ja miałam dokładnie takie objawy od 17tc. Macica jeszcze taka malutka a stawiała się cała jak leżałam na plecach. Na początku nie przejęłam się tym, bo nie bolało, moja doktorka kazała się oszczędzać i brać duże dawki magnezu żeby wyciszyć macicę, bo to trochę za wcześnie na trening do porodu. Niestety moja macica rozkręcała się tylko bardziej i bardziej... Z mocnymi skurczami trafiłam do szpitala już w 20tc. Potem szyjka poleciała już szybko, skurcze na kroplówkach wyciszały się jedynie delikatnie. Przeleżałam cały maj, czerwiec i lipiec, pół w szpitalu, pół czasu w domu. Więc lepiej uważać, coś niegroźnego może się szybko przekształcić w groźną rzecz.
U mnie dzisiaj już lepiej, nie miałam tych skurczów :) ale mnie się nie stawiała jak leżałam cały czas tylko np przez chwilę jak się dopiero położyłam na wznak albo jak się przekręciłem z boku na plecy
 
reklama
Ja miałam dokładnie takie objawy od 17tc. Macica jeszcze taka malutka a stawiała się cała jak leżałam na plecach. Na początku nie przejęłam się tym, bo nie bolało, moja doktorka kazała się oszczędzać i brać duże dawki magnezu żeby wyciszyć macicę, bo to trochę za wcześnie na trening do porodu. Niestety moja macica rozkręcała się tylko bardziej i bardziej... Z mocnymi skurczami trafiłam do szpitala już w 20tc. Potem szyjka poleciała już szybko, skurcze na kroplówkach wyciszały się jedynie delikatnie. Przeleżałam cały maj, czerwiec i lipiec, pół w szpitalu, pół czasu w domu. Więc lepiej uważać, coś niegroźnego może się szybko przekształcić w groźną rzecz.
A jak się skończyła ta historia? Urodziłaś w terminie?
 
Tak, szczęśliwie donosiłam synka. Doktorka prowadząca po wszystkim mi powiedziała, że nie myślała, że donoszę. Ale to moja szyjka tak dużo wytrzymała 💪
 
Dobrze, że u Ciebie już lepiej. Myślę, że moje ciągłe takie skurcze to rzadki przypadek. Jednak zawsze trzeba to kontrolować. Na pewno bierz dużo magnezu i powiedz o tym swojemu gin 😊
 
Dobrze, że u Ciebie już lepiej. Myślę, że moje ciągłe takie skurcze to rzadki przypadek. Jednak zawsze trzeba to kontrolować. Na pewno bierz dużo magnezu i powiedz o tym swojemu gin 😊
Tak, zaczęłam właśnie od kilku dni suplementowac magnez tak na poważnie, bo wcześniej nie konsultowałam tego z lekarzem więc nie wiedziałam czy można, czy nie i ile powinnam więc raz lykalam a raz nie. Ale ustąpiły mi te skurcze, teraz tylko czuję jak dzidziuś się wierci w brzuchu :p W piątek wizyta i wszystko jej powiem, poproszę też na wszelki wypadek o badanie szyjki.
 
Do góry