reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy :-)

Aisha ja tez nie umiem liczyc tych wymiennikow - jak masz jakas taka fajna rozpiske , to ja tez poprosze:-)
Ja dopiero ide robic kolacje:-)
 
reklama
Jak dla meza robilam slodkie nalesniki to sobie z mieskiem chudym i ok cukier mialam :-)
 
ja kłuję nakłuwaczem na 5, i najczęściej palec środkowy i serdeczny i kciuk, i z boku to nie boli, ale ja przyzwyczajona jestem, teraz badam koło 8-10 razy na dobę
wymienniki węglowodanowe to ile jest w 100 gramach produktu węglowodanów, i 1 wymiennik (WW) to 10 gram węglowodanów, np chleb w 20 gramach (1 mała kromka) ma 1 WW, jabłko małe 100 gram =1WW, bardzo często napisane jest to na opakowaniu, i albo piszą że w 100 gram jest ... albo w 1 porcji ... albo w 1 ciastku ...
np jogurt że w 100 gramach jest 18 gram węglowodanów, jogurt ma 150 gram więc wychodzi 18+9=27 gramy węglowodanów, a więc 2,7 WW :)
 
No i wysłałam :) Troche poucinalo, ale mysle ze sie domyslicie, wyslalam tez tabele pomiarow, moze bedzie wam wygodniej:) Ja pierdziele, nie moge nie wyciskac- 4 naklucia, 2 paski smarnowane a i tak nie chcialo leciec- bralam od 2-5 i nic, minimalnie ale bylo za malo i pasek do dupy. rozcieralam opuszki, sciskalam ponizej- NIC! ale cukier 98- po kapuscie chyba:p
 
Ostatnia edycja:
Natalia ja na poczatku tez mialam z cukrem ok i myslalam ,ze to latwo jednak z tygodniami cukry wariuja - najgorzej jest ok 30-32 tygodnia .
Wiem,ze po paczku moze byc ok po godzinie ale tam jest cukier prosty , ktory wywala cukry pozniej , nawet nastepnego dnia .A jogurt to lepiej tez jakbys zjadla naturalny i sama wmiksowala np. truskawki mrozone , maliny . Bo czesto w tych niby neslodzonych sa inne skladniki zawierajace slodziki lub inne rzeczy.

Jedyne co mozna to kosteczke gorzkiej czekolady np. bedac gdzies w trasie i jak nie mozesz zjesc posilku , a jest czas i wtedy to uzupelnia cukry.

marja ja dostałam przyzwolenie na takie trochę eksperymenty bo u mnie ta cukrzyca na granicy normy była. Oczywiście sprawdzam skład wszystkich produktów, które kupuję żeby jakiś sztucznych świństw nie było. Zobaczymy jak te cukry u mnie z tygodniami będą skakać. Ze słodzików to polecam stewię. Zupełnie naturalna i w ciąży na pewno można:-)

Aisha brawo:-) Kapusta górą:-D
 
Ostatnia edycja:
No zobaczymy, do posiłku nocnego może też troszke zjem???? Czy sobie darowac i zostac przy jednej kromce chleba z wedlina i ogorkiem, a do tego melisa?

alez narobilam bykow w tym mailu do Was- przez to, ze siedze na drugim kompie i ta klawiatura jakas taka odstajaca :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
No nie mam własnie na stanie ogórasa, tylko zielony świeży albo korniszon, ale po korniszonie mi cukier skacze, więc staram się nie jeśc.
 
Do góry