reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smoczek lateksowy czy silikonowy?

reklama
lateksowy bardziej miękki i jeśli dziecko było na piersi to do takiego szybciej się przekona. piszą wszędzie, że szybciej się zużywa. ja czegoś takiego nie zauważyłam. teraz lateks np. NUK jest tak dobrej jakości, że nie zużywa się szybciej niż silikonowy, a jest na prawdę o wiele bardziej miękki.
 
Ja kupiłam silikonowe bo są bezzapachowe i bezsmakowe. Silikon jest tez dużo trwalszy od lateksu. Na początku miałam te z dużymi otworami w tarczy z aventu a teraz dokupiłam jeszcze takie świecące w nocy :p (też z aventu, bo moja malutka je uwielbia ;) )
 
moje dzieci załapały jedynie kauczukowe/lateksowe. Inne za twarde (dzieci karmione piersią). Do tego obydwoje szybko miały pierwsze zęby, ale jakoś nie zauważyłam żadnych uszkodzeń... no i co jakiś czas przecież wymienia się smoczki - nie wyobrażam sobie podawać np. jednego smoczka w rozmiarze 6-18 m przez tyle miesięcy bez zmiany ;-)
 
Mój synek dostał kiedyś smoczek kauczukowy i po 1,5 miesiąca on się odkształcił i był taki "lepki" :/ silikonowe są bardziej wytrzymałe i tu nie chodzi nawet o to ze smoczki trzeba zmieniać częściej, bo trzeba to robić co jakiś czas tak czy tak.. ale nawet jak dziecko ma z nich korzystać miesiąc to lepiej żeby nic z nich nie odchodziło i żeby były higieniczne
 
My wypróbowaliśmy chyba z 5 smoczków i silikonowe i lateksowe, stanęło na kauczukowym chicco, bo tylko taki chciał ssać, potem było aż ciężko odzwyczaić hehehe
 
a moje dziecko ma smoczek physio soft silikonowy i jestem bardzo zadowolona, kauczukowego dziecko nie chciało ssać, z tym silikonowym nic się z nim nie dzieje, jeśli chodzi o lateksowe to niektóre dzieci mają uczulenie na lateks więc nie wiem czy wtedy mogą taki smoczek
 
Kupiłam mojej córeczce smoczek tommee tippee silikonowy płaski niestety nie przypadł jej do gustu, wręcz nie chciała go wziąć do buzi. Teraz zainwestowałam w nowy też silikonowy. Jest okrągły i bardziej miękki - polubiła go od razu.
Osobiście uważam że silikonowe mają więcej plusów bo są trwalsze, bezsmakowe i bezzapachowe, a lateksowe są bardziej miękkie.
 
reklama
Mój synek najbardziej lubił te kauczukowe, natomiast moja córeczka sylikonowe. Wszystko zależy od dziecka, co mu przypasuje:) Jeśli chodzi o lateksowe, to nie zwróciłam uwagi, żeby jakoś bardziej się niszczyły.
 
Do góry