reklama

Sny w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez PaulaC, 8 Grudzień 2004.

1. PaulaC

PaulaC Czerwcowa mama 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Odkąd jestem w ciąży to miewam bardzo realistyczne sny.
    Niestety nie zawsze przyjemne :(
    Myślę, że to wina tych wszystkich emocji i hormonów.

Czy wam też zdarza się śnić tak, że ciężko odróżnić czy to jawa czy sen?
    Co wam się śni?

2. giza

giza kwiecień 05/luty 08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    cześć,
    mi kilka razy śnił się poród - chyba jednak przeżywam to bardziej niż mi sie wydaje :) Ale za każdym razem było tak samo, jak poród się zaczynał to traciłam przytomność a jak się budziłam to już było po wszystkim :D
    Poza tym coraz częściej miewam sny erotyczne, ale to pewnie dlatego, że mam zakaz na igraszki z mężem już od 2 miesięcy, a to dopiero połowa ciąży :(
    Pozdrawiam
    Giza

3. reklama
  4. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mam bardzo realistyczne, kolorowe i niesamowite sny w ciazy. Zupelnie jak w dziecinstwie, tak bardzo wyrazne. Niektore sa naprawde piekne. Ostatnio mialam nawet pierwszy raz w zyciu sen animowany! Porod mi sie nie sni, dziecko tez rzadko. Mialam za to, niestety, serie okropnych koszmarow, jak najgorsze horrory w polaczeniu z filmami wojennymi, brrr. Ciekawym watkiem jest to, ze w tych koszmarach ja potrafilam sie dosc dobrze bronic, na przyklad dzgac napastnika nozem az padnie (bardzo realistyczne, z tryskajaca krwia i dziwekami), albo utopic w basenie wrogiego zlonierza (trzymalam mu glowe pod woda, dopoki sie nie upewnilam ze juz na pewno nie wyplynie). Takich snow, w ktorych to ja jestem agresywna i zabijam (choc zawsze w obronie wlasnej, na moje usprawiedliwienie) nie mialam wczesniej nigdy w zyciu. Czyzby to bylo przygotowanie do roli matki-wilczycy, obrnoczni malych?
    Tak czy inaczej, ciesze sie ze sezon na koszmary juz sie skonczyl.

5. ania24

ania24 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie dziewczynki!!!

Ja też miewam bardzo dziwne sny :o
    Jakiś czas temu, kilka razy sniło mi się że paliłam papierosy będąc w ciąży, chociaż w rzeczywistości nie palę. Paliłam kiedyś ale od ponad dwóch lat wogóle nie mam na to ochoty :?
    A wczoraj poraz pierwszy sniła mi się moja dzidzia, że się urodziła, ale pewnie dlatego że ostatnio nie daje mi spać w nocy tak mocno kopie i zasypiając ciągle o nim myślę.

CIEKAWE CO ZNACZĄ TAKIE SNY? Narazie nie śnił mi się poród, ale narzie się nie boję, może dlatego?

6. PaulaC

PaulaC Czerwcowa mama 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zabawne mnie też śniło się że mam synka. Nawet dość dokładnie widziałam jak wygląda.

Podobnie jak Ty Aletko, nie boję się porodu i jak mi się śni to zawsze, że nie boli i przebiega "gładko".

Za to śniło mi się, że tracę dziecko- to było okropne i to jedyne o co się tak na prawdę boję.
    Najważniejsze żeby z Dzidzią było wszystko dobrze,a poród i tak mnie nie ominie więc lepiej się do niego pozytywnie nastawić.
    Czego życzę wszystkim przyszłym mamom :)

7. Ania28

Ania28 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Poród nie śnił mi się jeszcze ani razu. Czasami śni mi się dzidzia i to zarówno chłopczyk, jak i dziewczynka. Więc nie mam się tu za bardzo czym kierować. Natomiast podobnie jak Gizie śnią mi się sny erotyczne. Ale my z mężem nie mamy żadnych zakazów, więc nie wiem skąd to się bierze. Muszę przyznać, że są bardzo realistyczne :oops:

8. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sny ponoć wyrażają coś czego pragniemy albo czego się obawiamy. Tak słyszłam.
    Co do interpretacji snów, wydaje się, że powinno się to traktować z przymróżeniem oka. Choć pewne symbole coś oznaczają i czytając np. senniki dowiadujemy się ich znaczeń to w pewien sposób oddziaływujemy psychiką na to co może się stać i faktycznie się staje. Jest to jak stare przysłowie " wywoływanie wilka z lasu".
    W moim przypadku kilka razy okazało się to skutecznie i nie zawsze w pozytywnie.
    A będąc w ciązy miałam takie realne sny, że czasami byłam wystraszona ich naturalnością, że działo się to coś właśnie obok mnie a ja nie zawsze mogłam coś zrobić albo nie zgadzałam się z tym co zrobiłam.
    A sny o porodzie i o dziecku to chyba najnormalniejsze w świecie. Każda z nas przeżywa to co się dzieje z naszym organizmem, jak rozwija się dziecko i czy prawidłowo. A później sam poród.
    Ja w snach rodziłam raz na tydzień. Było to troszkę uciążliwe. Ale fajne.
    Czy bałam się porodu?? Chyba jak każda z nas.
    Z seksem tak samo...

Najważniejsze jest pozytywne myślenie!!!! I nie zwariować myśląc non stop o snach...

9. AgnieszkaM

AgnieszkaM Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja odkąd jestem w ciąży miewam koszamry, męczę się w tych snach, przeżywam wiele emocji, zresztą dość niespokojnie śpię.
    Raz śniło mi się, że miałam trojaczki (trzech chłopców) :shock:

I często śni mi się ostatnio moja kochana babcia, która już nie żyje, myślę, że ona z nieba czuwa nade mną i moim dzidziusiem :) .

10. reklama
  11. beta77

beta77 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mialam bardzo dziwne sny na poczatku, bo jak jeszcze nie bylam w ciazy to jak mi sie snilo ze rodze to zawsze dostawalam miesiaczki w srodku nocy, a jak zaszlam to od dnia spodziewanej @ przez 2 tygodnie snilo mi sie ze jej wlasnie dostaje i cala brocze w krwi, budzilam sie zlana potem i az sprawdzalam czy rzeczywiscie krwawie :oops:. Pozniej mialam jeszcze jeden dziwny sen, a wlasciwie 3 jednej nocy najpierw snil mi sie osrodek pelen dzieci z zespolem downa, pozniej snilo mi sie ze mam malutkiego strasznie anemicznego i bardzo przywiazanego do mnie synka, ktory ciagle tylko wolal mama i mama, a trzeci sen byl z małą pyzatą i bardzo wesołą córeczką, wszystkim pokazującą z radością swoją bezzębną szczękę. Ten 3 sen był tak radosny że obudziłam się strasznie szczęśliwa, te sny były tak dziwne że je pamiętam już chyba ze 2 miesiące :shock:.Po za tym mam normalne sny jak przed ciążą.

12. dragonfly

dragonfly Ewa-mama Kingi i...Adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam,mnie często śni sie że już urodziłam Dzidzie,a co ciekawe to zawsze jest dziewczynka-mało tego ma kilka miesiecy i już potrafi mówić :wink: .Pozatym jest śliczna-tzn. widze ją dokładnie we śnie-potem niestety obraz zanika :cry: Często widze sie też we śnie z brzuszkiem,szczególnie gdy coś mi we śnie zagraża,wtedy widze go wyraźnie i próbuje go bronić.Zdażyło mi sie nawet kilka razy obudzić z płaczem czy krzykiem,a raz walnełam męza łokciem w głowe :lol: bo śniło mi sie że atakuje mnie wampir :twisted: ale to pewnie efekt ogladania serialu Anioł ciemności :) Wielu kolorowych snów zyczę no ispełnienia tych najpiękniejszych

Poleć forum