reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek apetytu u 4-miesięcznego dziecka

agniecha83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2009
Postów
1 845
Miasto
Wrocław
Witam serdecznie,
mam synka który właśnie skończył 4 m-ce. Urodził sie duuużym chłopcem bo ważył 4200 g i był wielkim głodomorem. Pod koniec 3-go miesiąca życia wprowadziłam do diety jabłuszko a potem marchewkę. I po jakimś czasie mój mały urwis przestał lubić mleczko (karmię tylko sztucznie). Jak widział butlę ta zaczynał płakać i za nic nie chciał zjeść. Wcześniej zjadał około 6 butli dziennie po 100 ml. Problemy z jedzieniem trwały około tygodnia, w tym czasie każda butla była koszmarem, zjadał dziennie 3 butle po 150 ml (raz więcej, a raz mniej) plus jakis słoiczek dodatkowo (słoiczek z wielką chęcią, aż się trząsł). I nagle po tym tygodniu obudził się w nocy g.łodny jak wilk i problemy ustąpił. Zaczął zjadać około 4 lub 5 butli dziennie po 180 ml. A od wczoraj znowu mleczko jest beee. Zjadł w nocy około pierwszej 150 ml, rano przed 7 180 ml, a potem już wcale nie chciał. Tylko około 16 zjadł 3/4 słoiczka zupki marchewkowej z ryżem. Co prawda po kąpieli wieczornej zjadł 180 ml (ale to po ciężkiej walce). Co może być powodem takich zmian apetytu. Czy jest to normalne? Czy mam się czym martwić? Proszę o odpowiedz :)
Pozdrawiam
 
reklama
Witam,
Po pierwsze dziecko rośnie skokowo i apetyt ma dostosowany do potrzeb rozwojowych widocznie teraz potrzebuje jeść mniej.
Po drugie, być może zmieniła Pani mleko i to akurat mu mniej smakuje.
Po trzecie, dzieci które spróbują nowości (nie mleka) mają chęć jedzenia tylko tych rzeczy i jest to swojego rodzaju norma.
Ważne aby dopasować karmienie do faktycznych potrzeb dziecka, proszę się nie martwić, za chwilę wróci mu apetyt, proszę jedynie kontrolować masę ciała gdyby spadł o 2 pasma centylowe, to wtedy trzeba się będzie zastanwić.
 
witam, i bardzo dziękuję za odpowiedz. Mleka nie zmieniłam. Od poczatku je to samo. Dzisiaj rano zjadł butle o godzinie 08 i do tej pory już żadnej. O godzine 13 zjadł cały słoiczek zupki, a o 16 zrobiłam mu kaszkę z Bobovity i też dosyc dużo zjadł. Teaz po kąpieli zrobiłam znowu butlę i był wielki krzyk. Nie zjadł nic. Zasnął bez jedzenia. Proszę tylko o informację jak teraz mogę go karmić. Bo wydaje mi się, że to co zjadł dzisiaj to jest za mało. Jak mniej więcej powinnam teraz go karmić i czym skoro nie chce mleka. Bardzo się martwię bo wiem,że dziecko w tym wieku potrzebuje mleka. Czy powinnam mu robić te butle i wciskać? Czy poczekać aż zgłodnieje? Jak tak to ile czasu mam czekać. Bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam
 
Witam,
Może Pani spróbować w takim razie zmienić rodzaj mleka, bo maja różne smaki może zechce inne.
Natomiast rozwiązaniem na teraz jest podawanie 2 razy dziennie kaszki, żeby dostarczyć odpowienią ilość wapnia, z tym że proszę go więcej dopajać w między czasie wodą (ewentualnie herbatką dla dzieci).
Może tez Pani próbować dawać mleko wtedy kiedy mały jest na pewno głodny czyli rano potem np. jak wróci ze spaceru, zupa w tej sytuacji nie musi być w porze obiadowej, bo jak widać zupy je z apetytem.
Naprawdę proszę się nie martwić może to być stan przejściowy, poza tym dla 4 miesięcznego dziecka 180 ml na porcję to dużo, trudno żeby zjadł tyle co 3 godziny.
Widać Pani przyzwyczaiła się ze synek tyle jadał wcześniej i oczekuje że będzie jadł tyle samo, a apetyt dziecka jak już wcześniej pisałam zmienia się.Jeśli dziecko nie ma innych objawów oprócz mniejszego apetytu (jest apatyczny, częściej płacze itp.) to nie ma powodów do niepokoju.
 
bardzo dziękuję za poradę, na szczęście już dzisiaj jest lepiej, zjadł rano butlę o 6 i przed chwilką kolejną. Jak nie będzie chciał butli to będę podawała kaszkę. Uspokoiła mnie Pani :)
 
Do góry