reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na komary

ja widziałam ostatnio w sklepie coś a'la lampę na komary. podobno jakieś ultradźwięki wydaje, ale niesłyszalne i nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt. tylko komary odstrasza
 
reklama
Nie wiem co jest najlepsze wszędzie i zawsze, ale strasznie mnie wku...:baffled: komary. Według mnie najlepsze do domu są moskitiery. Reszta to pozostawiłabym fachowcom, oni mają doświadczenie i jakby lepsze środki na komary. Wiem, że niektóre preparaty w sklepach mogą być bardzo szkodliwe. Więc jak już chemia to z wiedzą.
Swoją drogą w tym roku, gdy buźka synka po jednej z nocy u babci wyglądała jak podczas ospy, prawie skusiłam się na chemię. Ale w rezultacie udało sie uniknąć kolejnych ukąszeń i psiku, psiku...
 
ja moge tylko doradzic że jak juz ugryzie to żeby nie swędziało to najlepiej jest posmarowac miejsce spirytusem salicylowym.ale tak to chyba zamykać okna albo moskitiery miałam jakies lampki jakies pachnidła i guzik dawaja albo laczek i bach
 
a ja używam gotowej mieszanki olejków eterycznych, paczulowy i cytronellowy. to jest taki vapomix dr beta. kilka kropli do kominka aromaterapeutycznego i zapalam. spokój na całą noc. podobno można ten vapomix stosować też z olejem bazowym i wetrzeć trochę na skórę, ale tak jeszcze nie próbowałam.
 
Skuteczną metodą na komary jest zamgławianie. Niestety zwykli śmiertelnicy nie mają do niej dostępu. W parku przed moim blokiem w Warszawie robili to specjaliści z Green Style. Muszę powiedzieć że od tego momentu praktycznie ich nie ma.
 
reklama
Dla maluchów zawsze stosowalam preparaty z chicco, mieliśmy też urządzenie chicco przenośne, ktore wkladalam do wózka a w nocy do łóżeczka. Polecam.
 
reklama
Do góry