reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

reklama
Witaj a tak wogóle,żeby ojcu ograniczyć prawa najpierw powinien uznać dziecko a dopiero wtedy możesz się starać o alimenty czy ograniczenie praw,bo jak na dzień dzisiejszy to on nie ma praw do dziecka skoro ojciec jest nieznany i nie możesz starać się od niego o alimenty

po co ma uznawać dziecko skoro nie chce się by miał prawa rodzicielskie
trzeba wystapic do sądu o sadowe ustalenie ojcostwa (wtedy ojciec może nie mieć przyznanych praw) i o alimenty
obowiązek alimenatcyjny nie wiąże się z władza rodzicielską, nawet jesli ojcice jest jej pozbawiony ma obowiazek alimentacyjny wzgledem dziecka
 
tego nie wiedzialam.zastanawiam sie tylko czy wniosek o ustalenie ojcostwa mozna zlozyc od razu wraz z wnioskiem o alimenty czy najpierw toczy sie sprawa o ustalenie ojcostwa a dopiero potem o alimenty.w moim przypadku to bardzo wazne poniewaz znam tatuska mojego dziecka i wiem ze jest wlascicielem firmy ale jednoczesnie ma wyksztalcenie srednie i jak go znam jak tylko zorientuje sie co sie dzieje(ze chce domagac sie czegokolwiek od niego) na 100% przepisze ta firme na kogos innego dlatego musze go zaskoczyc bo inaczej to nic nie wskoram:( a wiem ze to typ ktory wogole nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci za swoje czyny i zrobi wszystko zeby grosza ni8e dac na swoje dziecko.
WIE KTOS CZY SPRAWA O ALIMENTY MOZE SIE TOCZYC JEDNOCZESNIE Z SPRAWA O USTALENIE OJCOSTWA? to bardzo wazne dla mnie.
 
Jak najbardziej pisałam już wyżej o tym możesz wszystko składać razem w jednym pozwie.
 
Cześć dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!
Tak czytam wszystkie posty i myśle,że wiele znosimy i jeszcze wiele przed nami.....;-)
Chciałam choć trochę podzielic sie z Wami moimi spostrzeżeniami a także napisac jak wygląda moja sprawa....
niedługo wyznaczony termin rozprawy alimentacyjnej,chcac być w porządku wobec eks partnera( na szczęscie nie męża)powiedziałam po złożeniu wniosku o alimenty do sądu iz taki dokument złozyłam i rozpetała sie burza...masa wyzwisk,straszenie itp......ze płaci ,że popamiętam,że mnie zniszczy....
należy dodać co bardzo istotne jest ,że faktycznie ojciec dziecka płaci co miesiąc ale jest uzależnione od jego humoru i zachcianek widzeń z dzieckiem....
Na złość mnie samej zmienia nasze ustalenia co do widzeń,odwołuje zaplanowaną wizyte godzinę przed danego dnia, co znacznie rujnuje moje plany ,po czym żąda by zobaczyć dziecko dnia następnego bo on inaczej nie może....
Jak juz się pojawi w moim domu rodzinnym to zostawia po sobie taki chlew po wyjściu z pokoju...wszystko porozrzucane po podłodze,zabawki,na komodzie brudne chusteczki,pieluszka rozwinięta ,rzucona niedbale....a roczny synek błądzący w tym bałaganie o zabawki się potyka....
Hrabia po godzinie wychodzi jak z wizytacji oddając mi dziecko,mówi"wez go...."
Zwróciłam mu uwagę ,że mógłby trochę ogarnąć to wszystko jak wychodzi bo przecież jak przychodzi to jest czyściutko......no to ....wpłatę alimentów umówionych na tzw. gębę miałam dwa tygodnie póżniej....więc nie było sensu czekać i całe życie się pilnować we własnym domu, złożyłam sprawę o sądowne ustalenie kwoty i datę wpływu alimentów.
Właśnie mam przed sobą odpowiedż na mój pozew od adwokata eksa i co ciekawe!!!!!!!!!!! wnosi o oddalenie powództwa oraz o w przypadku przegranej sprawy dla mnie o poniesienie pełnych kosztów wynajecia adwokata przez pozwanego.....
Ręce opadły...ja na urlopie bezpłatnym wychowawczym,chwilowo bez pieniędzy na cokolwiek a tu to.....
Zastanawiam się czy moga mi oddalic pozew....przeciez ja chce to wszystko prawnie ustalić żeby się przed nim nie płaszczyć i żyć spokojnie wiedząc ,ze dziecko ma przyznane alimenty.
Pomóżcie.....
 
hey
pozwu oddalic nie moga.
a jeszcze ejdno on uznal dziecko w urzedzie??
bo to akurat jest wazne.

ogolnei to ze doisatjesz akse nei znaczy ze pozew moze byc oddalony, ja tez dostawalam pieniadze, wysylam poczta, ale bardzo nieregularnie i do tego kwoty jakie chcial.
wkurzylo mnie proszenie sie o kase wiec oddalam sprawe do sadu i wszytko ustalone zostalo w sadzie.
wiec nie musisz sie amrtwic.
a ajkie on podaje powody o oddalenia powodztwa??
 
uznał dziecko w urzędzie.....nosi jego nazwisko,wpłaca kwoty rzędu 400 zł czasem mniej i cały czas daje do zrozumienia....uwazaj bo zobaczysz.....gra mi na nerwach równo....nie zapyta ,,co u małego,czy coś mu potrzeba ,czy może odebrac receptę od lekarza...mały jest alergikiem....
Spełnia się jako ojciec 45 minut tygodniowo ale też regularne...ktos go chyba pouczył ,ze jak bedzie się pojawial to w sadzie zawsze można się podeprzeć ,ze kochajcy ojciec bo przecież przyjeżdża....
koszmar...
pozdrawiam serecznie
 
reklama
fakt niby sie wywiazuje z obowiazkow, placi ok, jak bedzie mialwyrok tez bedzie placil
a to ze placi to na twoja korzysc, to znaczy ze chce dawac kase.
a wyrok jest tylko po to by miec wszytko na papierze zebys nie musiala sie bac ze kiedys jak sie cos satnie nie wysle ci kasy.
nie martw sie, bedzie ok.
w sdzie przyznaja mu alimeny i spokojnie ustalisz widzenia.
nie am opcji wycofanai sprawy
 
Do góry