reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

No to trzymam kciuki.Nie dawaj się bo robisz to dla maluszka i dlatego powinnaś walczyć.Jak będziesz miała na papierze alimenty to wtedy będziesz miała go w ręku,bo w razie W możesz je egzekwować na drodze egzekucji komorniczej.
 
reklama
Witam Kochane!!
Może pomożecie rozwiac mi wątpliwosci??
Rozwiodłam się z bydlakiem (nie można inaczej go określić...no, może "damski bokser") jak starszy syn był w pierwszej klasie. Sąd przyznał mi alimenty wysokości...paranoja... 350zł. Wtedy sama pracowałam, to jakos wystarczyło.
Teraz ex mężuś pracuje legalnie w Niemczech, czesze kasę że aż się kurzy.
Ja wyszłam za mąż, urodziłam drugie dziecko, nie pracuję. Obecny mąż zarabia trochę mniej od obecnych dochodów exa. Starszy poszedł do 4 klasy. No i mnie w końcu zjeżyło. jak myslicie, mam podstawę do wnioskowania o wyższe alimenty??. Ex grosza poza tym nie daje. nawet jak urzadzałam nowy pokój Starszego(przeprowadziliśmy się do własnego domu) , nic się nie dołożył, na Komunię zapłacił I TO JEST WESOłE za siebie i za członków jego rodziny którą zaprosiłam. jak zabrał syna na narty to ja musiałam Boguchę wyekwipować. No krew mnie juz zaczyna zalewac. Ex zarabia teraz około 6tys!!!!!!!!!!!!!!!
jakie wyliczenia powinnam przygotowac?? Skad wziąsć rachunki skoro ich nie zbierałam?...buuuuu. same książki na poczatek roku kosztowały około 300zł.
 
czesc
mozeszwnioskowac o wyzsze aliemnty,sam wiek dziecka wskazuje na toze jego potrzeby rosna.
rachunki zacznij zbierac teraz,dos prawy troche tego bedzie i zrob kalkulacje kosztow utrzymania syna. do tego wydatki zwiazane z mieszkaniem,napewno bedziesz musisila przedstawic dochod twojej rodziny.
 
twoj byly maz jest zopbowaizany do wlaczania sie w utrzymanie syna,niezlaeznie od twojego dochodu
tymbardzoej ze stac go na to!!
nie zastanawaij sie tylko zloz wniosek do sadu,powodzenia:)
 
czechow on płaci alimenty. nieregularnie ale płaci. Te 350zł. Chodziło mi o to, ze poza nimi nigdy nic synowi nie wysupłał. jak go poprosiłam, (np.) żeby się do roweru górskiego dołożył to dał mi PIęćDZIESIąT złotych:baffled:....a z niemiec to mu CZEKOLADę przywiózł.....:baffled::-p:-p
 
O podwyższenie alimentów możesz wnioskować i podejrzewam że ich podwyższenie dostaniesz.Licz się z tym,że sąd zarząda od ciebie dochodów również obecnego męża.Możesz w pozwie nadmienić że poza płaceniem alimentów nie interesuje się synem,a to,że nie daje dodatkowych pieniędzy chodzimi o urządzanie pokoju dziecka podejrzewam,że sąd nie weżmie pod uwage w moim przypadku tak było.
Powodzenia.A jeszcze jedno rachunków nie musisz mieć wystarczy,że zrobisz sama dla siebie takie rozeznanie w którym wyliczysz ile kosztuje cię utrzymanie syna np wyżywienie,ksiażki i zeszyty do szkoły,ubranie itp.jeżeli syn choruje bardzo dobrze jest podłączyć zaświadczenie lekarskie .Powodzenia
 
mamo julci tak własnie myslałam, że dochody mojego obecnego meża będa brane pod uwagę. Tylko nie wiem czy z obciązeniami?? Spłacamy potężny kredyt (na budowe domu wzięty). A jestem ciekawa czy do tych rachunków moge dołaczyc rachunek za meble dla Boguchy?? Bo w sierpniu kupowaliśmy. Bo rozumiem, ze ciuchy i standardowe utrzymanie miesięczne to trzeba bedzie jakoś "wypośrodkować".Boję się panicznie juz teraz. Mój rozwód trwał ponad rok i wspominam go jako niekończący się koszmar...
 
reklama
No kochana witaj w klubie moj trwał ponnad półtora roku 15 spraw rozwodowych i wyrok zapadł na 15 sprawie .Więc wiem co znaczy sąd.Jeżeli chodzi o dochody twojego męża to są one brane brutto ale jeżeli masz jakiś dokument,że spłacacie kredyt to go też podłanczasz.Z rachunkiem na meble możesz spróbować ale podejrzewam,że nie bardzo będzie brany pod uwage.Powiem ci tak szczerze złóż sam pozew a pozostałe dokumenty takie jak dochody męża ,rachunki za wode,gaz,prąd itp.miej ze sobą.W pozwie napisz,że np.utrzymanie dziecka kosztuje cię miesięcznie tyle i tyle .Podkładki złożysz na sprawie zresztą tam będą Cię o to pytali.Dasz rade.Powinnaś być zachartowana tymi sprawami.Mnie osobiście te wszystkie sprawy już nie ruszają bo tyle ich miałam,że zdążyłam się przyzwyczaić.
 
Do góry