reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ssanie kciuka - oduczanie

reklama
Syn Mojej Ciocio ssal kciuka do 4 roku zycia prawie - za kazdym razem przed zasypianiem. Rodzice probowali tysiecy sposobow i nic nie dzialalo, dopiero wlasnie jak podrosl i zaczeli do niego mowic i go upominac i mowic i upominac to powoli zrezygnowal z kciuka.
 
Może są jakieś środki np coś w rodzaju takiego lakieru do paznokci przeciw obgryzaniu??
Może to nie jest najlepszy pomysły ale może smoczek??lepsze to TYLKO przed snem niż palec. Wybierz sie z małym do ortodonty po zbadaniu powie jaki smoczek może nosić mimo ząbków
 
Moim zdaniem jednak lepszy kciuk niż smoczek. Od smoczka zęby mogą się pokrzywić a od palucha nic się nie stanie, jak będzie większa to upominaj ją wtedy się oduczy. Moi rodzice mieli ze mną taki sam problem, bo też cyckałam palucha w młodości i ani posypywanie solą ani inne różne cuda nie pomogły, dopiero jak poszłam do przedszkola to się oduczyłam bo wstydziłam się innych dzieci heh, a zęby mam proste, to nic nie szkodzi tak naprawdę, dzieci lubią sobie coś ssać czy to smoczka czy paluch bo to jest naturalny odruch.
 
Bzdura, że od dojenia palca nic się nie stanie !!! Córka mojej siostry ma 10 lat i jeszcze doi palec jak zasypia, jednak kryje się z tym. Od dojenia palca ma wypchane ząbki i ciągle siostra z nią biega po ortodontach. Lepiej więc wcześniej znaleźć sposób, aby dziecko zrezygnowało z dojenia paluszka, niż później mieć przez to problem.
 
w zupełnosci sie zgadzam z Trzebinianka, bo ie ma nic gorszego w skutkach niz dlugotrwale ssania palca. Moja znajoma tez miala z tym problem-corcia ssala i ssala palucha a ząbki sie zaczely wypychac zaczela nosic specjalne smoczki az wkoncu jest stalem pacjentem u ortodonty. wyciagajpaluszka malej jak tylko go wklada to moze pomaly zrozumie ze "nie wolno" ma juz prawie roczek. ja mojej corci jak tylko zacela wkladac kciuka to buzki to od raz wyciagalam a dawalam np. gryzaczek-nie powiem bylo to meczace ale wkoncu pomogło.
 
Moja Paulinka też ssała palce (wskazujący i środkowy) zawsze dwa. Ssać zaczęła jak miała 3 miesiące. Bardzo szybko zareagowałam na ten odruch ssania paluszków. W dzień wyciągałam jej paluszki z buźki a na noc zakładałam na rączki skarpetki. Oduczanie ssania paluszków trwał miesiąc, czyli efekt bardzo szybko.
 
Kciuk gorszy od smoka..................smoczek zabierzesz a palca nie utniesz.Zreszta nie a kazde dziecko sie wstydzi..........synek kolezanki ma 5 lat i ciga-chodiz do przedszkola i ajkos sie niw wstydzi.Zalezy od dziecka.
Zreszta zeby swoja droga ale palec i paznokiec beda w oplakanym stanie.Grzybica, brak paznokcia-skoro ciagle jest moczony.
Pewnie zaraz bedzie:a ja ssalam i mam proste zeby, synek i ktos tam jeszcze to samo.
Nie jest to zalecane i powinno sie oduczyc.
Mozn kupic w aptece "Gorzki paluszek"Na niekote dzieici to super działa
 
reklama
witam, moja mala od jakiegos czasu ssie kciuka, na poczatku soradycznie, teraz juz coraz czesciej, a do zasypiania to obowiazkowo. Obydwaj - pediatra i dentysta powiedzieli ze powinnam ja przerzucic na smoczek bo to lepsze niz kciuk, problem polega na tym ze mala wcale smoczka nie chce :( probujemy juz od kilku dni na wszelkie sposoby i nic. Mala jest na piersi i do tej pory nie miala kontaktu ani z butelka ani ze smoczkiem...a ja teraz nie mam pojecia jak ja do tego smoczka przekonac...macie moze jakies rady? Z gory dziekuje
 
Do góry